Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Erciyes Kayak Turu 16-17 Ocak 2016

Kayak için her yer oldukça elverişli. Sizleri hem manzarası hemde kar dokusu ile oldukça güçlü olan Kayseri Erciyes Kayak merkezine götürmek istiyoruz. 1 gece konaklamalı Kayseri-Erciyes turu ile başlıyoruz. Birçoğunuzun bildiği gibi Erciyes Kayak Merkezi yeni bir master plan ile yapılanması bitti. Hedefi büyük çapta ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ve uzun vadede Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapmak, ülkemizi dünya çapında kış ve doğa sporlarında temsil etmektir. 2011-2012 sezonunda projenin ilk etabında yapılan 6 adet yeni mekanik tesis (toplam mekanik tesis sayısı 12 olmuştur) ve toplamda 34 km yeni pist uzunluğu ile yaklaşık günde 6900 kişiye aynı anda kayak yapabilme imkânı sunulmuş ve günlük kapasite ise yaklaşık 10 bin kişi olmuştur.

Kayseri merkez konaklamalı kayak etkinliğimiz detayları aşağıda....

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:
 • 24 Ocak Cumartesi sabahı 06:00’de ayarlanan aracımızla Kızılay/Kumrular Sokak kaymakamlık karşısından başlayıp farklı noktalardan sizleri alarak Erciyes Kayak Merkezi’ne doğru ikramlar eşliğinde hareket ediyoruz.
 • Araç içerisinde alınacak kahvaltı sıcak soğuk ikramlarla  saat 10:00 civarında Kayseri merkezdeki otelimize geçerek kısa süreli dinleniyoruz.
 • Otelde bize ayrılan odalar uygun ise odalarımıza hemen yerleşiyoruz, uygun değil ise otelde bize tahsis edilen odalarda kayak kıyafetlerimizi giyip, otelin kayak odasında kayak kiralama işlemlerimizi tamamladıktan sonra, skipass’lerimizi hemen alıp pistlere kavuşuyoruz ve akşama kadar kayak yapıyoruz. 
 • Erciyes kayak merkezinden ayrılarak Kayseri otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme

2.GÜN:

 • Ertesi sabah açık büfe kahvaltımızı aldıktan otelden çıkışımızı yapıyoruz. Sonrasında Kayak merkezine hareket ederek Akşam 17.00'a kadara gün boyu kayak yapıyoruz.
 • 17:30’da Erciyes’ten ayrılarak Ankara’ya doğru yol alıyoruz, yolda vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra saat 23:00 civarında Ankara’da olacak şekilde etkinliğimizi tamamlıyoruz.

KAYAK ÜCRETLERİ:

BİLETLEME GENEL KURALLARI

1.    Biletler kişiye mahsus olup kesinlikle başka şahıslara devredilemez.

2.    Biletler tesislerin halkın kullanımına açık olduğu günlerde sadece Kayseri Erciyes A.Ş.’ye ait olan tesislerde geçerlidir.

3.    Kayak yaparken oluşacak kazalar kayakçının kendi sorumluluğundadır. Kayseri Erciyes A.Ş. herhangi bir şekilde oluşacak kazalardaki zararlardan sorumlu değildir.

4.    Alınan bilet sahibine herhangi bir sigorta hakkı kazandırmaz. Her bilet sahibi kendi şahşi sigortasını yaptırmakla mükelleftir.

5.    Kaybedilmesi veya herhangi bir şekilde biletin zarar görmesi durumunda bilet yenilenmez.

6.    Her misafir istenildiğinde biletlerini görevli personele ibraz etmekle yükümlüdür. Sahte veya geçerliliğini yitirmiş bilet kullanım tespitinde cezai işlem uygulanır.

7.    Bilet sahipleri tesis ve pistlerin kullanım kurallarına uymak zorundadır. Başkalarının güvenliğini tehdit edecek şekilde davranış içerisinde bulunanların biletleri iptal edilir pist ve tesisleri kullanması yasaklanır.

Fiyatlara K.D.V. dahildir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Pist Bilgileri:

Zorluk derecesi olarak yeni başlayanlar için mavi renkli, orta düzey kayakçılar için kırmızı renkli ve ileri düzey kayakçılar için siyah renkli olmak üzere toplamda 34 adet pist seçeneği mevcuttur. Toplam 30 km’lik pist uzunluğuna sahip Erciyes Kayak Merkezi’nde yer alan pistler hakkında daha detaylı bilgi almak ve pist haritasını incelemek için aşağıdaki web adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kayserierciyes.com.tr/Icerik.php?ID=13 (pist haritasının linki sayfanın sonundadır)

Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi master planı ve birçok konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz http://www.kayserierciyes.com.tr/ adresini inceleyebilirsiniz.

Mavi renkli kayak pistleri; orta derecede kayak yapanlar için, minimum % 15, maksimum % 35 eğimli, en az pist genişliği ise 30 m. ( Mavi bir pistin içinde ve belli bir oranlarda, yeşil ve kırmızı kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar, genel ortalama eğimi etkiler. )

Kırmızı renkli kayak pistleri; iyi derecede kayak yapanlar için ve resmi müsabaka kayak pistleri, minimum % 35, maksimum % 60 eğimli, en az pist genişliği ise ( FIS kriterlerine göre ) yine 30 m. ( Kırmızı bir pistin içinde, mavi ve siyah kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar, genel ortalama eğimleri etkiler. )

Siyah renkli kayak pistleri; zor pistler, minimum % 60, maksimum % 100 eğimli ( yani maksimum 45 dereceli bir açıya sahip ) en az pist genişliği ise 40 ile 60 m arasında. ( diklik artıkça, genişlik de artar ) Siyah bir pistin içinde kırmızı kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar, genel ortalama eğimi etkiler.

 

HAREKET NOKTAMIZ

16 Ocak 2016, Kumrular, 06:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 225 TL 225 TL 240 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 220 TL 220 TL 235 TL
Tek kişilik oda 275 TL 275 TL 290 TL
7-12 yaş 185 TL 185 TL 200 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 100 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Araç içi kahvaltılık ikramı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama(1 kahvaltı, 1 akşam yemeği+konaklama)
 • Gidiş-dönüş ulaşım
 • 2 günlük TURSAB seyahat sigortası
 • Ulaşım sırasında araç içinde verilecek soğuk-sıcak ikramlar
 • Rehberlik
 • KDV

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Skipass’lar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeğinde alınacak içecekler
 • Kayak ve snowboard takımları kirası (Sayımıza bağlı olarak indirim yapılabilecektir.)

KAYSERI İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 06:00
Milli Kütüphane 06:05
Armada 06:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 06:20
1011 Kavşağı 06:25
Altınpark 06:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version