Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Safranbolu-Yörük Köyü - Amasra-Çakraz Koyu 31 Ağustos - 01 Eylül 2013

Mevsimin en güzel zamanlarında Safranbolu ve Yörük Köyü'nde kültür, Amasra ve Çakraz koyunda da doğanın ve denizin keyfini yaşayacağız. Unesco'nun dünya mirası listesine aldığı Safranbolu'yu ve asırlık evleri ile bizleri eskiye götüren Yörük Köyü'nü göreceğiz. Gezeceğimiz yerler arasında; Safranbolu, Yörük köyü, Hıdırlıktepe, Kaymakamlar Müze Evi, Demirciler ve bakırcılar çarşısı, Arasta, Amasra, Kuş kayası, Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendirek, Çakraz koyu var.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 20 Ekim 2012 Cumartesi:  07.00’da Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam ediyoruz. Gerede yolu üzerinden saat:11.30 civarlarında Müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. Beklemeden Yörük Köyü’ne hareket ediyoruz. Yörük Köyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası otantik köyümüzde gözleme ve ayran menüsü ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra yola çıkıp Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası aracımıza binerek Bartın üzerinden Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde bir Roma dönemi yol anıtı olan Kuş kayasını geziyoruz. Daha sonra Amasra’ya gidip kısa Amasra gezisi ve kahve molası verdikten sonra Çakraz koyuna hareket ederek Koyun en ucundaki otelimize geçiyoruz. Günbatımını mutlaka seyretmelisiniz. Günbatımı sonrası akşam yemeği canlı müzik eşliğinde olacak. Konaklama Çakraz koyu otelimizde.

2.GÜN:21 Ekim 2012 Pazar:  Erken kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelden Amasra'ya hareket ediyoruz. Amasra şehir gezisi kapsamında Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendireği geziyoruz. Sınırsız alabalık ve salata menüsü ile öğle yemeğimizi yedikten sonra isteğe bağlı olarak tekne turu yapıyor, Çekiciler sokakta ahşap işlemeleri ile ünlü çarşıda alış veriş yapıyoruz. Amasra gezimizi bitirip Çakraz koyuna gidiyoruz. Burada sahil kenarında vereceğimiz çay-kahve molası ve sahilde yapacağımız kısa gezinti sonrası Saat: 16.30’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Bartın çayı üzerinde vereceğimiz kahve molası sonrası yolda vereceğimiz kısa molalarla saat 22.30 civarlarında Ankara’ya geliyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlker ERGÜN - Amasra -
Deniz ACAR -Amasra-

 

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Safranbolu, Yörük köyü, Hıdırlıktepe, Kaymakamlar Müze Evi, Demirciler ve bakırcılar çarşısıArasta, Amasra, Kuş kayası, Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendirek, Çakraz koyu

HAREKET NOKTAMIZ

31 Ağustos 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 225 TL 225 TL 240 TL
Tek kişilik oda 265 TL 265 TL 280 TL
7-12 yaş 155 TL 155 TL 170 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Bonus ve World kartlara yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poğaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(1), Akşam yemeği(1), Yarım pansiyon konaklama(1), Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak tüm içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

BARTIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor değil. Kısa şehir içi yürüyüşler mevcut.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version