Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday Çömlekçiler At Çiftliği Gezisi Tam Pansiyon Plus 199 TL 19-20 Mayıs 2012

Gelincikler tarlası içerisinde gezintiler yapmaya, Halaçoluğu Yaylası'na traktör safari şeklinde gitmeye, Taşçılar Göleti'ne doğa yürüyüşü yapmaya, doğal ve tertemiz bir köyde yürüyüşler yapmaya, ata binmeye, hiç bir şey düşünmeden doğal 2 gün geçirmeye ne dersiniz? Gündüz, keyifli çevre gezileri yapacak ve gece de dışarıda yakacağımız ateş başında, yıldızlar altında şarkılar türkülerle zaman geçireceğiz.

Üstelik 199 TL fiyatı ile Tam pansiyon Plus(1,5 gün konaklama ve tüm yemekler)!

PROGRAMIMIZ

Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden saat 01.00’de hareket edip; yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam ediyoruz. Yol süresince gerekli noktalarda molalarımızı veriyoruz.

1.GÜN: Sabah saat: 06.00 civarında Çömlekçiler Köyü'ndeki çiftlik evimize yerleşiyoruz. Sabah mahmurluğunu açık havada ve çiftlik evi bahçesinde yapacağımızın kahvaltı keyfiyle atlatıyoruz. Bugün işimiz çok. Zaman kaybetmeden yerel araç olarak kullanacağımız traktör romörkuna binerek Halaçoluğu Yaylası'na doğru yükseliyoruz. Bir nevi safari aslında. Orman dokusunun yoğun olduğu ormanlık alanlardan yükselip 1650m. yükseklikteki tepeye çıkıyor ve çeşme başında aracımızdan inerek çevre gezilerine başlıyoruz. Arkadaşlarımız bize mangal partisi şeklinde yemeklerimizi hazırlarken, biz bölgenin en yüksek noktasında çevremizi gözlemliyor ve manzaranın keyfini çıkartıyoruz. Barbekü şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği, içeceğimiz çay kahve sonrası isteyen arkadaşlarımızla yaklaşık 10 km lik Taşçılar Göleti'ne doğru yürüyüşe geçiyoruz. Yer yer patika ama büyük bir kısmının orman içi stabilize ve tamamen iniş olan yolumuzu yaklaşık 3 saatte tamamlıyoruz. Yürüyüş sonrası gölete geliyor ve göl kenarında vereceğimiz keyif molası sonrası aracımıza binerek çiftliğe dönüyoruz. Bizimle yürüyüşe gelmeyen arkadaşlarımız da yaylada içecekleri çay-kahve ve mantar toplama faslı sonrası kendilerine verecekleri dinlenme molası sonrası tekrar traktörle geri dönerek çiftliğe varabilecekler. Akşam yiyeceğimiz ızgara menülü güzel bir yemek sonrası bahçede ateş yakarak ve ateş başında şarkılar, türküler eşliğinde gecenin keyfine varıyoruz. Bu yorgunluğa uyku iyi gelecek. Deliksiz uyku arası.

2.GÜN: Erkenden kalkıyoruz. bahçemizde güzel bir kahvaltı sonrası atların eğerlenmesiyle manejde aldığımız kısa süreli eğitim sonrası sırayla köy içerisindeki doğal parkurda at biniyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye özgü gözleme çeşitleri, ayran, meyve ile yedikten sonra içilen çay-kahve sonrası çiftlik evinden ayrılıyoruz. Kasaba köyündeki tarihi Mahmut Bey camisi gezisi sonrası, Kastamonu'ya gelip Liva Paşa Konağı(Etnoğrafya müzesi) ve Arkeoloji Müzesi'ni gezdikten sonra yolumuza devam edip akşam saat 22.30'da Ankara'ya geliyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Artıyaşam
Artıyaşam
Uğur Ersözlü

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Çömlekçiler Köyünde konaklayıp, at binmeye, Halacoğlu Yaylası ve Taşçılar Göletinde yürüyüş yapmaya, Kastamonu'da kültür turu yapmaya gidiyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

19 Mayıs 2012, Kumrular, 00:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 199 TL 204 TL 214 TL
Tek kişilik oda 245 TL 250 TL 260 TL
7-12 yaş 135 TL 140 TL 160 TL


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 50 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Yapı Kredi World ve Garanti Bonus kartlarına uygulanmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, Kahvaltı(2), öğle yemeği(2), çiftlik evinde konaklama(1,5 gün), akşam yemeği(1), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, çevre, çarşı, müze ve ören yeri gezileri

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 00:30
Milli Kütüphane 00:35
Armada 00:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 00:50
1011 Kavşağı 00:55
Altınpark 01:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version