Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Tekne-Çadır Konaklamalı Amasra Koyları Gezisi Sabah Çıkış 23-24 Ağustos 2014

Amasra'ya sıkça gidiyorsunuz... Ne yapıyorsunuz, çevre gezileri, balık salata, tekne turu, sonra? akşam muhteşem güneşin batışını seyrediyorsunuz, sahilde keyfi yapıyorunuz...

Evet konaklamalı bir etkinlik bunlar oldukça güzel...

Bizler Artıyaşam olarak bu defa çok farklı bir etkinlik yapacağız. Muhtemelen doğayı, macerayı, farklı  deneyimler yaşamayı, mücadeleyi seviyorsanız bu etkinliğe hayır diyemeyeceksiniz. iyi de ne yapacağız?

Öyle aman aman birşey beklemeyin. 24 kişilik teknemiz var. haftasonuna kiraladık. Ankara'dan sabah yola çıkacak öğlen saatlerinde bizi bekleyen teknemize geçecek, Teknede öğlen yemeğimizi deniz balıkları menüsü ile öğlen yemeği yerken koylarda gezecek, denize girecek, bir kısmımız balık tutacağız. Akşam özellikle çok keyifli olacak diye düşünüyoruz. sandalla kıyıya çıktıktan sonra(koylarda teknenin yanaşabileceği iskele yok) kumsalda ateş yakacak, tuttuğumuz balıkları pişirip müzik eşliğinde eğleneceğiz. Gece çoğumuz kumsalda kurduğumuz çadırlarda sabahı edeceğiz. Çok özel durumlar için teknedeki kamaraları kullanacağız.

Sabah kahvaltımız yine sahilde bize özel olacak. öğleden sonraya kadar tekne gezimiz devam edecek. Öğleden sonra 'da Amasra şehir merkezine vardıktan sonra isteyen arkadaşlarımıza Amasra turu yaptıktan sonra serbest bırakacağız. Öğlen yemeği konusunda artık balık yemeyebilirsiniz diye sizlere serbest zaman verdikten sonra saat 17.00'da aracımızla Ankara'ya doğru yol alıp gece 22.30'dan önce Ankara'da olacağız.

Dediğimiz gibi, eğer konfor hassasiyetiniz yoksa dolu dolu  geçecek bu farklı etkinliğe katılmaya değer diye düşünüyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Gece saat:07.00 da Kumrular caddesi önünden hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarlakahvaltılık sandviç ikramı ile  yolumuza devam edip öğlen saatlerinde Amasra’ya varıyoruz. kısa alışveriş arası sonrası mendirekte bizleri binen teknemize  binerek Amasra’dan ayrılarak Çakraz yakınlarında tekne içerisinde öğlen yemeği molası veriyoruz. (dalga durumuna bağlı olarak koylarda da yemekmolası verilebilr.) Sonrasında denize açılarak civardaki bütün güzel koylara uğruyoruz. Hem denize giriyoruz, hemde teknede güneşleniyor, içeceklerimizi yudumluyoruz. Akşam için yakalanan balıklarla doyasıya keyifli deniz ürünlerinden oluşan uzayan akşam yemeği yiyoruz. Akşam bizim...Açık denizin ve yıldızların dilediğimizce keyfini çıkarıyoruz. Geceyi  uyku tulumlarımızın içerisinde geçiriyoruz.

2.GÜN: Sabahın erken saatlerinde denizin ortasında uyanmanın keyfini yaşıyoruz.  Zengin menülü kahvaltımızı yaptıktan sonra Amasra’ya dönüş yolundaki koylara uğrayarak denize girmeye ve teknenin keyfini çıkarmaya devam ediyoruz.  Öğlen saatlerinde Amasra’ya geliyoruz. tekneden eşyalarımızı toplayıp aracımıza koyduktan sonra öğle yemeği için restaurantımıza giderek sınırsız-balık salata yada pide’den ayran’dan oluşan menü ile yemeğimizi yedikten sonra Amasra şehir turuna çıkıyoruz.Kale, Küçük kilise, Kale içi evleri, Fatih camii, Ağlayan ağaç ve Boztepe’yi geziyoruz. Yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda kendimiz ve sevdiklerimiz için alış veriş yapıyoruz. Amasra’yı güzellikleriyle baş başa bırakarak bu şirin ilçeden ayrılıyoruz. Kuş kayası anıtını gezdikten sonra belli molalarla yolumuza devam ederek gece saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Bu etkinlik özel bir etkinlik olup, 25 kişilik teknede maksimum 15 kişi ile konaklama yapılacaktır. Konaklama şekli isteğe bağlı olarak kumsalda kurulacak çadırda veya tekne güvertesinde mat üzerinde uyku tulumları ile yapılacaktır. 2 kamara odası özel durumlar için kullanılacaktır. Yemek menüleri denizde tutulacak  balık ağırlıklı deniz ürünleri olacaktır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan Aslan
Ezgi Yıldırım

   

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Amasra Çakraz, Tekke önü güzergahındaki koylar, Amasra, Amasra, Kuş kayası yol anıtı, Kale, Ağlayan ağaç,Fatih camii, Küçük kilise, Mendirek

HAREKET NOKTAMIZ

23 Ağustos 2014, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 245 TL 245 TL 260 TL

KK taksitlendirme Bonus kart ve Yapıkredi kartları için geçerlidir.

Bu etkinlik 12 yaş altı için uygun değildir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, tekne de kahvaltı(1), tekne de öğle yemeği(1), deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeği(1), teknede yada sahilde çadırda uyku tulumları ile konaklama,  TURSAB seyahat sigortası,tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri.

NELER HARİÇ?

2.gün öğle yemeği(1),Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.   (özel içeceklerinizi yanınızda getirebilirsiniz.)

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinesı, Uyku tulumu, gece teknede konaklamaya uygun özel eşyalarınız, denize girmek isterseniz deniz malzemeleriniz, çadır ve uyku tulumu gibi kamp malzemeleriniz.

BARTIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu farklı bir etkinlik olup; etkinliğimizin çoğu teknede geçecektir. açık denize karşı bir hassasiyeti olanaların ve konfor arayanların bu etkinliğe katılmaları uygun değildir. Bu etkinlik 2 günü denizde geçirmeyi amaçlamıştır. Kumsalda çadır yada teknede uyku tulumları ile kalmalı  olacaktır. Teknedeki kamara özel durumlar için boş tutulacaktır.

Herhangi bir zorluğu olmayan bir etkinlik olup kamp hayatını seven herkesin katılabileceği bir etkinliktir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version