Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kastamonu Ağlı ilçesi Ağlı ilçesi Tunuslar köyü-Daday At Çiftliği gezisi

turktunus
Bilindiği üzere, Osmanlı askerleri bünyesinde olarak 1853-56 Kırım Harbi sonrası memleketlerine dönmekte olan TUNUS'lu askerlerden bir kısmının yerleştiği Kastamonu Ağlı İlçesine bağlı TUNUSLAR Köyünde iki senedir "TÜRK TUNUS DOSTLUK VE KÜLTÜR GÜNLERİ" olarak  "KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ" sloganı ile şenlikler düzenlenmektedir. Bu düzenleme TUNUSLAR Köyü ile birlikte civardaki Adalar ve Müsellimler  Köylerisakinlerinin dayanışma derneği olan ATM Derneğince yapılmakta olup, Türk-TunusDostluk Derneği ve Ankara'daki Tunus Büyükelçiliği de aktif şekilde katılmaktadır.
Bu sene 02-03 Temmuz günleri gerçekleştirilecek bu festivale Ankara'danDerneğimiz ile Büyükelçilik mensuplarının katılımı programının düzenlenmesiiçin, Ankara'dan günü birlik ve de kısa süreli geziler düzenlemekte uzmanlaşmışolan "Artı Yaşam- Kırk Ayaklar Turizm ve Seyahat Acentası" görevlendirilmiştir.
Programın ilk günü akşamı ve ertesi günü doğada yaşama hasretini gidermeye ayrılmıştır.
Ilıca Şelalesi kenarında veya Horma Kanyonunda çok temiz olan suya girme imkanı olduğundan
bunu düşünenler mayolarını ve havlularını da alsınlar..

TÜRK TUNUS DOSTLUK DERNEĞİ KÜLTÜR VE KAYNAŞMA GEZİSİ

KASTAMONU – AĞLI İLÇESİ TUNUSLAR KÖYÜ

1.GÜN: 02 Temmuz 2011 Cumartesi:

Cumartesi sabahı saat 06.30’da Kumrular sokak girişi önünden hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda arkadaşlarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık poğaça-sıcak ve soğuk ikramlarla yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergahında molalar sonrası saat 11 civarlarında Kastamonu’ya Valilik ziyaretine gidiyoruz. Merhabalaşma ve kısa sohbetler sonrası Tunuslar köyünde buluşmak üzere Vali Beyin yanından ayrılıyor ve Ağlı ilçesi Tunuslar köyüne saat 12.00 civarlarında varıyoruz. Festival kapsamında bizlere ikram edilecek yöresel öğle yemeği sonrası saat 16.00’a kadar festival etkinliklerine katılıyoruz. Tunus’lu Moh. Tunusi’nin türbesi ile Dostluk Derneğince yaptırılan Anıt Çeşmenin ziyaretlerinden sonra Köy Sakinleri Derneği Başkanı Ayhan Ünal’ın, Dostluk Derneğimiz Başkanı Cenap Eke’nin, Kastamonu Valisi Erdoğan BEKTAŞ Beyin, Kastamonu Belediye başkanı Turhan TOPÇUOĞLU’nun, Kastamonu Milletvekillerimizin, Kaymakamımızın, Tunus Büyükelçiliği Müsteşarının, Tunus’dan gelen misafirlerimizin, Muhtarımızın ve diğer yetkililerin   yapacağı kısa konuşmalar ve şenlik gösterileri ve yöresel yemekler ziyafetinden sonra saat 17.00 civarında  Tunuslar Köyünden ayrılarak Daday Çömlekçiler At çiftliğine varıyoruz. Dışarıda yakacağımız koca ateşin etrafında toplanıp, canlı müzik eşliğinde  şarkılar, türkülerle yıldızlar altında gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğleniyor ve sohbet ediyoruz.  Akşam yemeği Daday At Çiftliğinde. Konaklama özel çiftlik odalarında.

2.GÜN: (03 Temmuz 2011 Pazar): Sabah yöresel ürünlerle bezenmiş nefis ve doğal bir köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra saat 11.00’e kadar serbest zaman. Bu süre içerisinde isteyen arkadaşlarımız Atlara binebilir; isteyenler  çevre köylerde gezmenin keyfini çıkarabilirler. Bu etkinliklere katılmak istemeyen de hamaklarda günün keyfini doğal çiftlik ortamında geçirebilirler. Öğlen yemeğimizi Pınarbaşı Ilıca Köyünde yiyeceğiz. İsteyen arkadaşlarımız Ilıca Şelalesinin buz gibi sularında yüzebilecekler. Şelale kenarı ve Horma kanyonunun bittiği noktada yapacağımız karpuz ikramı sonrası  Ilıca köyünden ayrılarak Ankara’ya doğru hareket ediyoruz ve yolda vereceğimiz molalar sonrası gece saat 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.

ÜCRET: ( Ulaşım+Konaklama+Diğer dahil olarak aşağıda belirtilenler )
  • 215 TL Tek kişi - tek kişilik odada.         230 TL Kredi kartlarına 3 taksit(Yapı kredi ve İş bankası)
  • 175 TL 2 kişilik odada kişi başı .             190 TL Kredi kartlarına 3 taksit(Yapı kredi ve İş bankası)
  • 160 TL 3 kişilik odada kişi başı .             175 TL Kredi kartlarına 3 taksit(Yapı kredi ve İş bankası)
  • 145 TL 7-12 Yaşda çocuklar                    160 TL KK kartlarına 3 taksit(Yapı kredi ve İş bankası),
  • Ücretsiz  0-6 yaş çocuklar.    Araçta koltuk istenmesi durumunda 75 TL.  Bonus karta  3 taksit

NELER DAHİL? Özel  ulaşım, Araç içi ikramlar, Kahvaltılar(1+araç içi kahvaltılık ikramı), ilk günü akşamı Daday Çömlekçiler Çiftliğinde akşam yemeği, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri, NELER HARİÇ? Özel harcamalar ve akşam yemeğinde alınan su-kola-fanta dışındaki içecek ücretleri, AT(Kısa 25-Uzun 30 TL)bu fiyat kapsamı dışındadır.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 01:00
Milli Kütüphane 01:05
Armada 01:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 01:20
1011 Kavşağı 01:25
Altınpark 01:35

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version