Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Hitit Kentleri Gezisi Hattuşa-Alacahöyük-Çorum-Amasya Gezisi 12-13 Mayıs 2012 "Kesin çıkış"

Dönemin en güçlü uygarlı Hitit Uygarlığı hakkında ne kadar bilgilisiniz? 

Emin olun Hitit uygarlığına özel bir ilgimiz olmadı ise bu etkinlikte Hitit Uygarlığının gücü hakkında öğrendikleriniz sizi çok şaşırtacak.

Gelincik tarlaları arasında kalan Yazılıkaya açık hava tapınağını, Hattuşaş (Boğazkale) antik kentini, Alacahöyük ören yerini, Amasya, Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camii, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane kaya mezarlarını, gezmeye, tarih hakkında bilgilenmeye gidiyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 12 Mayıs 2012 Cumartesi: Saat 07.00’da Güvenpark Kumrular Sokak girişi, Penguen pastanesi önünden hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık poğaça ikramı ile Elmadağ - Kırıkkale üzerinden Yazılıkaya’ya varıyoruz. Burada küçük ve büyük galerilerdeki Hititlerin; Tanrı-Tanrıça, Kral - Kraliçe rölyeflerini rehber eşliğinde gezdikten sonra Hattuşaş (Boğazkale) antik kentine gidiyoruz. Hattuşaş M.Ö. 1600 yıllarında Hitit devletine başkentlik yapmış ve arşivlerinde tarihte ilk yazılı antlaşma olan Kadeş antlaşmasının tabletini saklamış bir antik kenttir. Hitit kralı 3.Hattuşili ile Mısır firavunu 2. Ramses arasında yapılan bu tarihin bilinen ilk yazılı antlaşmasının yazılı olduğu çivi yazılı tablet günümüzde İstanbul arkeoloji müzesinde sergilenmektedir.

Bu antik kentten; şehir surları, şehir kapıları ve tapınak’ı gezdikten sonra öğle yemeğimizi yemek üzere ayrılıyoruz. Yemek sonrası Çorum’un Alaca ilçesine bağlı, bugünkü Alacahöyük köyü yerleşim alanı içinde yer alan antik Alacahöyük şehir kalıntılarının bulunduğu yere varıyoruz. Hitit uygarlığına ait bu höyükte, Katalolik çağdan günümüze kadar kesintisiz iskâna sahne olmuştur. Günümüze kadar yapılan kazılarda kadar 4 kültür katı tespit edilmiştir. Rehber eşliğinde Alacahöyük ören yerini gezdikten sonra saat: 16.30’da alandan ayrılıp hareket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz çay molasından sonra Çorum üzerinden yolumuza devam ederek Amasya’ya varıyoruz. Otele yerleşme ve dinlenme sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 13 Mayıs 2012 Pazar: Sabah kahvaltı sonrası Amasya şehir gezisi yapıyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camisi, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane'yi geziyoruz. Öğlen yöresel yemeklerden oluşan menü ile yemeğimizi yedikten sonra Borabay gölü’ne çıkıyor ve göl kenarında yapacağımız gezinti sonrası dönüş yoluna geçiyor, yolda vereceğimiz molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Feridun BABACAN

HAREKET NOKTAMIZ

12 Mayıs 2012, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 195 TL 200 TL
Tek kişilik oda 230 TL 235 TL
7-12 yaş 145 TL 150 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz


* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 65 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 65 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Bonus ve Yapı kredi kartlarına  yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, yolda sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Konaklama(1),tüm çevre gezileri, TC Kültürve Turizm Bakanlığı'ndan lisanslı rehberlik hizmetleri, Tursab seyahat sigortası ve Kırkayaklar turizm refakati dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğlen yemekleri, yemeklerde alınacak içecek ücretleri ve kişisel harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

TOKAT İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version