Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kapadokya-Ihlara Vadisi Ve Güzelyurt -Melendiz Çayında Yürüyüş-Hacıbektaş Ve Kırşehir Gezisi 2 Gece 3 Gün 21-23 Nisan 2012

3 günümüz var. Dolu dolu Kapadokya bölgesini gezeceğiz. Hem doğa hem kültür içeren bu etkinliğimiz tamamen Artıyaşam'a özel ve farklı. Selime'de taş otel Çatlak otelde kalacak, akşam yemeklerimizi Melendiz çayına sıfır restorantımız da yiyeceğiz. 1.gün Güzelyurt ıhlara bölgesinde olacağız. 2.gün Göreme açık hava müzesinin olduğu alanları gezecek ve son gün de Hacıbektaş gezisi yapacak Kırşehir'de kısa bir gezi molası verip Ankara'ya döneceğiz. Gezeceğimiz yerler arasında; Tuzgölü, Panoromik tepe, Ürgüp, Göreme açık hava müzesi, Göreme, Onniks ve Çanak çömlek atölyesi gezileri, Avanos, Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti, Uçhisar ve Güvercinlik vadisi, Kaymaklı yer altı şehri, Güzelyurt, Ihlara vadisi, Melendiz çayında doğa yürüyüşü, Belisırma, Selimei Hacıbektaş'ta Hacı Bektas-ı Veli dergâhı, Çilehane ve Deliktaş'ın gezilmesi, Öğlen yemeği ve uygun olması durumunda Yapılacak semah gösterisi sonrası Hacıbektaş'tan ayrılarak Kırşehir gezisi yapacağız.
Farklı 2 geziyi bir arada yapmak isterseniz bu gezimiz tam size göre...

Üstelik 06 Nisan 2012 Cuma akşamına kadar yapılacak kayıtlarda oda başına 50 TL indirim olanağı!

PROGRAMIMIZ

1.GÜN 21 Nisan 2012 Cumartesi : Saat: 07.30'da Kumrular sokak Penguen pastanesi önünde buluşarak hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam edip Tuz gölünde seyir bölümünde mola verip, Göl hakkında bilgi aldıktan sonra Aksaray'da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip Aksaray'a bağlı Selime'ye geliyoruz. Otelimize geçip vereceğimiz kısa bir mola sonrası Melendiz çayı kenarındaki restorantımızda öğlen yemeği yiyoruz. Yemek sonrası Belisırma üzerinden Melendiz çayı kenarında ve Ihlara vadisi içerinde 4 km lik unutamayacağınız oldukça keyifli bir yürüyüş yaparak Ihlara Vadi içi kiliselere geliyoruz. Ağaçaltı, Yılanlı kilise gibi kiliseleri gezdikten sonra Ihlara vadisinde çıkarak araçlarımızla eski bir Rum yerleşimi olan Güzelyurt'a gidiyoruz. Çokça yeraltı şehrinin olduğu alanda Ayasofya camiine benzemesi ile tanınan camiyi, 1 tane yeraltı şehrini geziyor ve panoramik noktalarda grup fotoğrafı çektirdikten sonra alandan ayrılarak Selime'ye otelimize geliyoruz. dinlenme sonrası restorantımızda akşam yemeği yiyoruz. Konaklama Çatlak otelimizde.

2.GÜN 22 Nisan 2012 Pazar: Bu gün Kapadokya bölgesinin kalbini gezeceğiz. Kahvaltı sonrası Nevşehir'e doğru hareket ediyoruz. yol güzergahımızda Kaymaklı yeraltı şehrini gezdikten sonra; Ürgüp'e geliyoruz. Turasan şarap fabrikasında bilgi alıp şarap ikramı sonrası isteğe bağlı olarak şarap alış verişi yapıyoruz. Halı kilim fabrikalarından birinde imalat ile ilgili bilgiler alıyoruz. Göreme açık hava müzesini gezdikten sonra vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Çanak çömlek ve Oniks satış atölyelerini geziyor, yapımları hakkında bilgi alıyor sonra Paşabağ'a gelip Küçük kiliseyi geziyoruz. Uçhisar üzerinden Güvercinlik vadisinde yapacağımız seyir ve fotoğraf molası sonrası otelimize geliyor dinlenme ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.GÜN 23 Nisan 2012 Pazartesi: Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak; Hacıbektaş'a geliyoruz. Hacı Bektas-ı Veli dergâhı, Çilehane ve Deliktaş'ın gezilmesi, Öğlen yemeği ve uygun olması durumunda Yapılacak semah gösterisi sonrası Hacıbektaş'tan ayrılarak Kırşehir'e geliyoruz. Kırşehir şehir gezisi kapsamında Ahi Evran camiisi ve türbesi, Cacabey camiisi ve Kırşehir Arkeoloji müzesini gezdikten sonra 16.00 civarlarında ayrılarak Ankara'ya hareket ediyor, yolda vereceğimiz molalar sonrası saat 21.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Umut GİRGİN
Artıyaşam
Artıyaşam Ihlara Vadisi
Gökhan COŞKUN
Mustafa ERTAN

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Tuzgölü, Üçhisar'da gün dogumu, Panoromik tepe, Ürgüp, Göreme açık hava müzesi, Göreme, Onniks ve Çanak çömlek atölyesi gezintisi, Avanos, Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti, Uçhisar ve Güvercinlik vadisi, Kaymaklı yer altı şehri, Güzelyurt, Ihlara vadisi, Melendiz çayında doğa yürüyüşü, Belisırma, Hacıbektaş ve Kırşehir şehir kültür gezileri

HAREKET NOKTAMIZ

21 Nisan 2012, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 305 TL 310 TL 320 TL
Tek kişilik oda 355 TL 360 TL 370 TL
7-12 yaş 235 TL 240 TL 250 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 75 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Bonus ve Yapı kredi kartlarına yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel Ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Selime Çatlak otelde konaklama(2), Sabah kahvaltısı(2) Akşam yemeği(2) ve çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

3 öğlen yemeği, Otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NEVSEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

herkesin katılabileceği zorlukta kısa yürüyüşler içermektedir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Ufuk Üniversitesi 07:50
Çırağan Restoran 07:55
Dikmen kavşağı karşısı 08:00
Oran köprüsü altı 08:05

REZERVASYON ve BİLGİ

Yüksel Caddesi No:8/17 Kat:3 Kızılay ANKARA
(Turhan Kitapevi Üstü 3. Kat)

Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09
GSM: 0 530 333 2 331

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version