Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday Çömlekçiler At Çiftliği ve Pınarbaşı Valla Çatak, Horman kanyonları ile Ilıca Şelalesi gezileri 25-26 Temmuz 2009 ::KESİN ÇIKIŞ::

25-26 Temmuz 2009

ikinci defa defa ve yine Artıyaşam Etkinlikler Topluluğunun yapacağı yeni bir etkinlikle; Kastamonu’nun en güzel 2 ilçesini 2 haftasonu programını bir haftasonuna sığdırıyoruz. 
Hem Pınarbaşı, Valla kanyonu programını hem de Daday Çömlekçiler At çiftliği programını birleştirerek tek bir program haline getiriyoruz. İlerleyen dönemlerde buralara lokal olarak da gideceğiz. Ancak şimdilik özellikle zaman sorunu yaşayan dostlarımıza yönelik böyle konsantre etkinliklerimiz olacak. Nitekim geçen hafta yaptığımız haftasonu konaklamalı etkinlikte yine Artıyaşam topluluğunun ilk defa yaptığı bir etkinlikti. 

Bu etkinlik adını doğa ve dinlence olarak koymak yerinde sanırım. 1 gün; Daday Çömlekçiler At çiftliğinde günün keyfini, traktör safari  ile, yayla da mangal ile kısa yürüyüşler ve akşam ateş başı sohbetleri ile geçirirken; 2.Gün; ata binecek ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Pınarbaşı’na gidecek, Vahşi güzelliği ile Valla Kanyonunui Çatak ve Horma Kanyonlarını görecek ve Ilıca köyünde yemek yiyecek ve  şelalesinde yüzeceğiz.

04-05 Temmuz 2009 tarihli programımızda yaptığımız Daday Çömlekçiler At çiftliği ve Pınarbaşı gezi fotoğraflarımıza bakmak isterseniz linki lütfen tıklayınız…

Ne dersiniz? program farklı değil mi…Zamanınız varsa,Kafanızı dinlemek ve evet bu haftasonunu iyi geçirdim demek istiyorsanız? Buyurun efendim bekliyoruz. Peki bu program nasıl olacak;

PROGRAMIMIZ
Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden saat: 12.00’da hareket edip; yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam edip
1.GÜN: ,Sabah saat: 05.00 civarında Çömlekçiler köyündeki çiftlik evimize yerleşiyoruz. Sabah mahmurluğunu kısa uyku Açık havada ve çiftlik evi bahçesinde yapacağımızın kahvaltı keyfini yaşamadan anlatmak zor…Bu gün işimiz çok. Zaman kaybetmeden yerel araç olarak kullanacağımız traktör römorkuna binerek Halaç oluğu yaylasına doğru yükseliyoruz. Bir nevi safari aslında. Orman dokusunun yoğun olduğu ormanlık alanlardan yükselip 1650 mt yükseklikteki tepeye çıkıyor ve çeşme başında aracımızdan inerek çevre gezilerine başlıyoruz. Arkadaşlarımız bize mangal partisi şeklinde yemeklerimizi hazırlarken, biz bölgenin en yüksek  noktasında çevremizi gözlemliyor ve manzaranın keyfini yaşıyoruz. Barbekü şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği, içeceğimiz çay kahve sonrası isteyen arkadaşlarımızla yaklaşık 10 km lik Taşçılar göletine doğru yürüyüşe geçiyoruz. Yer yer patika ama büyük bir kısmının orman içi stabilize ve tamamen iniş olan yolumuzu; yaklaşık 3 saatlik yürüyüş sonrası gölete gelerek bitiriyoruz. Göl kenarında vereceğimiz keyif molası sonrası araçımıza binerek çiftliğe geliyoruz. Bizimle yürüyüşe gelmeyen arkadaşlarımız da yaylada içecekleri çay-kahve ve varsa mantar toplama faslı sonrası kendilerine verecekleri dinlenme molası sonrası tekrar traktörle geri dönerek çiftliğe varabilecekler.

Yorgunluğumuzu akşam yiyeceğimiz ızgara menülü güzel bir yemek sonrası bahçede ateş yakıyor ve ateş başında şarkılar, türküler eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Bu yorgunluğa uyku iyi gelecek. Deliksiz uyku arası.

2.GÜN: Erkenden kalkıyoruz. bahçemizde güzel bir kahvaltı sonrası atların eğerlenmesiyle manejde aldığımız kısa süreli eğitim sonrası sırayla köy içerisindeki doğal parkurda at biniyoruz. Hiç at binmemiş olmak önemli değil çünkü zaten atlar işi biliyor, nereye gideceklerini hangi hızla gideceklerini biliyorlar. Tesisimize gelip içeceğimiz çay kahve sonrası Saat 12.00’de Daday Çömlekçiler at çiftliğinden ayrılıyoruz. Ve bizi yaklaşık 1,5 saatlik virajlı bir yol bekliyor. Sonra demedi demeyin. İnanılmaz güzel Küre dağları içerisinde farklı bitki türlerinin içerisinden geçerek Pınarbaşı Ilıca köyüne geliyoruz. Karnımız aç ve gözleme ayran menüsü ile Öğle yemeğimizi yedikten sonra içilen çay-kahve sonrası Ilıca Şelalesine gidiyoruz. İsteyenlerin suya girebilecekleri yada şelale kenarında keyif yapabilecekleri zamanımız olacak. Şelale ve Çatak kanyonları gezisi sonrası Horma kanyonunun bitiş noktasına kadar yürüyerek doğal oluşumlu mağara ve kanyon duvarlarını gördükten sonra Ilıca köyünden ayrılarak Valla köyüne gidecek seyir terasından vahşi Valla kanyonunu seyredip fotoğrafladıktan sonra zaman kaybetmeden Valla köyünden ayrılarak Pınarbaşı-Safranbolu üzerinden yolda vereceğimiz molalar sonrası gece saat 22.30 civarlarında Ankara’da olacağız.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Çömlekçiler Köyünde konaklayıp, at binmeye, Halacoğlu Yaylası ve Taşçılar Göletinde yürüyüş yapmaya, Gece ateş yakıp sohbetler etmeye, Pınarbaşı Ilıca köyünde şelaleye girmeye, Çatak Horma ve Valla kanyonlarını görmeye Küre dağları milli parkının içlerinde gezmeye gidiyoruz.


HAREKET NOKTAMIZ
24 Temmuz 2009 tarihlerinde  Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 12.00


ÜCRET:
175 TL peşin;
Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit
185 TL  diğer kartlara 3 Taksit


NELER DAHİL?
Özel  ulaşım, Kahvaltı(2), öğle yemeği(2), çiftlik evinde konaklama(1), akşam yemeği(1), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…


ZORLUK
Kolay bir gezi,  çevre, çarşı ve kısa yürüyüşler içermekte. 1.Gün Çömlekçiler göletine yürüyüş yapacak arkadaşlarımız iniş şeklinde yapacakları yürüyüşe bilekli ayakkabı ile gelmelerinde fayda var.


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 12.00
Milli Kütüphane: 12.10
Armada: 12.15


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98

 

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version