Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Safranbolu Amasra Turu 09-10 Mart 2013

Ankara çıkışlı günübirlik Yörük köyü-Safranbolu-Amasra-Çakraz koyu gezisi

Bahar geldi, Deniz ve doğa canlandı. Kış aktivitelerinden kültür ve doğa aktivitelerine geçiş yapmaya başladık. Keyifli bir dinlence gezisi olacak. Safranbolu ve Yörük köyünde tarihe yolculuk yapacak, şirin bölgelerimiz Amasra ve Çakraz koyunda da doğanın, denizin keyfini çıkaracağız.

Baharın en güzel zamanlapğrında Safranbolu ve Yörük köyünde kültür, Amasra ve Çakraz koyunda da doğanın keyfini yaşayacağız. Unesco'nun dünya mirası listesine aldığı Safranbolu ve asırlık evleri ile bizleri eskiye götüren Yörük köyünü göreceğiz. Gezeceğimiz yerler arasında; Safranbolu, Yörük köyü, Hıdırlıktepe, Kaymakamlar Müze Evi, Demirciler ve bakırcılar çarşısıArasta, Amasra, Kuş kayası, Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Boztepe, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendirek, Çakraz koyu var.

Uzunca bir zamandır evinizde kapalı kaldıysanız, şehirden kaçış planları yapacaksanız bu etkinlik tam size göre...

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 07.30’da Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam edip Gerede yolu üzerinden saat:11.30 civarlarında Müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. Ve beklemeden Yörük köyü’ne hareket ediyoruz. Yörükköyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası otantik köyümüzde gözleme+ev baklavası ve ayran menüsü ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra yola çıkıp Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası aracımıza binerek Bartın üzerinden Amasra yakınlarında, yol üzerinde bir Roma dönemi yol anıtı olan Kuş kayasını geziyoruz. Daha sonra Amasra’ya gidip otelimize yerleştikten sonra bir süre dinleniyoruz. Yemek öncesi muhteşem gün batımı manzaramızı seyrettikten sonra akşam yemeğimizi restorantımızda yiyoruz. İsteğe bağlı Amasra gece şehir gezisi yapıyor ve türkü bar da geç saatlere kadar eğleniyoruz. Geceyi Amasra’da geçiriyoruz.

2.GÜN: Erken kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelden ayrılıyoruz. Daha sonra; Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Boztepe, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendireği geziyoruz. Sınırsız alabalık ve salata menüsü ile öğle yemeğimizi yedikten sonra İsteğe bağlı olarak tekne turu yapıyor, Çekiciler sokakta ahşap işlemeleri ile ünlü çarşıda alış veriş yapıyoruz. Amasra gezimizi bitirip Çakraz koyuna gidiyoruz. Burada sahil kenarında vereceğimiz çay-kahve molası ve sahilde yapacağımız kısa gezinti sonrası Saat: 16.30’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Bartın çayı üzerinde vereceğimiz kahve molası sonrası yolda vereceğimiz kısa molalarla saat 22.30 civarlarında Ankara’ya geliyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlker ERGÜN - Amasra -
Deniz ACAR -Amasra-

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Safranbolu, Yörük köyü, Hıdırlıktepe, Kaymakamlar Müze Evi, Demirciler ve bakırcılar çarşısıArasta, Amasra, Kuş kayası, Kale içi eski evleri, Ağlayan ağaç, Boztepe, Fatih camii, Küçük kilise ve Mendirek, Çakraz koyu

HAREKET NOKTAMIZ

09 Mart 2013, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 210 TL 210 TL 225 TL
Tek kişilik oda 265 TL 265 TL 280 TL
7-12 yaş 145 TL 150 TL 160 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(1), Akşam yemeği(1), Yarım pansiyon konaklama(1), Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak tüm içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

BARTIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor değil. Kısa şehir içi yürüyüşler mevcut.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti 08:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version