Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

İnebolu Konaklamalı kültür ve deniz etkinliği(Erfelek şelaleleri, sinop, Abana, Hacıveli kanyonu, İnebolu, Ersizler kanyonu ve Daday Barış at çiftliği gezileri) 08-11 Eylül 2010 3 gece 4 gün

ineboludeniz

PROGRAM;

Sinop, Akliman, Hamsilos fiyordu, Sinop eski ceza evi, Sinop kalesi, Erfelek Tatlıca takım şelaleleri, Çatalzeytin, Abana İnebolu, İnebolu evleri Küre dağlaürı, Ersizler kanyonu, Daday at çiftliği

PROGRAMIMIZ
07 Eylül Salı gecesi 24.00’da Güvenpark Kumrular sokak girişi önünden hareket ederek ara duraklardan katılımcılarımızı alarak Erfelek’e doğru yol alıyoruz.
1.GÜN: Sabah saat 07.00 civarında Erfelek’e ulaşıyoruz. Karadeniz dokusunun hissedildiği bu güzel ilçeye varır varmaz çok güzel bir tesiste doğa ürünlerden köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Erfelek Tatlıca takım şelalelerinin bulunduğu bölgeye ayarlayacağımız yerel araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik şelalesine varıyoruz. Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şelaleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı tam 28 şelaleyi ayrı ayrı geçip, şelale bitimindeki kaynaktan sularımızı içip, eğer açıksa köylülerin yapmış olduğu çatma tesiste ayran-çay-kahvemizi içmenin keyfini de yaşayarak, mevcut patikadan aşağı doğru inerek tekrar başladığımız Gürleyik şelalesine geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra Sinop’a gidiyoruz. Günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski ceza evi hakkında bilgiler aldıktan ve gezdikten sonra sonra Sinop’tan ayrılarak Sinop çıkışında Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıyan Hamsilos fiyordlarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten Sinoptan ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Çatalzeytin-Abana var. Abana'da Hacıveli konağında vereceğimiz kahve molası sonrası İnebolu'ya geçerek tatil köyüne geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Eğer zamanınımız uygunsa güneşin denizden doğduğu ve denizde battığı nadir yerlerden İnebolu'da gün batımını seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. konaklama İnebolu Yakamoz tatil köyünde.

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Pembe köşkü uygun olması durumunda geziyoruz. Kurtuluş savaşında en önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağında kısa bir sunum aldıktan sonra öğlen yemeği molası sonrası Yakamoz Tatil köyüne gidiyor ve dinlenme sonrası tüm gün bizim. Sahile sıfır olan bu tesiste  deniz keyfi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İnebolu Yakamoz tatil köyünde.

3.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası Abana'ya gidiyoruz bu defa. 4 km lik Hacıveli kanyonuna giriyoruz. 2009 daki sel felaketi dolayısı ile hala onarılmayan yollardan gidebildiğimiz kadar gidiyor ve dönüş yolunda Hacıveli konağında yemek ve kahve molası verdikten sonra Abana evleri ve şehir gezisini yaptıktan sonra tekrar İnebolu Yakamoz tatil köyüne giderek deniz aktivitesine devam ediyor ve güneşin denizden doğduğu ve battığı en güzel şehirlerden İnebolu'da gün batımında denizin keyfini doyasıya çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Yolumuz uzun ve erkenden kahvaltı yapıyor yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda Ersizler kanyonuna inerek dere kenarında fotoğraflar çekiyor kanyon dere sularında ayaklarımızı serinlettikten sonra tesiste isteyenlerin ecevit çorbası ve kahve molası için ara verdikten sonra yolumuza devam ederek Kastamonu üzerinden Daday Barış at çiftliğine varıyoruz. Öğlen yemeğimizi etli ekmek menüsü ile yedikten sonra akşam saat 17.00'a kadar at binme, köy gezileri veya çiftlik evinde dinlence şeklinde zaman geçirerek saat 17.00'de tesisten ayrılarak Safranbolu üzerinden Ankara'ya hareket ediyor ve saat 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

ETKİNLİK ÜCRETİ
339 TL Peşin 365 TL KK Tek çekim Bonus karta 3 taksit; 2 kişilik odada kişi başı.
420 TL Peşin 450 TL KK Tek çekim Bonus karta 3 taksit; tek kişi ücreti
250 TL Peşin 275 TL KK Tek çekim Bonus karta 3 taksit; 06-Yaş ücreti
ÜCRETSİZ: 0-6 yaş (Araçta koltuk istenmesi durumunda 105 TL)

ÜCRETE DAHİL OLANLAR;
Ulaşım, 3 gece İnebolu denize sıfır Yakamoz tatil köyünde yarım pansiyon konaklama, Kahvaltı(4), akşam yemeği(3), rehberlik, yerel rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi ikramlar ve tüm çevre gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler, Müze ve ören giriş ücretleri, öğlen yemekleri

YANINIZA ALIN
Bu etkinlik 3 günlük deniz aktivitesi ve Şelale geçişi içermektedir. Deniz için gerekli mayo, terlik, havlu vb malzemelerinizi almayı unutmayın.
Bu etkinliğe özel: Lastik ayakkabı, yedek çamasırlar ve mümkünse yedek ayakkabı, çorap, rahat giysiler
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.
ZORLUK
Bu etkinlik şelale geçişi de içermektedir. Her ne kadar şelale geçişlerinde ip-halat ve kaya yapıları ile geçiş kolay olsa da yine de zor sayılabilecek bir geçiş olup katılmak istemeyenler veya ilk 3 şelaleyi geçtikten sonra dönmek isteyen dostlarımız patikaya çıkarılarak tekrar Gürleyik şelalesine inmeleri sağlanacaktır.
SİZİ NEREDEN ALALIM?
•    Güvenpark Kumrular Sok. Girişi          : 24.00
•    Milli Kütüphane                                      : 24:05
•    Emniyet Müdürlüğü Karşısı                   : 24:15
•    1011 Kavşağı                                         : 24:20
•    Altınpark                                                  : 24:30

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version