Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

"Düş yolcusu Konaklama Özel" Gece ve Gündüz tam bir eğlence ve dinlence Tam Pansiyon Çadır ve Ev konaklamalı 31 Temmuz 01 Ağustos 2010

dusyolcusuhaftasonu

artiyasamOzelyeni

Ankara'da yaşıyorsunuz, cumartesi çalışıyorsunuz, hava çok sıcak evde bunalıyorsunuz, kamp ateşi başında oturmayalı ve açık havada güzel bir film izlemeyeli çok olmuş, en son ne zaman traktöre bindiğinizi hatırlamıyorsunuz. Mehtap altında gece yürüyüşü yapmak mı? hemde ormanlık alanda! aklınıza bile gelmiyor. Ata binmek? o artık bizim için standart olduğu için yazmıyoruz. ne zamandır ata da binmiyorsunuz değil mi?

Biliyoruz... Büyük şehirlerde yaşayınca çok doğal olan bu tür şeylerin olmaması  maalesef çok normal gözüküyor. Biz de dedik ki; Ankar'ya yakın mekanlarımız, arkadaşlarımız var ve biz bunları neden değerlendirmiyoruz. Sıcaklardan iyice bunaldık ve şimdi zamanıdır dedik; gece aktivitelerine başlıyoruz. Hemde gece 03.00 lara kadar aktivitelerle...

Daha önce yapılan genel etkinlik fotoğraflarına bakmak isterseniz tıklayınız:

Feridun BABACAN

Ercan ASLAN Gece etkinliği fotoğrafları

Barış KOÇ

Esra ŞIVKA

Ercan ASLAN

Cüneyt COŞKUN

Eminiz programın tamamını okumaya bile zamanınız/takatiniz yoktur. Peki özetle ne yapacağız.

PROGRAM;

1.GÜN:Cumartesi akşam saat 17.00'da Atatürk lisesi önünden hareket edecek, yaklaşık 1 saat 15 dakika yolculuk sonrası Düş Yolcusu At Çiftliğimize varacak. çadırlarımızı kuracak ve 20.00'a kadar serbest zaman eşliğinde zaman geçireceğiz. (at binmeler, çiftlik içi aktiviteler, kağıt oyunları, lastikte kaymacalar vb)  saat:20.00-21.00 arası çingene(tenekede) tavuğu menüsü ile akşam yemeğimiz olacak, akşam yemeği sonrası kısa bir fotoğraf sunumu ve sürpriz bir film seyri olacak. gece ateşi başında ortalama 1,5 saat sürecek film sonrası saat 22.30'da hazırlanacak, koruyucu sıcak tutacak kıyafetlerimizi giyecek ve bu haftaya özel bir mehtap yürüyüşü yapacağız. Mehtap altında yürüyüşümüz Şelaleye olacak Vadi içinden yer yer ürkecek ve adrenalinin süt sınırlarını zorlayacağız hepimiz. Şelale ormanlık kapalı alanında keyif olacak. Sürpriz ikramlarımız eşliğinde bir süre mehtap altında gölgede! zaman geçirdikten sonra saat 13.30 civarlarında ciftlikte olacağız. ve e artık yeter diyenleri uyumaya demeyenlerle de gece yıldızlar altında sohbetin keyfini yaşayacağız. Uyku zamanı.

2.GÜN:Sabah 10.00 da kalkacağız. Nefis bir açık büfe kahvaltı bizleri bekliyor. kahvaltı 12.00'a kadar sürecek. bir nevi uzayan kahvaltı. Saat 15.00'a kadar serbest zaman olacak. Ne yapmak istiyorsak onu yapacağız. Ata binebilir, kağıt/su/zeka oyunları oynayabilir yada hiç bir şey yapmadan tembellik hakkımızı gölgelik alanlarda kullanabiliriz. Saat 15.00'da yine hareket olacak. Traktörle Mire dağına yollanacağız. Taka tuka sesleri arasında yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğumuz sonrası manzarası güzel ve çeşme başında sucuk ekmek menüsü ile yemeğimiz, sıcak soğuk içeceklerimiz olacak. saat 16.00 ile saat 17.30 arasında alandayız ve yeşillikler arasında kısa yürüyüşler yapıyor, pikniğin keyfini çıkarıyor, 17,30 da 2 gruba bölünerek isteyen arkadaşlarımızı traktörle çiftlik alanına gönderirken isteyen bir grup arkadaşımızı da Vadi tabanından yürüterek çiftlik alanına varıyoruz. Buluşma yaklaşık 18,45 civarlarında olacak. Kısa bir dinlenme sonrası saat çadırlarımızı ve kendimizi topalayarak 19.15'de tesisten ayrılacak ve saat 20.30 civarlarında Ankara'da olacağız.

GEZİ ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:
Ev konaklamaları(tesiste 3 ev mevcut olup kısıtlayıcı sayıdadır. 1 evde 1 double yatak, olup diğer 2 evde 1 adet double yatak+1kanepe+1 ek yatak atılabilmektedir.  Evler tamamen bir birinde bağımsız ve size özeldir. ilk kayıtlarda isteyen arkadaşlarımıza evler tahsis edilecektir. Çadır konaklaması için bir kısıtlama olmayıp, herkesin çadırını kendilerinin getirmesi gerekmektedir. Çadırı olmayanlara imkanlarımız ölçüsünde çadır tahsis edeceğiz. Börtü böcek korkusu olanlar içinde çadır tecrübesi burada özellikle iyi olacaktır. Çiftlik alanı düzenli olarak ilaçlanmakta olup kene korkusu taşıyanlar için korkulan bir durum olmadığını, çiftliğin gerek doğal tavuk/hindi/tavşan/ördek dokusu ile bu tür zararlıların doğal yollarla zaten yok edildiği söylenebilir.)


Sınırlı sayıdaki  ev konaklama fiyat seçenekleri

165 TL Peşin 180 TL kredi kartı ile tek çekim veya Bonus karta 3 taksit (2 kişilik Kırmızı Ev seçeneği 2 kişilik odada kişi başı fiyat)

155 TL Peşin 170 TL kredi kartı ile tek çekim veya Bonus karta 3 taksit (3 kişilik Sarı Ev ve Yeşil Ev seçeneği )

140 TL Peşin 150 TL kredi kartı ile tek çekim veya Bonus karta 3 taksit (6-12 yaş çocuk)

Ücretsiz: 0-6 yaş çocuk (Anne baba ile aynı yatakta yatması durumunda ücretsiz olup, yatakta yatılması istenmesi durumunda 6-12 yaş çocuk prosüdürü uygulanır. Ayrıca araç için koltuk istenmesi durumunda koltuk ücreti olarak 35 TL ücret öder. )


Çadır Konaklaması;

Kişi başı 130 TL nakit olup 140 TL KK tek çekim veya Bonus karta 3 taksit.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Bu ücrete; ulaşım, rehberlik, çevre gezileri, Gece film izleme, gece yürüyüşü sonrası sürpriz ikramlar, Açık büfe Kahvaltı, sucuk ekmek+kola+fanta+salata+ayran menüsünden oluşan öğlen yemeği, çingene tavuk+pilav+salata+ayran menüsünden oluşan akşam yemeği, traktör yolculuğu ve gün boyu çay dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:At binme ücretleri , çay ve su dışındaki alkollü ve alkolsuz içecekler, özel harcamalar ücrete dahil değildir. Dışarıdan getirilecek yiyecek ve içeceklerin tesis içinde tüketilmemesi tesis tarafından rica edilmektedir.

AT BİNME ÜCRETLERİ

Önemli NOT:0-12 Yaş çocuklarımızın kısa mesafe etkinliğinde ata binmesi tavsiye edilmektedir. Çocukların ata alışmaları ve konrolleri açısından kısa mesafenin daha güvenli olacağı düşünülmektedir.

KISA MESAFE:Çiftlik önü, dere kenarı, yeşil alan: 10 TL

ORTA MESAFE: Çiftlik-Köy çıkışı Çeşme önü: Gidiş Dönüş: 20 TL
ORTA MESAFE: Çiftlik-Köy çıkışı Çeşme önü: Tek Gidiş : 15TL
ORTA MESAFE: Çiftlik-Köy çıkışı Çeşme önü: Tek Dönüş: 15TL

UZUN MESAFE: Çiftlik-Şelale kanyon başlangıcı: Gidiş Dönüş: 35 TL
UZUN MESAFE: Çiftlik-Şelale kanyon başlangıcı: Tek Gidiş : 20TL
UZUN MESAFE: Çiftlik-Şelale kanyon başlangıcı: Tek Dönüş: 20TL


BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL EŞYALAR
Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası. Yüksek faktörlü koruyucu kremler, yedek çorap, çamaşır ve iç kıyafetler.

ARAÇ KALKIŞ GÜZERGAHLARI:
1-Atatürk Lisesi önü: 17.00
2-Milli Kütüphane : 17.10
3-Armada : 17.15
4-DSİ Lojmanları CHP gen.Mrk.Önü : 17:20
5-Batıkent Carrefour : 17.30
6-Batıkent ENDİ önü : 17.35
7-Eryaman Köprüsü Göksu göleti karşısı ışıklar: 17.40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version