Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düzce-Akçakoca köyleri Etnik Kültür Gezisi "Tam Pansiyon" 18-19 Eylül 2010

akcakocaetnik

1.GÜN: Sabah saat: 07.00’de Güvenpark/Kumrular caddesi girişinden hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip  Düzce üzerinden Konuralp'e(Prusias ad Hypium)  gidiyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde yörede çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği  Konuralp müzesini geziyoruz. Daha sonra yola çıkıp yol boyunca yerel rehberimiz, gezeceğimiz köylerin etnik yapısı ve kültürle değerleri hakkında bize bilgiler veriyor.  Akçakoca üzerinden Hemşin köyüne gidiyoruz. Muhtar ve köylülerin tarafından karşılandıktan sonra 300 yıllık Hemşin camisi önünde toplanıp köylülerle sohbet ediyoruz. Cami gezisi sonrası yöresel tat ve lezzetlerden oluşan güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Grubumuz için közde  özel olarak hazırlanmış çay-kahve ikramı sonrası yörede çok kullanılan PATPAT araç ile orman içi yollardan geçerek şelale gezisi yapıyoruz.  Daha sonra yürüyerek Yenice köyüne gidip Muhtarlık tarafından oluşturulan tarım aletleri müzesini geziyoruz. Gezi sonrası köylüler bize bu aletlerin nasıl kullanıldığını  canlandırarak anlatacaklar. Köylülere veda edip Konaklı köyüne gidiyoruz. Konaklı At çiftliğinde isteğe bağlı ve ayrı bir ücret ödeyerek at biniyoruz. Köy ortamında hazırlanan ve organik sebzelerle hazırlanmış salata, ızgara menüsü, ayran ve taş fırında pişirilen ekmek ile güzel bir akşam yemeği yedikten sonra kamp ateşimizi yakıyoruz. Çerkes'lerin ünlü çalgısı olan akerdeon eşliğinde ve yöresel sohbetler eşliğinde  bol yıldızlı gecede günün ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Saat: 22.00'ye kadar süren etkinlikler sonrası aracımıza binip 5 dakika uzaklıktaki Aydınpınar köyüne gidiyoruz. Kaplanoğlu bungalow tesislerine gidip odalarımzıa yerleşiyoruz. Geceyi Aydınpınar köyünde geçiriyoruz. 2.GÜN: Doğal güzellikler ve ağaçlarla dolu tesisimizde mis gibi havada ve bol oksijenli ortamda kalkıyoruz. Sabah sporumuzu yaptıktan sonra güzel bir köy kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Tesislerden ayrılıp Güzeldere şelalesi yönünde yol alıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası şelale bölgesine ulaşıyoruz. Blok kaya üzerinden düşen doğa harikası Güzeldere şelalesini görüp fotoğraf çektikten sonra  yukarı çıkıyoruz. Yola çıkıp Konaklı köyüne gidiyoruz. Çerkes'lerin çoğunlukta yaşadığı bu köyde köylüler bizi yöresel oyunları ile karşılıyor.  Gözleme, ayran, mamursa ve çerkes tavuğundan oluşan  yöresel bir menü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra isteğe bağlı yörsel ürün  ve hanımların göz nuru olan el işleri alış verişi yapıyoruz. Saat: 16.00'da yola çıkıp Aynalı köyüne gidiyoruz. Burada bulunan Ralila çiftliğinde isteğe bağlı organik  bakım ürünleri  alış verişi yaptıktan sonra saat: 17.30 civarında yola çıkıyoruz. Düzce-Bolu üzerinden   belirli yerlerde vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21:30'da Ankara'ya gidiyoruz.

GEZİ ÜCRETİ: 175.00 TL peşin veya 185.00 TL KK tek çekim veya Bonus KK na 3 taksitle. Bu ücrete;  özel ulaşım, araç içi yol ikramları, öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), Bungalow tesiste konaklama(1), kahvaltı(1),  yol ikramları, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik ücretleri dahildir.
ÜCRETE DAHİL DEĞİL: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, at binme ve yöresel müze giriş ücretleri, akşam yemeğinde alınan su ve sunulacak içecek ücretleri dışındaki içecek ücretleri  ve kişisel harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

SİZLERİ ALABİLECEĞİMİZ ARA DURAK YERLERİ:

1-Kumrular Caddesi girişi Çıtır simit önü: 07.00,

2-Milli Kütüphane: 07.05,

3-Armada: 07.15,

4-CHP önü: 07:15,

5-Batıkent/Carrefour önü: 07.25,

6-Batıkent eski ENDİ önü: 07.30,

7-Eryaman Köprüsü Göksu göleti karşısı: 07.35.


HATIRLATMA:
Ara durak yerlerinden binecek olan katılımcılarımızın hareket saatinden  5 dakika önce  duraklara gelmelerini öneriyoruz.
YANINIZDA BULUNSUN: Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, sağlık karnesi, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için koruyucu giysi vb

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version