Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Palandöken (Erzurum) Kayak Turu 16-18 Şubat 2013

Kristal karların üzerinde, Türkiye’nin kayak yapılabilen en yüksek noktasında, muhteşem Ejder zirvesinin eteklerinde, Türkiye’nin FIS tarafından tescilli pistlerinde (Ejder ve Kapıkaya) ve olimpiyat yarışlarının yapıldığı Konaklı Kayak Merkezi’nde kayak mı yapmak istiyorsunuz? Buyrun PALANDÖKEN’e !

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum şehir merkezine olan yakınlığı, her seviyedeki snowboard ve kayak severlere uygun farklı zorluk derecelerine sahip pistlerinden dolayı dünya sıralamasında yerini almaktadır. Uçaktan indiğiniz andan itibaren, çok az dağ yolu çıkarak 20 dakika içinde, pist ve otellere ulaşabiliyorsunuz. Çünkü Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’a sadece 13 kilometre uzaklıkta. Bu yol en sert hava koşullarında bile, her zaman ulaşıma açıktır.

Pistlerin her bölgesine mekanik tesisler ile ulaşmak çok kolaydır. Palandöken Kayak Merkezi’nin 3125 metre yükseklikte yer alan pisti, Türkiye’nin en yüksek rakımlı pisti. Ayrıca 3125 metreden 2100 metre rakıma, hiç durmadan kayarak inmek mümkün. 27 No’lu pist, 12 kilometreye varan uzunluğuyla, Türkiye’nin en uzun pistlerinden. Palandöken’de snowboard’cular için de ezilmemiş, doğal pistler var. Kayarken duyulan heyecan, Palandöken‘in muhteşem görüntüleri ile birleştiğinde unutulmaz bir tatil gerçekleşiyor.

3185 m zirveye sahip Palandöken dağları, Erzurum‘un güneyinde yer alır ve doğu-batı yönünde uzanır. Erzurum Türkiye‘nin en yüksek illerinden biridir. Normal kış koşullarında 2-3 metre kar yağışı almaktadır. Mevsim boyunca “toz kar” üzerinde kayak yapılmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi, günde toplam 32 bin kişinin kayak yapabileceği, uluslararası yarışmalar hatta kış olimpiyatlarının düzenlenebileceği ve 6 bin kişinin doğrudan istihdam edilebileceği bir kapasiteye sahiptir. Nitekim, 2011 Üniversite Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Bu olimpiyatlar ile birlikte Palandöken Kayak Merkezine 20 km uzaklıkta yer alan Konaklı bölgesinde yeni bir merkez yapılmıştır ve Konaklı Kayak Merkezi de Türkiye’nin kayak merkezleri arasına girmiştir.

palandoken16-18Subat13

PROGRAMIMIZ

 16 Şubat Cumartesi günü saat 08:00’de Ankara-Esenboğa Havaalanı İç Hatlar Terminalinde buluşma

-   Anadolu Jet 09:05 uçağı ile uçuş ve Erzurum Havaalanına saat 10:30’da varış
-   Ayarlanan servis aracıyla SKI RESORT DEDEMAN PALANDÖKEN OTEL’e (5-yıldız) 11:30’da varış ve odalara yerleşim
-   Açık büfe öğle yemeğimizden sonra hava kararıncaya kadar kayak (mekanik telesiyej, otelin kayak odasından çıkar çıkmaz hemen karşınızda)
-   Kayak sonrası 5 çayı, isteyenler için sauna ve havuz keyfi

-   Açık büfe akşam yemeğimizden sonra isteğe bağlı olarak otelin diskosunda eğlence
-   17 Şubat Pazar ve 18 Şubat Pazartesi günleri açık büfe zengin menülü kahvaltımızdan sonra tüm gün boyunca kayak

-   İsteyen misafirlerimiz ile birlikte 17 Şubat Pazar günü öğle yemeğinden sonra ayarlanan servis aracıyla 2011 Üniversite Kış Olimpiyatlarının yapıldığı Konaklı bölgesine hareket, liftler kapanıncaya kadar tüm olimpiyat pistlerinde kayak

-   17 Şubat Pazar ve 18 Şubat Pazartesi günleri açık büfe öğle ve akşam yemekleri , 5 çayları

-   18 Şubat Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar kayak yaptıktan sonra 17:30’da otelden ayrılış, Erzurum’un ünlü oltu kebabını yemek için şehir merkezine hareket
-   Yemek sonrası havaalanına hareket, Anadolu Jet 20:30 uçağı ile uçuş ve Ankara-Esenboğa Havaalanına saat 22:00’da varış
-   Bir sonraki kayak organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma

 

Kontenjan:  Toplam 20 oda

Kayak-Snowboard Kiraları:


Kayak ve snowboard takımları bakımlı ve son modeldir. Otelin kayak odası ile yapılan görüşmeler sonucunda bizim gruba uygulanacak özel fiyatlar (minimum 15 kişi olmak koşuluyla) ise şu şekilde olacaktır.
     -   Günlük kayak kirası 30 TL
     -   Günlük snowboard kirası 35 TL

Pist Bilgileri:

Fotoğrafı Büyütmek için lütfen fotoğrafı  tıklayınız...

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

-   Pistler, hiç kayak yapmayı bilmeyenden, ileri seviyede kayak yapanlara kadar her seviyeden kişinin rahatlıkla kayabileceği eğime sahiptir. Palandöken Kayak Merkezi’ndeki pistler dünyanın en uzun ve geniş kayak pistleri arasında yer almaktadır. Toplam 24 adet pist mevcut olup, pistlerin toplam uzunluğu yaklaşık 30 km’dir. En uzun pisti 12.8 km’ye ulaşmaktadır. Kayak alanı 2200-3176 m. yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır. Başlangıç yeriyle varış noktası arasındaki yükseklik farkı 1000 m’dir. Slalom ve Büyük Slalom yarışmaları için 2 adet FIS tarafından tescilli pisti (Ejder ve Kapıkaya) bulunmaktadır.

Kolay Pist : 8 Adet
Orta Düzey Pist : 9 Adet
İleri Düzey Pist : 3 Adet
Yol Pist : 4 Adet

-   Palandöken Kayak Merkezi‘nde 5 adet telesiyej (toplam 4500 kişi/saat kapasiteli), 1 adet teleski (300 kişi/saat kapasiteli), 2 adet baby lift (toplam 1800 kapasiteli), 1 adet gondol lift (1500 kişi/saat kapasiteli) hizmet vermektedir.

KONAKLI KAYAK MERKEZİ

-   2011 Üniversite Kış Olimpiyatları Alp Disiplini müsabakalarının yapıldığı Konaklı bölgesinde yer alan Konaklı Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi’ne 20 km uzaklıktadır.

-   Konaklı Kayak Merkezinde olimpiyatlar ile devreye alınan 7 adet telesiyej yer almaktadır ve pistlerin toplam uzunluğu 30 km’yi bulmaktadır.

Otel Bilgileri:

SKI RESORT DEDEMAN PALANDÖKEN OTEL (*****), Palandöken Kayak Merkezi’nde yer alan oteller bölgesinin de yukarısında; pistlerin tam ortasında; bir tarafı büyüleyici Ejder zirvesine, diğer tarafı ise Erzurum şehir merkezine bakan muhteşem konumuyla kayakseverlere inanılmaz dakikalar yaşatmaktadır.

Otel hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.dedeman.com/hotel-erzurum/dedeman-palandoken.aspx

HAREKET NOKTAMIZ

15 Şubat 2013, 08:00

ÜCRET

 • 3 kişilik odada kişi başı toplam 395 TL (415 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
 • 2 kişilik odada kişi başı toplam 420 TL (440 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
 • 1 kişilik odada kişi başı toplam 570 TL (590 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
 • 7-12 yaş arası 280 TL (300 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit) (odada 3. kişi olarak kalındığında geçerlidir, odada 2. kişi olarak kalındığında ise standart fiyat uygulanır)
 • 0-6 yaş ücretsiz
 • 16 Şubat tarihinden önce gidip daha fazla gün kalmak isteyenler  için 175 TL (gün başına) (Havaalanı-otel transferi ücretsiz yapılacaktır. Belirtilen fiyat sabit olup erken rezervasyon fırsatı kapsamında değildir.)

Erken Rezervasyon Fırsatı:  25 Ocak’a kadar yapılan erken rezervasyon ve ödemelerde yukarıda belirtilen tur fiyatları üzerinden 30 TL indirim yapılacaktır.

-   Geç kayıtta ücretleri son ödeme tarihi 8 Şubat’tır.

NELER DAHİL?

 • 2 gece SKI RESORT DEDEMAN PALANDÖKEN OTEL(*****)’de tam pansiyon plus konaklama (2 açık büfe  kahvaltı, 3 açık büfe öğle yemeği, 2 açık büfe akşam yemeği, oteldeki tüm çay-kahve ikramları, 17:00 pasta-çay ikramları)
 • TÜRSAB seyahat sigortası (kayak sigortası dahil)
 • Öğle ve akşam yemeklerinde limitsiz meşrubat, fıçı bira ve fıçı şarap
 • 2 günlük skipass’lar (17 Şubat Pazar ve 18 Şubat Pazartesi günleri için geçerli) (tüm kayak liftlerinin ücretsiz ve limitsiz kullanımı)
 • 17 Şubat Pazar günü öğleden sonra Otel-Konaklı Kayak Merkezi arasındaki transferler
 •  Konaklı Kayak Merkezi’ndeki tüm kayak liftlerinin ücretsiz ve limitsiz kullanımı
 • Erzurum Havaalanı-Otel ve Otel-Erzurum Havaalanı arasındaki transferler
 • Oteldeki kapalı havuz, fitness ve sauna kullanımları
 • Odalarda ve genel alanlarda internet erişimi

NELER HARİÇ?

 • Uçak Bileti – 203 TL (Şu andaki vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bileti fiyatıdır. Bu fiyat internet veya call-center’dan alınması durumunda geçerlidir). Uçak biletini kendi imkanlarınızla veya acentamızı arayarak/uğrayarak alabilirsiniz (acentamızdan alınması durumunda standart komisyon ücreti alınacaktır). Uçak bileti fiyatı uçuş tarihi yaklaştıkça artacağından bir an önce almanız faydanıza olacaktır.
 • İlk gün skipass’ı (16 Şubat Cumartesi öğleden sonra)
 • 18 Şubat Pazartesi akşamı Erzurum şehir merkezinde yenilecek akşam yemeği (oltu kebap)
 • Kayak ve snowboard takımları kirası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version