Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düzce-Akçakoca Köyleri Etnik Kültür Gezisi 30-31 Mart 2013

Çok yakınımızda Akçakoca'da Düzce bölgesinde çok farklı kültürlerin iç içe yaşadığını biliyor musunuz? Abazhalar, Çerkezler, Gürcüler, Karadeniz bölgesinden yıllar önce gelip bu bölgeye yerleşenler, Yurt edinenler, Doğu Anadolu'dan gelen Kürt asıllı vatandaşlarımıza özel kendi köyleri var. Hepsi de çok candan ve içten. Bizlerde bu kültür farklılığını görmek amacı özellikle Akçakoca-Düzce arasında kalan bölgedeki farklı köyleri ve kültürlerin içerisinde 1 haftasonu geçirmek istiyoruz. Buyrun...!

Tam Pansiyon Plus! 2 öğlen yemeğide ücrete dahildir.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Sabah saat: 07.00’de Güvenpark/Kumrular caddesi girişinden hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip Düzce üzerinden Konuralp'e(Prusias ad Hypium) gidiyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde yörede çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Konuralp müzesini geziyoruz. Daha sonra yola çıkıp yol boyunca yerel rehberimiz, gezeceğimiz köylerin etnik yapısı ve kültürle değerleri hakkında bize bilgiler veriyor. Akçakoca üzerinden Hemşin köyüne gidiyoruz. Muhtar ve köylülerin tarafından karşılandıktan sonra 300 yıllık Hemşin camisi önünde toplanıp köylülerle sohbet ediyoruz. Cami gezisi sonrası yöresel tat ve lezzetlerden oluşan güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Grubumuz için közde özel olarak hazırlanmış çay-kahve ikramı sonrası yörede çok kullanılan PATPAT araç ile orman içi yollardan geçerek şelale gezisi yapıyoruz. Daha sonra yürüyerek Yenice köyüne gidip Muhtarlık tarafından oluşturulan tarım aletleri müzesini geziyoruz. Gezi sonrası köylüler bize bu aletlerin nasıl kullanıldığını canlandırarak anlatacaklar. Köylülere veda edip Konaklı köyüne gidiyoruz. Konaklı At çiftliğinde isteğe bağlı ve ayrı bir ücret ödeyerek at biniyoruz. Köy ortamında hazırlanan ve organik sebzelerle hazırlanmış salata, ızgara menüsü, ayran ve taş fırında pişirilen ekmek ile güzel bir akşam yemeği yedikten sonra kamp ateşimizi yakıyoruz. Çerkes'lerin ünlü çalgısı olan akerdeon eşliğinde ve yöresel sohbetler eşliğinde bol yıldızlı gecede günün ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Saat: 22.00'ye kadar süren etkinlikler sonrası aracımıza binip 5 dakika uzaklıktaki Aydınpınar köyüne gidiyoruz. Kaplanoğlu bungalow tesislerine gidip odalarımzıa yerleşiyoruz. Geceyi Aydınpınar köyünde geçiriyoruz.

2.GÜN: Doğal güzellikler ve ağaçlarla dolu tesisimizde mis gibi havada ve bol oksijenli ortamda kalkıyoruz. Sabah sporumuzu yaptıktan sonra güzel bir köy kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Tesislerden ayrılıp Güzeldere şelalesi yönünde yol alıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası şelale bölgesine ulaşıyoruz. Blok kaya üzerinden düşen doğa harikası Güzeldere şelalesini görüp fotoğraf çektikten sonra yukarı çıkıyoruz. Yola çıkıp Konaklı köyüne gidiyoruz. Çerkes'lerin çoğunlukta yaşadığı bu köyde köylüler bizi yöresel oyunları ile karşılıyor. Gözleme, ayran, mamursa ve çerkes tavuğundan oluşan yöresel bir menü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra isteğe bağlı yörsel ürün ve hanımların göz nuru olan el işleri alış verişi yapıyoruz. Saat: 16.00'da yola çıkıp Aynalı köyüne gidiyoruz. Burada bulunan Ralila çiftliğinde isteğe bağlı organik bakım ürünleri alış verişi yaptıktan sonra saat: 17.30 civarında yola çıkıyoruz. Düzce-Bolu üzerinden belirli yerlerde vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21:30'da Ankara'ya gidiyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan ASLAN
Ayşe AKIN
Artıyaşam

HAREKET NOKTAMIZ

30 Mart 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 205 TL 205 TL 220 TL
Tek kişilik oda 235 TL 235 TL 250 TL
7-12 yaş 135 TL 140 TL 150 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* Aynı aileden 2. ve daha fazla çocuklar için çocuk başı 65 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 75 TL ilave edilir.

Bu etkinliğimizde 2 öğlen yemeği dahildir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araç içi yol ikramları, öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), Bungalow tesiste konaklama(1), kahvaltı(1), yol ikramları, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik ücretleri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, at binme ve yöresel müze giriş ücretleri, akşam yemeğinde alınan su ve sunulacak içecek ücretleri dışındaki içecek ücretleri ve kişisel harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, sağlık karnesi, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için koruyucu giysi vb

ZORLUK

Herhangi bir zorluğu yok. Daha çok köy gezileri içermekte.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40

Ara durak yerlerinden binecek olan katılımcılarımızın hareket saatinden 5 dakika önce duraklara gelmelerini öneriyoruz.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version