Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday At Çiftliği ve Kastamonu Gezisi 15-16 Ağustos 2009

 

 

 

15-16 Ağustos 2009

PROGRAMIMIZ
Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden saat: 01.00’da hareket edip; yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam edip

1.GÜN: ,Sabah saat: 06.00 civarında Çömlekçiler köyündeki çiftlik evimize yerleşiyoruz. Sabah mahmurluğunu kısa uyku Açık havada ve çiftlik evi bahçesinde yapacağımızın kahvaltı keyfini yaşamadan anlatmak zor…Bu gün işimiz çok. Zaman kaybetmeden yerel araç olarak kullanacağımız traktör romörkuna binerek Halaç oluğu yaylasına doğru yükseliyoruz. Bir nevi safari aslında. Orman dokusunun yoğun olduğu ormanlık alanlardan yükselip 1650 mt yükseklikteki tepeye çıkıyor ve çeşme başında aracımızdan inerek çevre gezilerine başlıyoruz. Arkadaşlarımız bize mangal partisi şeklinde yemeklerimizi hazırlarken, biz bölgenin en yüksek  noktasında çevremizi gözlemliyor ve manzaranın keyfini yaşıyoruz. Barbekü şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği, içeceğimiz çay kahve sonrası isteyen arkadaşlarımızla yaklaşık 08  km lik Taşçılar göletine doğru yürüyüşe geçiyoruz. Yer yer patika ama büyük bir kısmının orman içi stabilize ve tamamen iniş olan yolumuzu yaklaşık 3 saatlik yürüyüş sonrası gölete geliyor ve göl kenarında vereceğimiz keyif molası sonrası araçımıza binerek çiftliğe geliyoruz. Bizimle yürüyüşe gelmeyen arkadaşlarımız da yaylada içecekleri çay-kahve ve mantar toplama faslı sonrası kendilerine verecekleri dinlenme molası sonrası tekrar traktörle geri dönerek çiftliğe varabilecekler.

Akşam üstü yapacağımız Daday gezisi sonrası Yorgunluğumuzu akşam yiyeceğimiz ızgara menülü güzel bir yemek sonrası bahçede ateş yakıyor ve ateş başında şarkılar, türküler eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Bu yorgunluğa uyku iyi gelecek. Deliksiz uyku arası.

2.GÜN: Erkenden kalkıyoruz. bahçemizde güzel bir kahvaltı sonrası atların eğerlenmesiyle manejde aldığımız kısa süreli eğitim sonrası sırayla köy içerisindeki doğal parkurda at biniyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye özgü gözleme çeşitleri, ayran, meyve ile yedikten sonra içilen çay-kahve sonrası çiftlik evinden ayrılıyoruz. Kasaba köyündeki tarihi Mahmut bey camisi gezisi sonrası, Kastamonu'ya gelip Liva Paşa konağı(Etnoğrafya müzesi) ve Arkeoloji müzesini gezdikten sonra yolumuza devam edip akşam saat. 22.30'da Ankara'ya geliyoruz.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Çömlekçiler Köyünde konaklayıp, at binmeye, Halacoğlu Yaylası ve Taşçılar Göletinde yürüyüş yapmaya Daday şehir turu yapmaya, Kasaba köyü Mahmutbey cammini görmeye, Kastamonu Etnoğrafya ve Arkeoloji müzelerini görmeye gidiyoruz.


HAREKET NOKTAMIZ
14 Ağustos  2009 tarihlerinde  Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 01.00


ÜCRET:
175 TL peşin;
Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit
190 TL  diğer kartlara 3 Taksit


NELER DAHİL?
Özel  ulaşım, Kahvaltı(2), öğle yemeği(2), çiftlik evinde konaklama(1), akşam yemeği(1), camii giriş ücreti(1), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kolay bir gezi, çevre, çarşı, müze ve ören yeri gezileri


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 01.00
Milli Kütüphane: 01.10
Armada: 01.15


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version