Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Tuz Odalı Akbak Otelde Himalaya Tuz Terapisi Ve Ilgaz'da Kayak-Eğlence Turu -Yeni Tur- 20-21 Aralık 2014

Yeni bir tur yapacağız. Sağlık ve Eğlence temalı olacak bu turumuzda "Tuzdan gelen sağlık" diyoruz. ve tuz temalı olan Akbak otelde sizleri tuzdan nişli odalarda konaklatacak ve günün yorgunluğunu atabileceğiniz tuz odalarında da yaklaşık 1 saat sizleri alıkoyacak ve zoraki dinlendireceğiz. Negatif tuz iyonlarının püskürtüldüğü bu odalarda ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. 1.gün Sağlık diyoruz ve Çankırı Tuz mağarası ve Ilgaz Akbak otelde tuz odalarında dinlenmenin huzurunu yaşayacağız. 2.gün Ilgaz kayak merkezinde herzamanki Artıyaşam kalitesinde yine size özel kütük evimizde canlı, müziğinden, sınırsız sıcak soğuk içecek ve barbeküsüne, birlikte yapacağımız doğa gezisinden kızak ve kayağa kadar herşey olacak.

Hem sağlık hem heyecan ve kar kış eğlence diyorsanız bu etkinlik tam size göre. Uygun fiyatı ve içeriği ile ilk defa Artıyaşam tarafından yapılacak bu destinasyona erkenden kayıt yaptırmayı unutmayınız.  

PROGRAMIMIZ

1.gün: Sabah saat 07.30’da Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısından hareket ediyoruz. Yol duraklarında arkadaşlarımızı aldıktan sonra ve araç içerisinde kahvaltılık sandviç-sıcak-soğuk içecek ikramlarımızla yolumuza devam ederek Çankırı’ya varıyoruz. Ülkemizin tuz rezervine katkı sağlayan Çankırı’ın doğusunda yer alan 20 km uzaklıktaki Tuz mağarasına gidiyoruz. Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan ve Hititler zamanından günümüze kadar tuz işletmeciliği yapılan tuz mağarası galerilerini yürüyerek geziyoruz. Sonrasında Taş mescide geçip Büyük otelde güzel bir menü ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Çankırı müzesi ve Büyük camii yi geziyoruz. Daha sonra şehre gelip Kaya tuzundan yapılan hediyelik eşya dükkanlarında isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra Ilgaz’da tuz temalık tek otel Akbak Otele geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği öncesi Tuz odalarında randevumuz olacak. Yaklaşık 1 saat tuz odalarında sağlığımız için kalıyoruz. Akşam yemeği sonrası yine tuz nişlerinden oluşan odamıza geçerek dinleniyoruz. Konaklama Ilgaz Butik Akbak Otelde Otel web sayfası: http://www.akbakotel.com/tuz_odasi.html


2.Gün: Sabah alınacak kahvaltı sonrası Ilgaz kayak merkezine hareket ederek  Ilgaz Kayak Merkezi Doruk otel mevkiine ulaşıyoruz. Öncelikle katılımcı arkadaşlarımızı çevre hakkında bilgilendiriyoruz. Bize özel tahsis edilen kütük evimize geçerek sizlere sıcak/soğuk içeceklerimizi ikram edeceğimiz düzeneğimizi kuruyor, şömine ve sobayı yakıyoruz. Saat 12.30'a kadar serbest zaman veriyoruz. Bu süre içerisinde kayak kiralamak ve kayak eğitimi almak isteyen arkadaşlarımızı ilgili birimlere yönlendiriyor ve bizlerde kütük eve geçerek günün keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Yemek saatine kadar kızak, kayak yapılabilir çevre fotoğrafları çekilebilir. 12.30'da öğlen yemeğimiz var. Sucuk-köfte-tavuk-salata çeşitleri-içeceklerden oluşan doyurucu ve keyifli öğlen barbekü yemeği sonrası akşam 16.00'a kadar serbest zaman... Kütük evde gün boyu alacağınız tüm sıcak ve soğuk içecekler ücretsiz (Tavsiyemiz vücudunuzun ısı dengesini koruyabilmesi için sıcak sıvı almanız). Ormanlık alanda oldukça keyili olacağını düşündüğümüz; yaklaşık 1 km lik fotoğraf ve doğa gezisi yapacağız. Saat 16.00 gibi kütük evimizde buluşuyoruz. Canlı müzik yada dj performansı ile yaklaşık bir saat sizlere yapacağımız ikramlar ve oyunlar/eğlenceler sonrası saat 17.00'da kütük ev önünde grup fotoğrafımızı çektirdikten sonra Ankara'ya hareket ediyoruz. Araç içinde yapılacak ikramlar ve molalar sonrası aynı yoldan ilgili duraklarda arkadaşlarımızı bıraktıktan sonra saat 21.00 gibi Ankara'da oluyoruz.  

TUZ ODALARI

Otelimizde 2 Adet Tuz Odası Bulunmaktadır.
Otelimizin Hemen Yanında Bulunan Dinlenme Tesisimizde de 2 Adet Tuz Odası Bulunmaktadır.

Himalaya tuz odaları, tuz terapisinin yapıldığı yerlerdir. Tuz odalarında yüksek mineralli doğal tuzlar bulunur. Bu ortamlarda tuz terapisi ile vücudun eksik minerallerin yerine konması sağlanır. Esasında tuz terapisi eski tarihlerden bu yana uygulanmaktadır. 

Ateşli enfeksiyon hastalıklarının, kanserin, tüberküloz ve yüksek tansiyon şikayetlerinin giderilmesi açısından faydalı olan tuz terapisi Halotherapy olarak da adlandırılmaktadır. Halotherapy uygulaması ile solunum yollarını alerjen maddelerden temizlenirken aynı zamanda sigara dumanının kalıntılarının da atılmasına yardımcı olmaktadır. Tuz terapisi, akciğerlerdeki bakterileri yok eder. Stres, konsantrasyon ve uykusuzluk gibi şikayetleri ortadan kaldırır. 

Tuzun iyileştirici gücünün kullanıldığı himalaya tuz odaları aynı zamanda kalp yetmezliği gibi şikayetlerin giderilmesinde de faydalıdır.

Himalaya tuz terapisi, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun için 10 ile 12 seans yeterli olmaktadır. Bronşit, sinüzit, kulak burun boğaz rahatsızlıkları, asım, soğuk algınlığı, kulak enfeksiyonu, sedef hastalığı, uykusuzluk, alerjik reaksiyonlar, deri iltihabı, egzama gibi hastalıkların tedavisinde tuz terapisi çok etkili bir yöntemdir.

Ilgaz ilgili fotoğraf linkleri:

Artıyaşam
Artıyaşam
Selcan Kıran (Facebook)
Yıldıray Meral
Artıyaşam
Aynur YILMAZ
Artıyaşam

HAREKET NOKTAMIZ

20 Aralık 2014, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 205 TL 205 TL 220 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 200 TL 200 TL 215 TL
Tek kişilik oda 245 TL 245 TL 260 TL
7-12 yaş 170 TL 170 TL 185 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araçla ulaşım, kahvaltılık sandviç ve araç içi ikramlar, Tuz temalı Akbak otelde yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+akşam yemeği ve konaklama) Ilgaz kütük evde gün boyu sunulacak çay-kahve ve salep ikramları, saat 16.00'dan sonra sunulacak Artıyaşam özel sıcak şarap, Sadece size özel Canlı Müzik, Doruk otel lobi alanından ve kendi kütük evimizden gün boyu faydalanma, Doruk otele ait 300 metrelik sınırsız baby lift pist alanının ücretsiz kullanımı, Milli park giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kayak takımı ve ekipmanları, Kayak Federasyonuna bağlı liftlerin ücreti, Doruk otel lobide alınacak ekstra yiyecek içecek ve kişisel harcamalar ve öğlen yemekleri.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, yedek çorap ve giysi, varsa kayak takımları, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb., kar ortamı olacağı için güneş gözlüğü, şapka, bere, varsa yedeği ile birlikte eldiven

Tuz odalarındaki Himalaya terapisi için ekstra birley almanıza gerek yoktur. Negatif tuz iyonları solunarak sağlık getirmektedir.

CANKIRI İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

2.gün yapılacak Ilgaz kayak kar-kayak gezisi; etkinlik katılımcılarının istediklerini yapmaları üzerine kurgulanmıştır. Kayak - Kızak yapmak isteyen kayabilir, Gezmek, doğanın keyfini çıkarmak fotoğraf çekmek isteyen doğa gezimize katılabilir, hiç bir şey yapmadan şömine başında kar keyfini çıkarmak isteyen tembellik hakkını kullanabilir.) Dolayısı ile çolık-çocuk-yaşlı ve yetişkin herkesin rahatlıkla katılabileceği bir etkinliktir. Kış gezisi olması dolayısı ile bu etkinliğe gelirken; Bu etkinliğini keyfini doyasıya çıkarmak için mutlaka yanınıza; yedek kıyafetlerinizi, bilekli ayakkabınızı, yedek çoraplarınızı, bere ve eldivenlerinizi almayı ihmal etmeyiniz. Özellikle bu anları bizimle ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizide getirmeyi unutmayın. Bunları getirdikten sonra gezimiz oldukça keyifli olabilir. Çocuklarınızı ve büyüklerinizi Artıyaşam Ankara çıkışlı ılgaz kayak gezilerimize gözü kapalı getirebilirsiniz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:50
1011 Kavşağı 07:55
Altınpark 08:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version