Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

--Yeni Tur--Tekne-Çadır Konaklamalı Amasra Koyları Gezisi 25-26 Ağustos 2012

Amasra'ya sıkça gidiyorsunuz... Ne yapıyorsunuz, çevre gezileri, balık salata, tekne turu, sonra? akşam muhteşem güneşin batışını seyrediyorsunuz, sahilde keyfi yapıyorunuz...

Evet konaklamalı bir etkinlik bunlar oldukça güzel...

Bizler Artıyaşam olarak bu defa çok farklı bir etkinlik yapacağız. Muhtemelen doğayı, macerayı, farklı şeyleri deneyi, mücadeleyi seviyorsanız bu etkinliğe hayır diyemeyeceksiniz. iyi de ne yapacağız?

Öyle aman aman birşey beklemeyin. 24 kişilik teknemiz var. haftasonuna kiraladık. Ankara'dan gece yola çıkacak sabah bizi bekleyen teknemize geçecek,kahvaltı ve öğlen yemeği aralarında koylarda gezecek, denize girecek, bir kısmımız balık tutacağız. Akşam özellikle çok keyifli olacak diye düşünüyoruz. sandalla kıyıya çıktıktan sonra(koylarda teknenin yanaşabileceği iskele yok) kumsalda ateş yakacak, tuttuğumuz balıkları pişirip müzik eşliğinde eğleneceğiz. Gece çoğumuz kumsalda kurduğumuz çadırlarda sabahı edeceğiz. Çok özel durumlar için teknedeki kamaraları kullanacağız.

Sabah kahvaltımız yine sahilde bize özel olacak. öğleden sonraya kadar tekne gezimiz devam edecek. Öğleden sonra 'da Amasra şehir merkezine vardıktan sonra isteyen arkadaşlarımıza Amasra turu yaptıktan sonra serbest bırakacağız. Öğlen yemeği konusunda artık balık yemeyebilirsiniz diye sizlere serbest verdikten sonra saat 17.00'da aracımızla Ankara'ya doğru yol alıp gece 10.30'dan önce Ankara'da olacağız.

Dediğimiz gibi, eğer konfor hassasiyetiniz yoksa 1,5 gündolu dolu  geçecek bu farklı etkinliğe katılmaya değer diye düşünüyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Gece saat:00.30 da Kumrular caddesi önünden hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarla  yolumuza devam edip sabahın ilk ışıklarında Amasra’ya varıyoruz. Aracımızdan inerek mendirekte bizleri binen teknemize  binerek Amasra’dan ayrılarak Çakraz yakınlarında tekne içerisinde güzel bir kahvaltı yapıyoruz. kahvaltı sonrası denize açılarak civardaki bütün güzel koylara uğruyoruz.Öğle yemeği sonrası hem denize giriyoruz, hemde teknede güneşleniyor, içeceklerimizi yudumluyoruz. Akşam için yakalanan balıklarla doyasıya keyifli deniz ürünlerinden oluşan uzayan akşam yemeği yiyoruz. Akşam bizim...Açık denizin ve yıldızların dilediğimizce keyfini çıkarıyoruz. Geceyi  uyku tulumlarımızın içerisinde geçiriyoruz.

2.GÜN: Sabahın erken saatlerinde denizin ortasında uyanmanın keyfini yaşıyoruz.  Zengin menülü kahvaltımızı yaptıktan sonra Amasra’ya dönüş yolundaki koylara uğrayarak denize girmeye ve teknenin keyfini çıkarmaya devam ediyoruz.  Öğlen saatlerinde Amasra’ya geliyoruz. tekneden eşyalarımızı toplayıp aracımıza koyduktan sonra öğle yemeği için restaurantımıza giderek sınırsız-balık salata yada pide’den ayran’dan oluşan menü ile yemeğimizi yedikten sonra Amasra şehir turuna çıkıyoruz.Kale, Küçük kilise, Kale içi evleri, Fatih camii, Ağlayan ağaç ve Boztepe’yi geziyoruz. Yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda kendimiz ve sevdiklerimiz için alış veriş yapıyoruz. Amasra’yı güzellikleriyle baş başa bırakarak bu şirin ilçeden ayrılıyoruz. Kuş kayası anıtını gezdikten sonra belli molalarla yolumuza devam ederek gece saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.

NOT: Bu etkinlik özel bir etkinlik olup, 25 kişilik teknede maksimum 15 kişi ile konaklama yapılacaktır. Konaklama şekli tekne güvertesinde mat üzerinde uyku tulumları ile yapılacaktır. 2 kamara odası özel durumlar için kullanılacaktır. Yemek menüleri denizde tutulacak  balık ağırlıklı deniz ürünleri olacaktır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan Aslan
Ezgi Yıldırım

   

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Amasra Çakraz, Tekke önü güzergahındaki koylar, Amasra, Amasra, Kuş kayası yol anıtı, Kale, Ağlayan ağaç,Fatih camii, Küçük kilise, Mendirek

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ağustos 2012, Kumrular, 00:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 195 TL 200 TL 210 TL
7-12 yaş 175 TL 180 TL 190 TL

KK taksitlendirme Bonus kart ve Yapıkredi kartları için geçerlidir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, tekne de kahvaltı(2), tekne de öğle yemeği(1), deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeği(1), teknede uyku tulumları ile konaklama,  TURSAB seyahat sigortası,tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri.

NELER HARİÇ?

2.gün öğle yemeği(1),Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.   (özel içeceklerinizi yanınızda getirebilirsiniz.)

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinesı, Uyku tulumu, gece teknede konaklamaya uygun özel eşyalarınız

BARTIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu farklı bir etkinlik olup; etkinliğimizin çoğu teknede geçecektir. açık denize karşı bir hassasiyeti olanaların ve konfor arayanların bu etkinliğe katılmaları uygun değildir. Bu etkinlik 2 günü denizde geçirmeyi amaçlamıştır. Kumsalda çadır yada teknede uyku tulumları ile kalmalı  olacaktır. Teknedeki kamara özel durumlar için boş tutulacaktır.

Herhangi bir zorluğu olmayan bir etkinlik olup kamp hayatını seven herkesin katılabileceği bir etkinliktir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 00:30
Milli Kütüphane 00:35
Armada 00:40
Carrefour 00:50
Giyim Dünyası 01:00
Göksu Göleti 01:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version