Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Amasra Çakraz-Kurucaşile-Gideros Koyu-Cide Gezisi 26-27 Mayıs 2012

Batı karadeniz en güzel kıyılarını görmeye ne dersiniz?

Biraz virajlı yollar. Ama Çakraz koyundan başlayarak, dünyanın en güzel el yapımı teknelerin yapıldığı şirin belde tekkeönü ve Kurucaşile ilçesini göreceğiz. Çok bilinen ama çoğunuzun gitmediği nefis güzelliği olan Gideros koyu ve Cide'yi görecek ve Kastamonu'da vereceğimiz kahve molası sonrası Ankara'ya hareket edeceğiz. Yapılmayan ve muhtemelen organizasyon olarak  Artıyaşam'ın ilkini yapacağı bu zorlu ama bir o kadar bakir doğa içerisinde geçecek bu Batı Karadeniz turumuza bekliyoruz. 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Güvenpark Kumrular Sokak girişinde buluşup saat: 07.00’de hareket  ederek Bartın üzerinden Amasra’ya gidiyoruz. Yol üzerinde bir Roma dönemi anıtı olan Kuş kayası anıtını geziyoruz. Otelimize gidip yerleştikten sonra Amasra şehir turuna çıkıyoruz. Balık ve salata menüsünden oluşan öğlen yemeğimizi yedikten sonra İstek olması halinde tekne turu yapıyor, 45 dakikalık tur sonrasında Amasra’da kaleye çıkıyoruz, eski Amasra evleri içerinde sıra ile Küçük kilise, Fatih camii, Ceneviz’lilerden kalma iç kaleyi gezerek, Boztepe’ye çıkıyor ve Ağlayan ağaç’ta Amasra manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. gün batımında Boztepe’yi geziyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyor, yiyeceğimiz güzel bir akşam yemeği sonrası dileyen arkadaşlarımızla geceyi farklı bir ortamda Amasra’da geçiriyoruz.

2.GÜN: Sabah kalkıp yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde önce Çakraz’a uğruyoruz, yarım saatlik serbest zaman sonrasında yol güzergahımızdan devam ederek dünyaca ünlü el yapımı teknelerin yapıldığı Tekkeönü’ne gidiyor ve öğlen yemeğimizi balıkçı barınağındaki restaurantımızda yiyor ve hareket ederek Bartın’ın şirin ilçesi Kurucaşileye gelerek bir çay molası veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam ederek Gideros koyunu gördükten sonra Cide’ye varıyoruz. Cide’de sahilde yapacağımız gezinti sonrası Ankara’ya hareket ediyor ve saat:22.30 civarlarında Ankara’da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Selcan KIRAN
Ayşe DÖNMEZ
İlker ERGÜN
Deniz ACAR

HAREKET NOKTAMIZ

26 Mayıs 2012, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 225 TL 230 TL
Tek kişilik oda 270 TL 275 TL
7-12 yaş 175 TL 180 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 70 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Bonus ve World kartlara yapılabilmektedir.

 

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Turumuz Batı Karadeniz sınırlarında geçecektir. Tam bir ring olacak. İstanbul yolundan girip Kastamonu üzerinden döneceğiz. Özellikle Amasra-Kurucaşile yolu tamamen bakir doğa ve koylardan oluşan manzaralı ama virajlı yoldur. Virajlı yollardan etkilenen ama bu güzellikleride kaçırmak isemeyen arkadaşlarımız bu etkinliğe gelirken hazırlıklı gelmelidirler.  Bunun dışındaki tüm alanlar oldukça keyili deniz ve doğa içerir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version