Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kırşehir Terme kaplıcası, Japon bahçesi, Kırşehir, Hacıbektaş, Seyfe gölü gezisi 27-28 Kasım 2010

kirsehirJaponHacibektas

TUR PROGRAMI:
1.Gün: Saat 07:00'deGüvenpark Kumrular sokak Penguen pastanesi önünden hareketle başlayacak etkinliğimiz, araçta yapılacak poaça ve sıcak soğuk içecek servisi ile birlikte yol üzerinde vereceğimiz molanın ardından  uygun olması durumunda 30 yıla yakın zamandır Kaman yakınlarındaki bir köyde arkeolojik kazı yapan Japon'ların kurup adını Japon bahçesi olarak adlandırdıkları Japon bahçesini, Ahi Evran camiisi ve türbesi, Cacabey camiisi ve Kırşehir Arkeoloji müzesini gezdikten Kırşehir'e 15 km uzaklığında olan bir dönem kuruma tehlikesi geçiren ama şimdilerde su toplayan Seyfe gölünü gördükten sonra Kırşehir'e gelerek termal özelliğine sahip otelimiz Terme Otele gelerek kısa dinlenme ve yemek sonrası otelin termal ünitelerinden faydalanıyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam yemeğinde canlı müzik mevcut.

2.Gün: Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından yola çıkıp Mucur ilçesindeki Yeraltı şehri gezisi sonrası Hacıbektaş'a gidiyoruz. Burada Atatürk evi, bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ele geçen eserlerin sergilendiği Etnoğrafya müzesi, Hacıbektaş dergahı ve dergahın kurucusu Balım SULTAN türbesini gezip Dergah avlusunda grubumuz için özel olarak gösterilecek olan Semah töreni izlenecektir. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Çilehane'ye gidip Ozanlarımızın heykellerini geziyoruz. Çilehane'den ayrılıp Hacıbektaş çıkışındaki yaşı 350 yaşında olduğu tahmin edilen muhteşem ceviz ağacı gezisi sonrası burada çay-kahve arası verdikten sonra saat: 18.30'da Ankara ya hareket ediyoruz. Tarihe tanıklık etmiş güzel kentler içerisinde,  eşsiz tarihimizin sunduklarını keşfetmiş ve yaşama artı bir değer katmış olarak 22:30 sularında Ankara ya ulaşıp, bir başka etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.
ÜCRET: 165.00 TL peşin, 170 TL KK tek çekim ve 180 TL İş bankası kartına 3 taksitle.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR; Bu ücrete Özel araçla ulaşım, araçta poaça ve çaydan oluşan ikram, Kırşehir Terme otelde konaklama(1) , akşam yemeği(1), kahvaltı(1), Artı yaşam refakati, Rehberlik hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası  ile birlikte tüm çevre gezileri dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR; Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle yemekleri, kişisel harcamalar ile 2.gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL EŞYALAR;

Etkinliklere katılacak katılımcılarımızın; Mayo, terlik, havlu vb kaplıca için gerekli malzemelerini , uygun bir sırt çantası ve kış koşullarına uygun kıyafetler giymelerini  öneriyoruz.

ARAÇ KALKIŞ GÜZERGAHLARI:

Güvenpark Kumrular Sok. Girişi Hareket   07:00
Milli Kütüphane                                              07:05
Armada                                                          07:10
Çetin EMEÇ köprüsü altı                             07.20
Çırağan restoran önü                                   07.30
Dikmen/Atatürk sitesi karşısı                      07.35
Oran yolu köprü altı                                      07.40


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version