Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Pınarbaşı Valla-Çatak-Horma Kanyonları-Ilgazrini Mağarası ve Ilıca şelalesi Gezisi 26-27 Haziran 2010

Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Ilgarini mağarası, Ilıca köyü, Ilıca şelalesi, Horma, Çatak, Valla kanyonları.

PROGRAMIMIZ
Cuma gecesi saat: 23.00’te Kumrular sokak girişinden hareket
1.GÜN: Araç içi sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde verceğimiz molalarla Safranbolu-Eflani yolu ile sabah saat: 06.30 civarlarında Pınarbaşı Ilıca köyünde yer alan Park Ilıca tesislerine varıp dinleniyoruz. Yapacağımız yöresel köy kahvaltısı sonrası Ilgarini mağarasına gidecek arkadaşlarımızla Park Ilıca’dan ayrılıyoruz. Gelemeyecek arkadaşlarımız ise Küre dağlarının muhteşem dokusu içerisinde serbest olarak Ilıca şelalesi civarlarında gezebilecekler. Yaklaşık 3 saatlik yürüyüş sonrası mağaraya varıyoruz. sarnıç, avizeli salon, mabet, mezarlık ve travertenlerin bulunduğu 250 mt derinliğinde 858 mt uzunluğundaki mağarayı geziyoruz. Mağara çıkışında kumanya şeklinde öğle yemeğimizi yedikten sonra dönüşe geçiyor ve dönüş yolunda Valla köyünde Valla kanyonu seyir alanında Kanyonun ürkütücü güzelliğini seyredip fotoğraflarımızı çektikten sonra tekrar Ilıca’ya gelerek tesisimizde biraz dinlendikten sonra barbekü şeklinde akşam yemeğimizi yiyor ve dışarıda yakacağımız ateş başında gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama ahşap bungalow evlerimizde.

2:GÜN: Sabah  açık alanda güzel bir kahvaltı sonrası Çatak kanyonunun bitiş noktasına giderek buz gibi sularda öğlen saatlerine kadar kanyon içerinde gerek yüzerek ve gerek se güneşlenerek günün keyfini çıkarıyoruz. Öğlen yemeği için tekrar tesisimize gelerek gözleme ayran şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği sonrası yine tesisten ayrılıp Ilıca köyüne gidip fotoğraf çekimleri sonrası yaklaşık 1 km uzaklıktaki Ilıca şelalesine gidiyoruz. Jakuzi içerisinde yüzmenin keyfi bir başka. Küre dağlarınının oksijenini doya doya içimize çekiyor, çevreyi fotoğraflıyor ve dinlenme sonrası tekrar Ilıca köyüne gelerek vereceğimiz çay kahve molası sonrası tesisimize gelerek toparlanıyor ve saat 16.00 civarlarında ayrılarak yol güzergahımızdaki Horma kanyonu başlangıcını da gördükten sonra yolumuza devam ederek yolumuzda belli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Ilgarini mağarası, Ilıca köyü, Ilıca şelalesi, Horma, Çatak, Valla kanyonları.


ÜCRET:

185 TL peşin; Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit
200TL  diğer kartlara 3 Taksit


NELER DAHİL?
Özel ulaşım, öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), kahvaltı(1), TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri ve göl kenarında ormanlık arazide yürüyüş.
Ilgarini mağarası zorluk derecesi itibarı ile kondisyon gerektirmekte. Doğa yürüyüşlerimize katılan arkadaşlarımızın kolaylıkla yapabileceği bir yürüyüş. Doğa içerisinde doğa yürüyüşü yapmayan dostlarımız zorlanabilirler.


SİZİ NEREDEN ALALIM?
1-Kumrular caddesi girişi : 24.00
2-Milli Kütüphane : 24.10
3-Armada : 24.15
4-E5 Batıkent Jandarma/Carrefour : 24.25
5-E5 Batıkent Gima önü : 24.30
6-E5 Endi market : 23.35
7-E5 Eryaman Göksu göleti karşısı : 24.40


REZERVASYON ve BİLGİ:
0 312 417 67 06-09 -0506 466 85 98
Yüksel Caddesi 8/17 Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 333 23 31

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version