Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Safranbolu Yörük Köyü Amasra-İnkumu Gezisi 14-15 Kasım 2009


GEZİLECEK YERLER:


Safranbolu, Yörük köyü, Hıdırlıktepe, Kaymakamlar Müze Evi, Demirciler ve bakırcılar çarşısıArasta, Amasra, Kuş kayası, Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Boztepe, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendirek, İnkumu, Devrek’te baston atölyeleri gezisi.


PROGRAM:


1.GÜN: 07.00’da Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam edip Gerede yolu üzerinden saat:11.30 civarlarında Müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. Ve beklemeden Yörük köyü’ne hareket ediyoruz. Yörükköyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası otantik köyümüzde gözleme ve ayran menüsü ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra yola çıkıp Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası aracımıza binerek Bartın üzerinden Amasra yakınlarında, yol üzerinde bir Roma dönemi yol anıtı olan Kuş kayasını geziyoruz. Daha sonra Amasra’ya gidip otelimize yerleştikten sonra bir süre dinleniyoruz. Yemek öncesi muhteşem gün batımı manzaramızı seyrettikten sonra akşam yemeğimizi restorantımızda yiyoruz. İsteğe bağlı Amasra gece şehir gezisi yapıyor ve türkü bar da geç saatlere kadar eğleniyoruz. Geceyi Amasra’da geçiriyoruz.

2.GÜN: Erken kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelden ayrılıyoruz. Daha sonra; Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Boztepe, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendireği geziyoruz. Sınırsız alabalık ve salata menüsü ile öğle yemeğimizi yedikten sonra İsteğe bağlı olarak tekne turu yapıyor, Çekiciler sokakta ahşap işlemeleri ile ünlü çarşıda alış veriş yapıyoruz. Amasra gezimizi bitirip İnkumu’na gidiyoruz. Burada sahil kenarında vereceğimiz çay-kahve molası ve sahilde yapacağımız kısa gezinti sonrası Saat: 16.30’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Bartın üzerinden Devrek’e gidip Devrek’te baston atölyelerini gezdikten sonra 22.30 civarlarında Ankara’ya geliyoruz.

GEZİ ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

NAKİT VEYA KREDİ KARTI TEK ÇEKİM

TAKSİT

BONUS KARTA
PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK  ODADA KİŞİ BAŞI

170

60

X

3

180

TEK  KİŞİLİK  ODA

195

70

X

3

210

Bu ücrete; özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(1), Akşam yemeği(1), Yarım pansiyon konaklama(1), Çevre gezileri dahildir.

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak su hariç tüm içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

ARAÇ KALKIŞ GÜZERGAHLARI:


  • Kumrular caddesi girişi: 07.00
  • Milli Kütüphane : 07.05
  • Armada : 07.10
  • E5 Batıkent Jandarma/Carrefour : 07.30
  • E5 Batıkent Gima önü : 07.40
  • E5 Endi market : 07.45
  • E5 Eryaman Göksu göleti karşısı : 07.50

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN:

0 312 417 67 06 (Gökhan COŞKUN, Uğur ERSÖZLÜ )
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version