Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sarıkamış Kayak Turu 07-09 Ocak 2011 "Erken rezervasyon fırsatı" "Kesin çıkış"

sarikamis2123ocak2011

Kristal karların üzerinde, sarı çam ağaçlarıyla çevrili otantik bir ortamda kayak mı yapmak istiyorsunuz? Buyrun SARIKAMIŞ’a !

Hiç Sarıkamış’a gittiniz mi? Şimdi daha yazının başında neden sordunuz bu soruyu diye sorabilirsiniz, eğer gitmediyseniz bu yazımızı bence dikkatlice okumanızda fayda var, eğer gitmediyseniz ve kayak tutkunuysanız, eşsiz toz karların üstünde, kayak ve snowboard keyfi yapmanız için bu kış size bir fırsat ...

Sarıkamış Kayak Merkezi, sarı çamlar arasında toplam 23 kilometreyi bulan 8 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe’nin muhteşem bir doğal güzelliğine sahiptir. Sarıkamış Cıbıltepe’nin karla kaplı doğası Sarıkamış Kayak Merkezini kayakçılar açısından cazip hale getirmektedir. Çam ağaçları arasındaki pistler kayak yapmanın keyfini arttırırken, doğal güzellikleri ile de bir başka keyif vermektedir.

Kar kalitesi ve kayak pisti açısından dünyanın en uygun tesislerinden biri olma özelliğini taşıyan Sarıkamış Kayak Merkezinin en önemli pistleri Cıbıltepe-Balıklıdağ-Çamurludağ’da 2200-2900 metre yükseklik gösteren bir plato üzerinde yer almaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezinde 1.435 metre uzunluğunda ve 1.800 kişi/saat kapasiteli birinci etap mekanik tesis (telesiyej) ile 2.250 metre uzunluğunda ve 800 kişi/saat kapasiteli ikinci etap mekanik tesis (telesiyej) mevcuttur. Ayrıca Karanlıkdere mevkiinde 2. etaptan sonra ulaşılabilen yeni bir telesiyej devreye girmiştir. Sarıkamış Kayak Merkezinde toplam 8 adet pist hizmet vermektedir. En uzun pist 3500 m olup Sarıkamış Kayak Merkezi yaklaşık 5000 kayakçı/gün büyüklüğünde bir kapasiteye sahiptir.

Bu etkinlikte size daha uzun kayak keyfi tattırabilmek için herşeyi düşündük. Dönüşte Kars-Ankara uçuşları öğle vakti olduğu için 2 gece 3 günlük bir programda sadece 1.5 gün kayak yapabiliyorsunuz. Bu nedenle etkinliğimizi Ankara-Kars ve Erzurum-Ankara uçuşları sayesinde 2.5 güne çıkardık.
Gelelim etkinliğimizin detaylarına;

 • 21 Ocak Cuma sabahı 06:45’de ayarlanan servis aracıyla Mesa Koru/Migros’dan başlayarak farklı duraklardan sizleri alarak Esenboğa havaalanına hareket
 • Anadolu Jet 09:10 uçağı ile uçuş ve Kars Havaalanına saat 10:45’de varış (uçak bilet fiyatı daha uygun ise 2. seçenek olarak 13:45 uçağı ile uçabilirsiniz, semt-Esenboğa havaalanı ve Kars Havaalanı-otel transferleri sağlanacaktır)
 • Ayarlanan servis aracıyla Sarıkamış Çamkar Otel’e (***) 11:45’de varış, odalara yerleşim
 • Açık büfe öğle yemeğimizden sonra hava kararıncaya kadar kayak (telesiyej ile otelin kayak odası arası mesafe sadece 30m)
 • Kayak sonrası 5 çayı, isteyenler için sauna keyfi
 • Açık büfe akşam yemeğimizden sonra isteğe bağlı olarak otelin diskosunda eğlence
 • 22 Ocak Cumartesi ve 23 Ocak Pazar günleri açık büfe zengin menülü kahvaltımızdan sonra tüm gün boyunca kayak
 • 22 Ocak Cumartesi ve 23 Ocak Pazar günleri açık büfe öğle ve akşam yemekleri , 5 çayları
 • İsteğe bağlı olarak 22 Ocak Cumartesi akşamı peynir alışverişi için Sarıkamış’ı ziyaret ediyoruz ve yine isteğe bağlı olarak otelde akşam yemeğinde Kars’ın ünlü tandırda kaz etini tadıyoruz (tur ücretine dahil değildir)
 • 23 Ocak  Pazar günü saat 17:00’ye kadar kayak yaptıktan sonra 17:30’da otelden ayrılarak Erzurum havaalanına hareket
 • Anadolu Jet 20:45 uçağı ile uçuş ve Ankara-Esenboğa Havaalanına saat 22:15’de varış (uçak bilet fiyatı daha uygun ise 2. seçenek olarak 16:10 Kars-Ankara uçağı ile uçabilirsiniz, Otel- Kars Havaalanı ve Esenboğa-semt transferleri sağlanacaktır)
 • Saat 22:30’da ayarlanan servis aracıyla geldiğimiz rotadan Mesa Koru/Migros son durak olacak şekilde gezimizi tamamlıyoruz.


Fiyat:

-   3 kişilik odada kişi başı toplam 355 TL (375 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   2 kişilik odada kişi başı toplam 375 TL (395 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   1 kişilik odada kişi başı toplam 515 TL (535 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   Etkinlik tarih aralığı dışında ekstra gün kalmak isteyenler için – 140TL (gün başına)
-   7-12 yaş arası 200 TL (odada 3. kişi olarak kalındığında geçerlidir, odada 2. kişi olarak kalındığında ise standart fiyat uygulanır)
-   0-6 yaş ücretsiz (transferlerde ekstra koltuk istenmesi durumunda 50 TL koltuk ücreti alınacaktır)

-   Erken Rezervasyon Fırsatı: 14 Ocak'a  kadar yapılan erken rezervasyon ve ödemelerde yukarıda belirtilen fiyatlar üzerinden 30 TL indirim yapılacaktır.

Kontenjan:  Toplam 20 oda

Fiyata Dahil Hizmetler:

-   2 gece 3 yıldızlı Çamkar Otel’de tam pansiyon konaklama (2 açık büfe  kahvaltı, 3 açık büfe öğle yemeği, 2 açık büfe akşam yemeği, oteldeki tüm çay-kahve ikramları, 17:00 pasta-çay ikramları)
-   2.5 günlük skipass’lar
-   Ankara’daki semt-havaalanı arası transferler
-   Kars Havaalanı-Otel ve Otel-Erzurum Havaalanı transferleri
-   Oteldeki sauna, disko, fitness aletleri kullanımları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-   Uçak Bileti – Fiyat değişkendir, uçak bileti fiyatı uçuş tarihi yaklaştıkça artacağından bir an önce almanız faydanıza olacaktır. Etkinlik detayında belirtildiği gibi uçuş saatleri ve tarihleri esnektir, şu anda gidiş için 7 Ocak 13:45 Ankara-Kars ve dönüş için 9 Ocak 16:10 Kars-Ankara uçuşlarının fiyatları daha uygundur. Semt-havaalanı-otel transferleri acentamız tarafından sağlanacaktır. İsteğe bağlı olarak 2 geceden fazla da kalabilirsiniz. Ekstra gün fiyatı 140 TL'dir. Bu ücrete tam pansiyon konaklama ve skipass ücretleri dahildir.
-   Öğle ve akşam yemeklerinde su dışında alınan içecekler (Tüm alkollü içeceklerde %25 indirim yapılacaktır.)
-   Kayak ve snowboard takımları kirası

Kayak-Snowboard Kiraları:

Kayak ve snowboard takımları bakımlı ve son modeldir. Standart fiyatlar kayak için günlük 35TL, snowboard için ise günlük 40TL’dir. Otelin kayak odası ile yapılan görüşmeler sonucunda bizim gruba uygulanacak özel fiyatlar ise şu şekilde olacaktır.
-   Günlük kayak kirası 25 TL (ilk gün 15 TL)
-   Günlük snowboard kirası 30 TL (ilk gün 20 TL)

Pist Bilgileri:

-   Pistler, hiç kayak yapmayı bilmeyenden, ileri seviyede kayak yapanlara kadar her seviyeden kişinin rahatlıkla kayabileceği eğime sahiptir. Pistler oldukça uzun ve geniştir.
-   Pistler 2 etaptan oluşmaktadır. 1. etabın lift uzunluğu 1450m, 2. etabın lift uzunluğu ise 2200m’dir. Telesiejler oldukça hızlı olup, bir lift süresi 10dk civarındadır.
-   1. etapta 1 adet pist yer almaktadır (Cavit Arbak Pisti – 1750m - %13). Eğimi çok düşük olduğu için hiç kayak/snowboard bilmeyenler için çok idealdir.
-   2. etapta 5 adet pist yer almaktadır. Buradaki pistler orta ve ileri seviye kayakçılar içindir.
-   1. pist: 3500m – Eğim %17
-   2. pist: 3000m – İlhan Aküzüm Pisti – Eğim %28
-   3. pist: 2500m – Vali Hüsnü Atak Pisti – Eğim %32
-   4. pist: 2450m – Sacit Özbey Pisti – Eğim %32
-   5. pist: 2900m – Eğim %25
-   2. etabın başından 1. etabın sonuna kadar toplam pist uzunluğu 5250m’dir.
-   Ayrıca snowboard yapanlar, sarı çam ağaçlarının arasında ve pistlerin kenarındaki geniş bol kar alanlarında diledikleri gibi kendi rotalarını çizebilirler.
-   Cıbıltepe’nin sağ arka yamacında Karanlıkdere pistleri de devreye girmiştir. Burada 2 adet yaklaşık 2500 m uzunluğunda ve %30 eğiminde 2 ayrı pist yer almaktadır.

Diğer Bilgiler:

-   Otel hakkında daha fazla bilgi için http://www.camkarotel.com

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version