Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sarıkamış Kayak Turu 18-20 Aralık 2010 kesin çıkış "Erken rezervasyon fırsatı" "Kesin çıkış"

sarikamis1820aralik2010

Kristal karların üzerinde, sarı çam ağaçlarıyla çevrili otantik bir ortamda kayak mı yapmak istiyorsunuz? Buyrun SARIKAMIŞ’a !

Hiç Sarıkamış’a gittiniz mi? Şimdi daha yazının başında neden sordunuz bu soruyu diye sorabilirsiniz, eğer gitmediyseniz bu yazımızı bence dikkatlice okumanızda fayda var, eğer gitmediyseniz ve kayak tutkunuysanız, eşsiz toz karların üstünde, kayak ve snowboard keyfi yapmanız için bu etkinlik size bir fırsat ...

Sarıkamış Kayak Merkezi, sarı çamlar arasında toplam 23 kilometreyi bulan 8 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe’nin muhteşem bir doğal güzelliğine sahiptir. Sarıkamış Cıbıltepe’nin karla kaplı doğası Sarıkamış Kayak Merkezini kayakçılar açısından cazip hale getirmektedir. Çam ağaçları arasındaki pistler kayak yapmanın keyfini arttırırken, doğal güzellikleri ile de bir başka keyif vermektedir.

Kar kalitesi ve kayak pisti açısından dünyanın en uygun tesislerinden biri olma özelliğini taşıyan Sarıkamış Kayak Merkezinin en önemli pistleri Cıbıltepe-Balıklıdağ-Çamurludağ’da 2200-2900 metre yükseklik gösteren bir plato üzerinde yer almaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezinde 1.435 metre uzunluğunda ve 1.800 kişi/saat kapasiteli birinci etap mekanik tesis (telesiyej) ile 2.250 metre uzunluğunda ve 800 kişi/saat kapasiteli ikinci etap mekanik tesis (telesiyej) mevcuttur. Ayrıca Karanlıkdere mevkiinde 2. etaptan sonra ulaşılabilen yeni bir telesiyej devreye girmiştir. Sarıkamış Kayak Merkezinde toplam 8 adet pist hizmet vermektedir. En uzun pist 3500 m olup Sarıkamış Kayak Merkezi yaklaşık 5000 kayakçı/gün büyüklüğünde bir kapasiteye sahiptir.
Bu etkinlikte size daha uzun kayak keyfi tattırabilmek için herşeyi düşündük. Dönüşte Kars-Ankara uçuşları sabah olduğu için 2 gece 3 günlük bir programda sadece 1.5 gün kayak yapabiliyorsunuz. Bu nedenle etkinliğimizi Ankara-Kars ve Erzurum-Ankara uçuşları sayesinde 2.5 güne çıkardık.

Gelelim etkinliğimizin detaylarına;
-   18 Aralık Cumartesi sabahı 06:45’de ayarlanan servis aracıyla Mesa Koru/Migros’dan başlayarak farklı duraklardan sizleri alarak Esenboğa havaalanına hareket
-   Anadolu Jet 09:10 uçağı ile uçuş ve Kars Havaalanına saat 10:45’de varış
-   Ayarlanan servis aracıyla Sarıkamış Kar Otel’e 11:45’de varış, çay/kahve/pasta ikramlarından sonra odalara yerleşim
-   Otelin önünde sürekli bizi bekleyen servis araçlarıyla zaman kaybetmemek için pistlere hareket (pistler ile otel arası sadece 3 dakika), hava kararıncaya kadar kayak
-   Servis araçlarıyla otele hareket ve açık büfe akşam yemeği
-   19 Aralık Pazar ve 20 Aralık Pazartesi günleri açık büfe zengin menülü kahvaltımızdan sonra tüm gün boyunca kayak
-   İsteğe bağlı olarak 19 Aralık Pazar akşamı peynir alışverişi ve Kars’ın ünlü kaz etini yemek için Kars gezisi
-   20 Aralık Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar kayak yaptıktan sonra 17:30’da otelden ayrılarak Erzurum havaalanına hareket
-   Anadolu Jet 20:45 uçağı ile uçuş ve Ankara-Esenboğa Havaalanına saat 22:15’de varış
-   Saat 22:30’da ayarlanan servis aracıyla geldiğimiz rotadan Mesa Koru/Migros son durak olacak şekilde gezimizi tamamlıyoruz.

Fiyat:
-  Erken Rezervasyon Fırsatı:

26 Kasım’a kadar yapılan erken rezervasyon ve ödemelerde yukarıda belirtilen fiyatlar üzerinden 30 TL indirim yapılacaktır.

-   3 kişilik odada kişi başı toplam 285 YTL (305 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   2 kişilik odada kişi başı toplam 295 YTL (315 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)
-   1 kişilik odada kişi başı toplam 365 YTL (385 TL – KK tek çekim veya Bonus kredi kartına 3 taksit)

Kontenjan:
Toplam 20 oda (14 adet çift kişilik, 3 adet üç kişilik, 3 adet tek kişilik oda)

Fiyata Dahil Hizmetler:

-   2 gece 3 yıldızlı Kar Otel’de yarım pansiyon konaklama (2 açık büfe akşam yemeği, 2 açık büfe  kahvaltı, oteldeki tüm çay-kahve ikramları, 17:00 pasta-çay ikramları)
-   2.5 günlük skipass’lar (2. ve 3. gün skipass’lar ücretsiz; ilk gün için otelin elinde kalan kullanılmış skipass’ler var ise onları ücretsiz alıyoruz, eğer yoksa %50 indirimli olarak 5 çıkışlık kart için 7.5 TL, 10 çıkışlık kart için 15 TL ödüyoruz)
-   Ankara’daki semt-havaalanı arası transferler
-   Kars Havaalanı-Otel ve Otel-Erzurum Havaalanı transferleri
-   Pazar akşamı Kars gezisi transferleri
-   Otel-pist arası transferler (transfer araçları telefon aracılığıyla sürekli hizmetimizde olacaktır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-   Uçak Bileti – 113 TL (Vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bileti fiyatıdır. Bu fiyat internet veya call-center’dan alınması durumunda geçerlidir). Uçak biletini kendi imkanlarınızla veya acentamızı arayarak/uğrayarak alabilirsiniz (acentamızdan alınması durumunda standart komisyon ücreti alınacaktır). Uçak bileti fiyatı uçuş tarihi yaklaştıkça artacağından bir an önce almanızda faydanıza olacaktır.
-   Akşam yemeğinde alınacak su dışındaki içecekler
Kayak-Snowboard Kiraları:
Otelin kayak odası ile yapılan görüşmeler sonucunda bizim gruba uygulanacak özel fiyatlar ise şu şekilde olacaktır.
-   Günlük kayak kirası 15TL (ilk gün 10 TL)
-   Günlük snowboard kirası 20 TL (ilk gün 15 TL)

Pist Bilgileri:

-   Pistler, hiç kayak yapmayı bilmeyenden, ileri seviyede kayak yapanlara kadar her seviyeden kişinin rahatlıkla kayabileceği eğime sahiptir. Pistler oldukça uzun ve geniştir.
-   Pistler 2 etaptan oluşmaktadır. 1. etabın lift uzunluğu 1450m, 2. etabın lift uzunluğu ise 2200m’dir. Telesiejler oldukça hızlı olup, bir lift süresi 10dk civarındadır.
-   1. etapta 1 adet pist yer almaktadır (Cavit Arbak Pisti – 1750m - %13). Eğimi çok düşük olduğu için hiç kayak/snowboard bilmeyenler için çok idealdir.
-   2. etapta 5 adet pist yer almaktadır. Buradaki pistler orta ve ileri seviye kayakçılar içindir.
-   1. pist: 3500m – Eğim %17
-   2. pist: 3000m – İlhan Aküzüm Pisti – Eğim %28
-   3. pist: 2500m – Vali Hüsnü Atak Pisti – Eğim %32
-   4. pist: 2450m – Sacit Özbey Pisti – Eğim %32
-   5. pist: 2900m – Eğim %25
-   2. etabın başından 1. etabın sonuna kadar toplam pist uzunluğu 5250m’dir.
-   Ayrıca snowboard yapanlar, sarı çam ağaçlarının arasında ve pistlerin kenarındaki geniş bol kar alanlarında diledikleri gibi kendi rotalarını çizebilirler.
-   Cıbıltepe’nin sağ arka yamacında Karanlıkdere pistleri de devreye girmiştir. Burada 2 adet yaklaşık 2500 m uzunluğunda ve %30 eğiminde 2 ayrı pist yer almaktadır.

Diğer Bilgiler:

-   Otel hakkında daha fazla bilgi için www.sarikamiskarotel.com

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version