Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Ilgaz Derbent dağ evinde kar ve kayak keyfi 18-19 Aralık 2010

derbent18aralik10

2010 yılı Aralık ayının ortalarında kar yağması uzunca zamandır alışık olmadığımız türden hava şartları yaşatıyor bizlere.

Büyük bir ihtimalle haftasonu Ilgaz da kar kalınlığı 1 metreyi geçecek ve bizlerde yılın bu ilk karında Ilgaz'da devrent otelde dağ evinde sıcacık odamızda kışın keyfini yaşayacağız. Yılbaşında da Derbent otelde tamamen Artıyaşam'a özel yılbalşı kutlama yapacağız ve bu sezon uzunca bir süre bu butik dağevinden faydalanacağız. Tesis toplam 12 odaya sahip bir butik dağevi. ve Ilgaz Kastamonu karayolu üzerinde, Ilgaz kayak merkezine 900 m uzaklığında. Yanından karayolu geçmekte ve çevresi tamamen çam ormanları ile kaplı ve dağın yamacında. Bu bölgede çok güzel kar yürüyüşleri yapılabilir, Ilgaz kayak merkezinde kayak yapılabilir.

Peki kimler bu etkinliğe katılmalı diyorsanız; Kış keyfi yaşamak, sıcacık odamızdan yağan karı seyretmek, yada dışarıda kardan adam yapmak yada kartopu oynamak isteyen, üşümek ısınmak isteyen tüm dostlarımız katılabilir.

DERBENT OTEL

Pazar günü de yine Ankara'dan günübirlik gelen Artıyaşam katılımcıları ile kütük evde sıcak şarap/salep/çay/kahve keyfi yaşayabilirler.

PROGRAM:

1.GÜN:

Sabah saat 07.00'da Kumrular sokak girişi Penguen pastanesi önünden hareket ediyoruz. Yol güzergahında arkadaşlarımızı aldıktan sonra yolda sıcak/soğuk içecek ikramları ve molalar ile saat 11.00 civarlarında Derbent dağevimize varıyoruz. Alacağımız bir çay ikramı sonrası odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Yemeğimiz saat 13.00'da barbekü şeklinde olacak. kısa bir serbest zaman sonrası saat 15.00'da Kadınçayırı mevkiindeki Cömert köyünü gezip otantik bu köyde fotoğraf molası veriyoruz. Daha  sonra aracımızla tekrar otelimize dönerek akşam yemeği sonrası şömine başındaki sohbetlerle keyif yapıyoruz. konaklama otelimizde.

ILGAZ

2.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası isteyen arkadaşlarımızla Ilgaz kayak merkezine çıkıyoruz. Tüm gün burada olacağız. Öğlene kadar kayak veya kızak aktivitesi yapıyoruz. Öğlen Derbent otelin bizlere hazırlayacağı barbekü ile öğlen yemeğimizi yiyoruz. Sıcak şarap/salep/çay/kahve ikramımız sürekli olacak. Eğlenceli geçecek saatler sonrası saat 15.00 civarlarında Alandan ayrılarak otelimize geliyor ve vereceğimiz kısa bir dinlenme sonrası saat 15.15'de otelimizden ayrılarak Ankara'ya doğru hareket ederek saat 22.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Önemli NOT: Kış şartları gereği programda değişiklikler yapılabilir. Bu etkinliğe gelirken mutlaka yanınıza eldiven, bere, atkı, yedek iç ve koruyucu kıyafetler almayı unutmayınız.

ÜCRET:

  • 185.00 TL peşin, 2 kişilik odada kişi başı , 190 TL KK tek çekim ve 200 TL İş bankası ve Bonus kartlarına 3 taksitle.
  • 180.00 TL peşin,3 kişilik odada kişi başı 185 TL KK tek çekim ve 195 TL İş bankası ve Bonus kartlarına 3 taksitle.
  • 175.00 TL peşin, 4-7 kişilik odada kişi başı 180 TL KK tek çekim ve 190 TL İş bankası ve Bonus kartlarına 3 taksitle.
  • 0-5 yaş ücretsiz (araçta koltuk istenmesi durumunda 65 TL peşin 70 TL KK )
  • 6-12 Yaş: 140 TL peşin, 145 TL KK Tek çekim, 150 TL KK İşbank ve Bonus karta 3 taksit

ÜCRETE DAHİL OLANLAR; Bu ücrete Özel araçla ulaşım, araçta poaça ve çaydan oluşan ikramı, Dağ evinde tam pansiyon konaklama, 2.gün öğlen barbekü, Sıcak şarap, salep,çay, kahve ikramları,  Artı yaşam refakati, Rehberlik hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası  ile birlikte tüm çevre gezileri dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR; Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, yemeklerde su dışındaki içecek ücretleri ile 2.gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZDA BULUNSUN :

Yapılacak olan etkinlikler için, kalın çorapla giyilmiş yürüyüş veya kar ayakkabısı, yağmurluk (soluyabilir), hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çelik termos, gibi ekipmanlarınızı yanınıza alınız.

UYARILAR :

Bu etkinlikler Doğa şartlarında ve Arazide gerçekleşir, Doğal koşullar, Yağmur, Kar ve Rüzgar gibi etkenler bu gibi aktiviteleri ve katılımcılarını etkileyen başlıca sebeplerdir, bu aktiviteler sırasında yağmur kar ve soğuk gibi etkenlere maruz kalmamak için gerekli donanımı yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version