Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Erciyes (Kayseri) Kayak Turu 18-19 Ocak 2014

Bu sezon kayakçılara özel 1. kayak etkinliğimize, 18-19 Ocak 2014 tarihleri arasında 1 gece konaklamalı Kayseri-Erciyes turu ile başlıyoruz. Birçoğunuzun bildiği gibi Erciyes Kayak Merkezi yeni bir master plan ile yapılanma içindedir; hedefi büyük çapta ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ve uzun vadede Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapmak, ülkemizi dünya çapında kış ve doğa sporlarında temsil etmektir. 2011-2012 sezonunda projenin ilk etabında yapılan 6 adet yeni mekanik tesis (toplam mekanik tesis sayısı 12 olmuştur) ve toplamda 30 km yeni pist uzunluğu ile yaklaşık günde 6900 kişiye aynı anda kayak yapabilme imkânı sunulmuş ve günlük kapasite ise yaklaşık 10 bin kişi olmuştur.

Sezonun ilk konaklamalı kayak etklinliğimiz detayları aşağıda....

PROGRAMIMIZ

-   18 Ocak Cumartesi sabahı 05:00’de ayarlanan aracımızla Kızılay/Kumrular Sokak’dan başlayıp farklı noktalardan sizleri alarak Erciyes Kayak Merkezi’ne doğru ikramlar eşliğinde hareket ediyoruz.

-   Yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra saat 10:00 civarında Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşıyoruz.

-   Otelde bize ayrılan odalar uygun ise odalarımıza hemen yerleşiyoruz, uygun değil ise otelde bize tahsis edilen odalarda kayak kıyafetlerimizi giyip, otelin kayak odasında kayak kiralama işlemlerimizi tamamladıktan sonra, skipass’lerimizi hemen alıp pistlere kavuşuyoruz ve akşama kadar kayak yapıyoruz. 

-   Odalarımıza yerleşip dinlendikten sonra isteyenler ücretsiz olarak otelin sauna ve kapalı yüzme havuzundan faydalanabilirler.

-   Açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

-   Ertesi sabah açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra gün boyu kayak yapıyoruz.

-   Check-out işlemlerimizi saat 12:00’ye kadar tamamladıktan sonra otelde açık büfe öğlen yemeğimizi alıyoruz.

-   Pistler kapandıktan sonra otelde bize tahsis edilen odalarda kıyafetlerimizi değiştirdikten sonra saat 17:30’da Erciyes’ten ayrılarak Ankara’ya doğru yol alıyoruz, yolda vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra saat 23:00 civarında Ankara’da olacak şekilde etkinliğimizi tamamlıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

18 Ocak 2014, Kumrular, 05:00

ÜCRET

 • 3 kişilik odada kişi başı toplam 420 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
  (445 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit)
 • 2 kişilik odada kişi başı toplam 440 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
  (465 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit)
   
 • 1 kişilik odada kişi başı toplam 620 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
  (645 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit)
   
 • 7-12 yaş arası 320 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
  (345 TL –Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit) (odada 3. kişi olarak kalındığında geçerlidir, odada 2. kişi olarak kalındığında ise standart fiyat uygulanır)
   
 • 0-6 yaş ücretsiz (transferlerde ekstra koltuk istenmesi durumunda 90 TL koltuk ücreti alınacaktır)

Erken Rezervasyon Fırsatı:  
30 Aralık’a kadar yapılan erken rezervasyon ve ödemelerde yukarıda belirtilen tur fiyatları üzerinden 30 TL indirim yapılacaktır.

Geç kayıtta ücretleri son ödeme tarihi 10 Ocak’tır.

Kontenjan:  Toplam 20 oda

Pist Bilgileri:

Zorluk derecesi olarak yeni başlayanlar için mavi renkli, orta düzey kayakçılar için kırmızı renkli ve ileri düzey kayakçılar için siyah renkli olmak üzere toplamda 34 adet pist seçeneği mevcuttur. Toplam 30 km’lik pist uzunluğuna sahip Erciyes Kayak Merkezi’nde yer alan pistler hakkında daha detaylı bilgi almak ve pist haritasını incelemek için aşağıdaki web adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kayserierciyes.com.tr/Icerik.php?ID=13 (pist haritasının linki sayfanın sonundadır)

Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi master planı ve birçok konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz http://www.kayserierciyes.com.tr/ adresini inceleyebilirsiniz.

 

Otel Bilgileri:

Konaklayacağımız Grand Eras Erciyes Otel (****) hakkında tüm detaylı bilgiye aşağıdaki web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.granderas.com/oteller.asp?aid=3

Otel pistlere 100 metre mesafededir. İsteyen misafirlerimiz için otelin kayak odasının servis aracı veya gideceğimiz araç ile belli saatlerde otel-pist arası transferler sağlanacaktır.

NELER DAHİL?

 • -   1 gece 4 yıldızlı Grand Eras Erciyes Otelde konaklama (1 açık büfe  kahvaltı, 1 açık büfe öğle yemeği, 1 açık büfe akşam yemeği)
 • -   2 günlük sınırsız skipass’lar
 • -   Gidiş-dönüş ulaşım
 • -   Oteldeki sağlık kulübü kullanımı (sauna, kapalı yüzme havuzu)
 • -   2 günlük TURSAB seyahat sigortası
 • -   Ulaşım sırasında araç içinde verilecek soğuk-sıcak ikramlar

NELER HARİÇ?

 • -   1. gün kahvaltı, 1. gün öğle yemeği ve 2. gün akşam yemeği
 • -   Otelde öğle ve akşam yemeklerinde alınacak tüm içecekler
 • -   Kayak ve snowboard takımları kirası (Otelin kayak odasında son model kayak ve snowboard’lar 25TL/günlük‘tür. Ayrıca isteyenler kayak mont ve pantalon takımını 25TL/günlük kiralayabileceklerdir. Katılımcı sayısına göre grup indirimi için kayak odası ile ayrıca görüşülecektir. )

KAYSERI İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 05:00
Milli Kütüphane 05:05
Armada 05:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 05:20
1011 Kavşağı 05:25
Altınpark 05:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version