Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday Çömlekçiler At Çiftliği-Halaçoluğu Yaylası Ve Pınarbaşı Çatak, Horma Kanyonları Ile Ilıca Şelalesi Gezileri 13-14 Ağustos 2011

Lüks beklentiniz yok değil mi? Doğal yaşamı özlediniz, çocuklarınızla. yeğenlerinizle, yada büyüklerinizle; huzur dolu, nefis bir doğaya Çömlekçiler köyünde ki at çiftliğinde hamakta uzanmak, toprakta çıplak ayaklarımızla keyif yapmak, Halaçoluğu yaylasına traktörle sallana sallana giderken aman yapraklara dikkat! sesleri arasında sağlıklı ormanlar arasında olmak ayrı bir keyif. Televizyon yok, elektonik aygıtlardan olabildiğince uzaktayız. Gece gökyüzündeki milyarlarca yıldızı ancak oraya geldiğinizde gece ateşinin sönmeye başladığı anlarda ne kadar güzel göründüklerini anlatabiliriz. Ateş başı sohbetlerimiz, At binme keyfi bizleri bekliyor. 1, gün Daday Çömlekçiler At Çiftliğinde olacağız. Yarım günde Pınarbaşın'da Ilıca şelalesinde suya gireceğiz.

Ya gitsem acaba nasıl olur diye düşünüyorsanız hiç düşünmeyin hemen rezervasyonunuz yaptırın. Büyük bir ihtimalle dolunayda olacak.

PROGRAMIMIZ

Kumrular caddesi girişinde saat: 00.00’da hareket edip; yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam edip

1.GÜN: ,Sabah saat: 05.30 civarında Çömlekçiler köyündeki çiftlik evimize yerleşiyoruz. ve dinleniyoruz. Sabah mahmurluğunu açık havada ve çiftlik evi bahçesinde yapacağımızın kahvaltı keyfini yaşamadan anlatmak zor…Bu gün işimiz çok. Zaman kaybetmeden yerel araç olarak kullanacağımız traktör römorkuna binerek Halaç oluğu yaylasına doğru yükseliyoruz. Bir nevi safari aslında. Orman dokusunun yoğun olduğu ormanlık alanlardan yükselip 1650 mt yükseklikteki tepeye çıkıyor ve çeşme başında aracımızdan inerek çevre gezilerine başlıyoruz. Arkadaşlarımız bize mangal partisi şeklinde yemeklerimizi hazırlarken, biz bölgenin en yüksek noktasında çevremizi gözlemliyor ve manzaranın keyfini yaşıyoruz. Barbekü şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği, içeceğimiz çay kahve sonrası tekrar traktörümüzle çiftliğe geliyoruz.Çiftlikte at binme faslı başlayacak. Atlarımızla uzun ve kısa rota olarak tabir edilen Taşçılar göleti(Uzun Rota) yada Çömlekçiler köy içi rotası(Kısa Rota) da ata biniyor ve isteyen arkadaşlarımızla köde kısa kısa yürüyüşleri yapıyoruz.

Yorgunluğumuzu akşam yiyeceğimiz ızgara menülü güzel bir yemek sonrası bahçede ateş yakıyor ve ateş başında şarkılar, türküler eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Bu yorgunluğa uyku iyi gelecek. Deliksiz uyku arası.

2.GÜN: Erkenden kalkıyoruz. bahçemizde güzel bir kahvaltı sonrası atların eğerlenmesiyle manejde aldığımız kısa süreli eğitim sonrası sırayla köy içerisindeki doğal parkurda at biniyoruz. Hiç at binmemiş olmak önemli değil çünkü zaten atlar işi biliyor, nereye gideceklerini hangi hızla gideceklerini biliyorlar. Tesisimize gelip içeceğimiz çay kahve sonrası Daday Çömlekçiler at çiftliğinden ayrılıyoruz. Ve bizi yaklaşık 1,5 saat sonra inanılmaz güzel Küre dağları içerisinde farklı bitki türlerinin içerisinden geçerek Pınarbaşı Ilıca köyüne geliyoruz. Karnımız aç ve gözleme ayran menüsü ile Öğle yemeğimizi yedikten sonra içilen çay-kahve sonrası Ilıca Şelalesine gidiyoruz. İsteyenlerin suya girebilecekleri yada şelale kenarında keyif yapabilecekleri zamanımız olacak. Şelale ve Çatak kanyonları gezisi sonrası Horma kanyonunun bitiş noktasına kadar yürüyerek doğal oluşumlu mağara ve kanyon duvarlarını gördükten sonra Ilıca köyünden ayrılarak Pınarbaşı-Safranbolu üzerinden yolda vereceğimiz molalar sonrası gece saat 22.30 civarlarında Ankara’da olacağız.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Çömlekçiler Köyünde konaklayıp, at binmeye, Halacoğlu Yaylası ve Taşçılar Göletinde yürüyüş yapmaya, Gece ateş yakıp sohbetler etmeye, Pınarbaşı Ilıca köyünde şelaleye girmeye, Çatak ve Horma kanyonlarını görmeye Küre dağları milli parkının içlerinde gezmeye gidiyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

13 Ağustos 2011, Kumrular, 00:00

ÜCRET

 

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 190 TL 195 TL 205 TL
Tek kişilik oda 230 TL 235 TL 245 TL
7-12 yaş 150 TL 155 TL 165 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

Taksitlendirme; Yapı kredi ve Bonus karta yapılmaktadır.
Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, Kahvaltı(2), öğle yemeği(2), çiftlik evinde konaklama(1), akşam yemeği(1), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, çevre, çarşı ve kısa yürüyüşler içermekte. 1.Gün Çömlekçiler göletine yürüyüş yapacak arkadaşlarımız iniş şeklinde yapacakları yürüyüşe bilekli ayakkabı ile gelmelerinde fayda var.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

 

Kumrular 00:00
Milli Kütüphane 00:05
Armada 00:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 00:20
1011 Kavşağı 00:25
Altınpark 00:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version