Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday At Çiftliği, Halaçoluğu Yaylası (Kastamonu) - Doğal Çiftlik-Doğa Gezisi Ve Doğa Eğitimi (2Gece-2 Gün) 22-24 Temmuz 2011

Haftasonu ailece Daday'dayız! Çocuklarımızla, yeğenlerimizle, torunlarımızla, huzur dolu, nefis bir doğaya, Çömlekçiler Köyü'ndeki at çiftliğine gidiyoruz. Hamak keyfi ve toprakta çıplak ayak sefası, Halaçoğlu Yaylası'na römork safarisi, ata binme eğitimi ve atla doğa gezileri orada bizi bekliyor! Televizyon yok, elektronik aygıtlardan olabildiğince uzaktayız. Gece, gökyüzündeki milyarlarca yıldızın altında, ateş başı şarkılı sohbetlere doyamayacağız. 27 yıllık geçmişe sahip olan çiftliğimizin bulunduğu Çıllar Köyü de oldukça zarif ve güzel bir köy. Bu etkinliğimizde ekmek atölyesi var, sabah kahvaltıda kendi sağdığımız süt ve folluklardan topladığımız yumurta var. Gölet ve yaylalarda gezecek, birlikte eğleneceğiz. Bu etkinlik çocuklarımızla birlikte keyif alacağımız bir ÇocukVeDoğa gezisi.

Ya gitsem acaba nasıl olur diye düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin hemen rezervasyonunuzu yaptırın! Böylece çocuklarınıza, sizinle birlikte
keyifli bir haftasonu, güzel bir çiftlikte doğa tatili hediye edeceksiniz.

PROGRAMIMIZ

Yola Çıkış: 22 Temmuz CUMA akşamı 19:00: Güvenpark Kumrular girişinden aracımız kalkıyor, yol azığımız poğaçamız olacak.
23:00 civarlarında Daday At Çiftliğine varıyoruz, odalarımıza yerleşip sessizlikte derin ve güzel bir uykuya dalıyoruz. Dileyen gece çorbasını içebilir. Uykudan önce yıldızları ve ayı kontrol etmeyi unutmayalım, oradalar mı?

BİRİNCİ GÜN
08:00 Erken kalkanlar haydi temiz-nefis havada eğlenceli sabah sporu yapıyoruz. Sonrasında Çiftliği keşfedelim mi beraber?
9:30-10:30 Nefis bir Köy Kahvaltısı
Yumurtalarımızı folluktan kim toplayacak, acaba yumurtlamışlar mı? Kahvaltı masası 10:30'e kadar açık olacak. Erken ya da geç kalkın; yumurtamızı, köy tereyağı, köy peyniri, köy balı, doğal köy sütü eşliğinde temiz havada yiyip güne başlayacağız.
09:30-09:45: Çiftlik işlerini yerinde gözlüyor ve hatta bunlara katılıyoruz; tavukları yemliyoruz, fide dikiyoruz, balıkları doyuruyoruz...
10:30-16:30 Halaçoğlu Yaylasına römork safarisi.
Römorkumuza atlayıp yayla yoluna koyulacağız. Çocuklarla bitkileri ve canlıları inceleyeceğiz, onlar ağaçlara tırmanacak, çayırlarda yuvarlanacaklar. Öğle vakti ekmek arası ızgara sucuk, salata, ayran. Öğle uyku ihtiyacı olan çocuklarımız için yanımızda çadırımız olacak. Akşam ateşi için gıcı (kozalak) toplayacağız.
16:30 Çiftliği ve atları tanıyoruz ve atla kısa turlar başlıyor.
Ata daha önce binmemiş olanlarımız öncelikli olarak manej içinde kısa teorik bilgilerini alıyorlar. Akşam yemeğine kadar Taşçılar Göletine gideceğiz, kendine güevenler atla gidebilir!
19:00 Akşam yemeği hazırlığı
Yemekte neler mi var; yöresel yemeklerden oluşan menü çocuklarımız için özel olarak düşünüldü:
Yayla çorbası, ızgara tavuk ve köfte (köyde çimenlerde yayılan hayvanların etinden), salata, mevsimine uygun sulu yemek, pilav. Masayi birlikte hazırlayip keyifle yemeğimizi yiyeceğiz.(Et yemeyen arkadaşlarımızın bizleri bilgilendirmelerini rica ediyoruz.)
19:30-20:30 Akşam Yemeği
20:30-...: Ateş hazırlığı ve şarkılı sohbet
Çocuklarla birlikte çalı toplayıp, odun kesmeye, ateş yakmaya ne dersiniz? Közde patates yapıp, yıldızlar altında ateşimizin karşısında çember olup şarkılar söyleyeceğiz. Işık kirliliğini uzaklarda bıraktık, unutmayın. Uykumuz geldi diyen, uyku vakti gelen çocuk ve yetişkinlerimizi rahat ettirip bin yıldızlı geceye devam...

İKİNCİ GÜN
08:00-11:00 Köy Kahvaltılı sabah keyfi
İnek sağımına tanıklık eder misiniz çocuklar? Birlikte sağalım mı? Hadi o zaman!
Ve sağdığımız sütleri kavanozlarımızda yoğurt mayalıyoruz, öğlen yemeğine hazır olacak yoğurdumuz!
10:30-12:00 Çıllar Köyü'ne gidiyoruz aracımızla. Dönüşte yaklaşık üç kilometrlik bir kır gezisi ile çiftliğe dönüyoruz. (Dileyen araçla dönebilecek.)
12:00 Öğle Yemeği hazırlığı, Ekmek Atölyesi
Hamur yoğurup, açıp, sacda pişireceğiz, odun ateşinde. Peki ama odunlar, çalılar hazır mı? Hadi, hadi...
13:00-14:00 Öğle yemeği
etli ekmek, papatesli ekmek, ıspanaklı ve peynirli... yayık ayranı, salata.
14:00 Bavul toplama hazırlığı ve sonrası topluca anı fotoğrafı!
14:30 Çiftlikle, Bıyıklı Çifti ve kızları Sude, Elif ve Beste ile, atlarla, Efe köpekle, tavuk ve ineklerle, hamak ve ağaçlarla vedalaşıp yola çıkıyoruz.
Akşam engeç 20:00da Ankara'dayız. İyi geceler, tatlı rüyalar...

GENEL BİLGİLER

Çömlekçiler Atlı Turizm - Atlı Spor Turizm Merkezi, 1985 yılında kurulmuş, Daday'ın 8 kilometre batısındaki Çömlekçiler köyünde yer alıyor. Babadan oğula geçen bir gelenekle işletilen çiftik sahibi Levent Bıyıklı ve Zuhal Bıyıklı üç kızı ile burada yaşıyorlar. Kızları, Beste (eylül 1998), Elif (eylül 2001) ve Sude (ekim 2005). Türkiye'nin ilk atlı spor turizm merkezi özelliğinde, mütevazı ancak son derece temiz. 24 odasi var ve hepsinde tuvalet- banyo ve sıcak su mevcut.
Hiç ata binmemiş ya da az deneyimi olanlara, önce manej içinde teorik bilgiler veriliyor. Bu şekilde kısa turlara katılmak mümkün olabiliyor. Orman içinden geçilerek gölete varılıyor. Halaçoğlu Yaylası'na yapılan günübirlik turlar daha da keyifli. Gezilerde inekler, tavuklar arasında gerçek köy yaşantısı ve doğanın içinde olmanın keyfine varabilirsiniz. Daday Çömlekçiler At Çiftliği nereye ne kadar mesafede:
Daday-Ankara: 295 km, Daday-Kastamonu: 31.7 km, Daday-İstanbul: 513,2 km, Daday-Zonguldak: 193,4 km, Daday-Pınarbaşı: 63 km.

Ankara dışından katılımlarınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Çömlekçiler Daday At Çifliği mekan fotoğrafları
Çekirdek Yuva 18-19 Haziran Çömlekçiler Daday At Çiftliği.Nihal Poyraz Temürcü
Çekirdek Yuva 18-19 Haziran Çömlekçiler Daday At Çiftliği.Gözde Saral

ÖNCELİKLE BENİ OKU!

Öncelikle ÇOCUK VE DOĞA ETKİNLİKLERİMİZDEKİ İLKELERİMİZ ve GEZİ KATILIMCILARINDAN NELER BEKLİYORUZ? metinlerini okuyunuz. Kayıt yaptırırken, sigorta işlemleri için doğum tarih bilgilerinizi ve özel durumlarınızı (vejetaryen, alerji vs.) bize iletmeyi unutmayınız.

HAREKET NOKTAMIZ

22 Temmuz 2011, Kumrular, 19:00

ÜCRET

 

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
215 taksit
Yetişkin 200 TL 205 TL 215 TL
3-12 yaş 150 TL 155 TL 165 TL
0-3 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.

KDV Dahildir.
Bonus kart ile 3 taksit imkanında, kredi kartı ile tek çekim ücreti uygulanacaktır.

NELER DAHİL?

Akşam yol azığı, ulaşım, köy kahvaltısı (2), öğle yemeği (2), akşam yemeği (1), çiftlik evinde konaklama (2), tüm çevre gezileri ve rehberlik, traktörle yerel ulaşım, TURSAB seyahat sigortası ve uygulamalar.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar.
Akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.
Atla Taşçılar Gölet turu: 25TL (toplam 1,5 saat 6km), atla Çömlekçiler Köyü turu 20 TL (4km, 45dk), Manejde at turu 10 TL (3tur).

YANINIZA ALIN

• Su geçirmeyen kapalı ayakkabı ya da çizme ve yedek ayakkabı
• Gece çiftlik evinde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, terlik...
• Ani hava değişikliklerinde ve akşam kullanmak için hırka, polar vb.
• Mevsime uygun giysiler (şapka, yağmurluk gibi) ve yedek giysilerimiz. Yaz mevsimindeyiz, açık renk giyesilerimiz tercih edelim. Uzun paçalı eşofmanımız, uzun kollu ve yakalı tişörtümüz, uzun soket çorabımız. Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar; boynumuza fular, uzun telekli şapkamız. Güneş koruyucu kremimiz.
• Su geçirmeyen kapalı ayakkabı ya da çizme (özellikle dere boyu gezilerimiz için) ve yedek ayakkabı
• Mümkünse fazla çöp üretimi olmaması için su mataralarımız (araçta yanımıza alalım). Doğa gezilerinde bol su tüketmekte yarar var, küylerdeki çeşmelerimizden mataralarımızı ve diğer su kaplarımızı rahatlıkla doldurabileceğiz.
• Varsa böcek gözlem kabımız (kapağı mercekli küçük şeffaf kavanoz)
• Fotoğraf makinemiz, not defterimiz ve kalemimiz. Çünkü doğadaki nesne ve canlıları yerinde gözlemleyeceğiz, onların resimlerini ve onlar hakkında aldığımız notları yanımızda götüreceğiz.
• Kuru üzüm ve kuru kayısı gibi bize enerji verecek kuruyemişimiz.
• 5 yaş altı için kova ve küreğimiz (gölet gezimiz için)
• Telefon, kameralarımızın şarj aletlerini unutmayalım.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan, tamamen keyif içerikli bir tur. Ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Kısa yürüyüşler, ata binmeler, köy çevre gezileri yanında isterseniz süt sağmayı, köy büyükleri ile sohbet etmeyi, ekmek-gözleme yapmayı öğrenme şansınız olacak.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

 

Kumrular 19:00
Milli Kütüphane 19:05
Armada 19:10
Carrefour 19:20
Giyim Dünyası 19:30
Optimum karşısı 19:35

NOTLAR:
* Araç durumu katılım sayısına göre belirlenmektedir.
* Araç yerleşim listesi kesin kayıt sırasına göre olup, ödemelerin etkinlik başlamadan önce EFT/KK yada Nakit olarak ofisimize ödenmesi gerekmektedir.
* Sayımızın 19'a kadar olması durumunda özel dizayn turizm paketli 20 kişilik VW 2009-2010 model Crafter; 30 Kişiye kadar 31 kişilik Midibuslar, 30 Üstü olması durumunda da 46 kişilik otobüsler kullanılır.
* Tüm araçlarımızda sıcak ve soğuk içeçecek ikramları standart olup; müzik tarzı olarak hafif veya klasik/entrumental tarzı müzik çalar.
* Etkinlikte çekilen fotoğraflar salı günü saat 10.00'da yayınlanan etkinlik bülteninde link olarak yayınlanır.
* Etkinlik süresince olabildiğince plastik kullanımının az olmasına özen gösterilir ve çöp ile sigara izmaritlerinin yere atılmaması rica edilir.

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version