Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kerpe Kefken Karasu Longoz Ormanları Akçakoca Kültür Doğa Fotoğraf Gezisi 15-16 Ekim 2011

Daha önce pekçok farklı versiyonunu yaptığımız bu etkinliğe sezon dolayısı ile fotoğraf temasını katıyoruz. 2 güne çok şey sığdırmak istiyoruz. Zaman sorunumuz olmasa o bölgede yapılabilecek bir dünya güzel şey var.

Program özetle Kerpe liman gezisinden başlayacak ve şirin belde Kefken de devam ederek Karasu Longoz(Su Basan) ormanlarında farklı bitki çeşitleri arasında bot turu yapacak dünyanın sayılı ormanlarından birinde fotoğraflar çekecek, bilgileneceğiz. Akçakoca da Ceneviz kalesi, Liman ve mimarisi ile dikkat çeken Akçakoca camiini gezeceğiz. Ve bu yol güzergahlarımızın hepsinde de renk dönüşümüne şahit olacağız.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Ankara Kerpe Kefken Karasu Longoz Ormanları
Saat:07.00 Güvenpark Kumrular sokak girişi Penguan Pastanesi önünden hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda araç içi kahvaltılık poğaça, sıcak ve soğuk içecek servisi, yol üstünde kısa molalarla yolumuza devam ederek; Kandıra üzerinden nefis bir yol yolculuğu sonrası Kefken ile devam edecek gezimiz…Kefken iç limanını geziyor ve kahve molası veriyoruz. Kerpe gezisi sonrası Karadeniz’in tek doğal ve denize girme açından en güvenli koyu Kefken’de günün en güzel saatlerinde deniz kenarında liman gezintisi yaptıktan sonra yaklaşık 500 metrelik yazlıklar arasından yürüyerek Karadeniz'in hırçın denizinin vurarak şekillendirdiği kayalıkları görecek ve sonrasında özellikle akşam gün batımında kızıl ışığın vurması ile daha da pembeleşen Pembe kayalara doğru bir gezinti yapacağız. Kefken gezisi sonrası Karasu'ya doğru hareket ederek yapacağımız sahil gezileri sonrası otelde vereceğimiz kısa bir dinlenme sonrası Sakarya nehri üzerindeki balık restauranta geçerek eğlenceli bir şekilde akşam yemeğimizi yiyor ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün Pazar Karasu Acarlar Longoz Ormanları-Akçakoca
Alacağımız kahvaltı sonrası deniz keyfi yapacağız. Saat 11'de tesisten ayrılarak yaklaşık 5 km uzaklığındaki ülkemizde İğneada’dan sonraki en büyük 2. subasar ormanlarının yer aldığı Acarlar Longoz ormanlarına varıyoruz. Karasu kıyı şeridinden 1,5 km içeride 2 bin 517 hektarlık bir alana yayılan ve kıyıya paralel olarak devam eden Acarlar longozu 243 çeşit kuş barındırmakta. Farklı su yılanı ve balık çeşitlerinin de yaşadığı subasar ormanlarına yapacağımız yaklaşık 1 saatlik bir doğa ve bot gezisi sonrası öğlen yemeği molası veriyor ve yemek sonrasında yer yer sahil ve yer yer ormanlık yollardan geçerek Akçakoca'ya varıyoruz. Akçakoca'da Sarıyayla şelalesine gidiyoruz. İsteyen arkadaşlarımız suya girebilecekler. vereceğimiz kısa, şelalede yüzme molası sonrası Akçakoca'ya geliyor ve şehir gezisi kapsamında; Ceneviz kalesi, Liman, Akçakoca camii gezileri yapıyor ve kısa alışveriş-kahve molası sonrası saat 18.30'da Ankara'ya hareket ederek gece 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlknur DOĞUTEPE
Eray DOĞUTEPE -1-
Eray DOĞUTEPE -2-

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Kerpe,Kefken,Karasu,Acarlar Longoz Ormanları,Sarıyayla Şelalesi, Akçakoca,Ceneviz Kalesi

HAREKET NOKTAMIZ

15 Ekim 2011, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 185 TL 190 TL
Tek kişilik oda 225 TL 230 TL
7-12 yaş 145 TL 150 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım, Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+konaklama+akşam yemeği), Rehberlik, Araç içi ikramlar,Kırkayaklar Turizm acenta refakati

NELER HARİÇ?

2 gün öğlen yemeği, Kişisel Harcamalar, Müze ve ören giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar, Denize ve şelaleye girmek için mayo, havlu, terlik vb deniz malzemeleri.

SAKARYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kültür ve doğa gezisi kapsamında kısa zor olmayan yürüyüşler mevcut

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version