Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sarıkamış Kayak Turu 19-21 Mart 2011 kesin çıkış

sarikamis19-21Mart2011600-3

Kristal karların üzerinde, sarı çam ağaçlarıyla çevrili otantik bir ortamda kayak mı yapmak istiyorsunuz? Buyrun SARIKAMIŞ’a !

Hiç Sarıkamış’a gittiniz mi? Şimdi daha yazının başında neden sordunuz bu soruyu diye sorabilirsiniz, eğer gitmediyseniz bu yazımızı bence dikkatlice okumanızda fayda var, eğer gitmediyseniz ve kayak tutkunuysanız, eşsiz toz karların üstünde, kayak ve snowboard keyfi yapmanız için bu kış size özel bir fırsat ...

Sarıkamış Kayak Merkezi, sarı çamlar arasında toplam 23 kilometreyi bulan 8 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe’nin muhteşem bir doğal güzelliğine sahiptir. Sarıkamış Cıbıltepe’nin karla kaplı doğası Sarıkamış Kayak Merkezini kayakçılar açısından cazip hale getirmektedir. Sarı çam ağaçları arasındaki pistler kayak yapmanın keyfini arttırırken, doğal güzellikleri ile de bir başka keyif vermektedir.

Kar kalitesi ve kayak pisti açısından dünyanın en uygun tesislerinden biri olma özelliğini taşıyan Sarıkamış Kayak Merkezinin en önemli pistleri Cıbıltepe-Balıklıdağ-Çamurludağ’da 2200-2900 metre yükseklik gösteren bir plato üzerinde yer almaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezinde 1.435 metre uzunluğunda ve 1.800 kişi/saat kapasiteli birinci etap mekanik tesis (telesiyej) ile 2.250 metre uzunluğunda ve 800 kişi/saat kapasiteli ikinci etap mekanik tesis (telesiyej) mevcuttur. Ayrıca Karanlıkdere mevkiinde 2. etaptan sonra ulaşılabilen yeni bir telesiyej devreye girmiştir. Sarıkamış Kayak Merkezinde toplam 8 adet pist hizmet vermektedir. En uzun pist 3500 m olup Sarıkamış Kayak Merkezi yaklaşık 5000 kayakçı/gün büyüklüğünde bir kapasiteye sahiptir.

Bu etkinlikte size daha uzun kayak keyfi tattırabilmek için herşeyi düşündük. Dönüşte Kars-Ankara uçuşları öğle vakti olduğu için 2 gece 3 günlük bir programda sadece 1.5 gün kayak yapabiliyorsunuz. Bu nedenle etkinliğimizi Ankara-Kars ve Erzurum-Ankara uçuşları sayesinde 2.5 güne çıkardık.Gelelim etkinliğimizin detaylarına;
-   19 Mart Cumartesi sabahı 06:45’de ayarlanan servis aracıyla Mesa Koru/Migros’dan başlayıp farklı duraklardan sizleri alarak Esenboğa havaalanına hareket
-   Anadolu Jet 09:10 uçağı ile uçuş ve Kars Havaalanına saat 10:45’de varış
-   Ayarlanan servis aracıyla Sarıkamış Çamkar Otel’e (***) 11:45’de varış, odalara yerleşim
-   Açık büfe öğle yemeğimizden sonra hava kararıncaya kadar kayak (telesiyej ile otelin kayak odası arası mesafe sadece 20m)
-   Kayak sonrası 5 çayı, isteyenler için sauna keyfi
-   Açık büfe akşam yemeğimizden sonra isteğe bağlı olarak otelin diskosunda eğlence
-   20 Mart Pazar ve 21 Mart Pazartesi günleri açık büfe zengin menülü kahvaltımızdan sonra tüm gün boyunca kayak
-   20 Mart Pazar ve 21 Mart Pazartesi günleri açık büfe öğle ve akşam yemekleri , 5 çayları
-   İsteğe bağlı olarak 19 Mart Cumartesi akşamı peynir alışverişi için Sarıkamış’ı ziyaret ediyoruz ve yine isteğe bağlı olarak 20 Mart Pazar akşamı otelde akşam yemeğinde Kars’ın ünlü tandırda kaz etini tadıyoruz (tur ücretine dahil değildir)
-  20 Mart Pazar akşamı müzik ve meşale eşliğinde gece yürüyüşü, yürüyüşten sonra otelin önünde mangalda sucuk ve sıcak şarap partisi
-   21 Mart Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar kayak yaptıktan sonra 17:30’da otelden ayrılarak Erzurum havaalanına hareket
-   Anadolu Jet 20:35 uçağı ile uçuş ve Ankara-Esenboğa Havaalanına saat 22:05’de varış
-   Saat 22:20’de ayarlanan servis aracıyla geldiğimiz rotadan Mesa Koru/Migros son durak olacak şekilde gezimizi tamamlıyoruz.


Fiyat:

-   4-5 kişilik suit odalarda kişi başı toplam 375 TL (395 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   2-3 kişilik odalarda kişi başı toplam 395 TL (415 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   1 kişilik odada kişi başı toplam 540 TL (560 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   Etkinlik tarih aralığı dışında ekstra gün kalmak isteyenler için – 140 TL (gün başına)
-   7-12 yaş arası 255 TL (275 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit) (odada 3. kişi olarak kalındığında geçerlidir, odada 2. kişi olarak kalındığında ise standart fiyat uygulanır)
-   0-6 yaş ücretsiz (transferlerde ekstra koltuk istenmesi durumunda 50 TL koltuk ücreti alınacaktır)

Kontenjan: Toplam 20 oda

Fiyata Dahil Hizmetler:

-   2 gece 3 yıldızlı Çamkar Otel’de tam pansiyon konaklama (2 açık büfe  kahvaltı, 3 açık büfe öğle yemeği, 2 açık büfe akşam yemeği, oteldeki tüm çay-kahve ikramları, 17:00 pasta-çay ikramları)
-   Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak ilk alkolsüz içecekler
-   20 Mart Pazar akşamı düzenlenecek meşale ve müzik eşliğinde gece yürüyüşü etkinliği ve etkinlik sonrası dışarıda verilecek olan sucuk-sıcak şarap partisinde ilk sucuk ekmek ve sıcak şarap ikramları
-   3 günlük skipass’lar
-   Ankara’daki semt-havaalanı arası transferler
-   Kars Havaalanı-Otel ve Otel-Erzurum Havaalanı transferleri
-   Oteldeki sauna, disko, fitness aletleri kullanımları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-   Uçak Bileti – 143 TL (Şu andaki vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bileti fiyatıdır. Bu fiyat internet veya call-center’dan alınması durumunda geçerlidir). Uçak biletini kendi imkanlarınızla veya acentamızı arayarak/uğrayarak alabilirsiniz (acentamızdan alınması durumunda standart komisyon ücreti alınacaktır). Uçak bileti fiyatı uçuş tarihi yaklaştıkça artacağından bir an önce almanız faydanıza olacaktır.
-   Öğle ve akşam yemeklerinde su ve ilk alkolsüz içecek dışında alınacak içecekler (Tüm alkollü içeceklerde %25 indirim yapılacaktır.)
-   Kayak ve snowboard takımları kirası

Kayak-Snowboard Kiraları:

Kayak ve snowboard takımları bakımlı ve son modeldir. Standart fiyatlar kayak için günlük 35TL, snowboard için ise günlük 40TL’dir. Otelin kayak odası ile yapılan görüşmeler sonucunda bizim gruba uygulanacak özel fiyatlar ise şu şekilde olacaktır.
-   Günlük kayak kirası 25 TL (ilk gün 15 TL)
-   Günlük snowboard kirası 30 TL (ilk gün 20 TL)

Pist Bilgileri:

-   Pistler, hiç kayak yapmayı bilmeyenden, ileri seviyede kayak yapanlara kadar her seviyeden kişinin rahatlıkla kayabileceği eğime sahiptir. Pistler oldukça uzun ve geniştir.
-   Pistler 2 etaptan oluşmaktadır. 1. etabın lift uzunluğu 1450m, 2. etabın lift uzunluğu ise 2200m’dir. Telesiyejler oldukça hızlı olup, bir lift süresi 10dk civarındadır.
-   1. etapta 1 adet pist yer almaktadır (Cavit Arbak Pisti – 1750m - %13). Eğimi çok düşük olduğu için hiç kayak/snowboard bilmeyenler için çok idealdir.
-   2. etapta 5 adet pist yer almaktadır. Buradaki pistler orta ve ileri seviye kayakçılar içindir.
-   1. pist: 3500m – Eğim %17
-   2. pist: 3000m – İlhan Aküzüm Pisti – Eğim %28
-   3. pist: 2500m – Vali Hüsnü Atak Pisti – Eğim %32
-   4. pist: 2450m – Sacit Özbey Pisti – Eğim %32
-   5. pist: 2900m – Eğim %25
-   2. etabın başından 1. etabın sonuna kadar toplam pist uzunluğu 5250m’dir.
-   Ayrıca snowboard yapanlar, sarı çam ağaçlarının arasında ve pistlerin kenarındaki geniş bol kar alanlarında diledikleri gibi kendi rotalarını çizebilirler.
-   Cıbıltepe’nin sağ arka yamacında Karanlıkdere pistleri de devreye girmiştir. Burada 2 adet yaklaşık 2500 m uzunluğunda ve %30 eğiminde 2 ayrı pist yer almaktadır.

Diğer Bilgiler:

-   Otel hakkında daha fazla bilgi için http://www.camkarotel.com

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version