Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Daday At Çiftliği, Halaçoluğu Yaylası (Kastamonu) - Doğal Çiftlik-Doğa Gezisi Ve Doğa Eğitimi (2Gece-2 Gün) 13-14-15 Mayıs 2011, Cuma, Cumartesi-Pazar

Haftasonu ailece Daday'dayız! Çocuklarımızla, yeğenlerimizle, torunlarımızla, huzur dolu, nefis bir doğaya, Çömlekçiler Köyü'ndeki at çiftliğine gidiyoruz. Hamak keyfi ve toprakta çıplak ayak sefası, Halaçoğlu Yaylası'na römork safarisi, ata binme eğitimi ve atla doğa gezileri orada bizi bekliyor! Televizyon yok, elektronik aygıtlardan olabildiğince uzaktayız. Gece, gökyüzündeki milyarlarca yıldızın altında, ateş başı şarkılı sohbetlere doyamayacağız. 27 yıllık geçmişe sahip olan çiftliğimizin bulunduğu Çömlekçiler Köyü de oldukça zarif ve güzel bir köy. Bu etkinliğimizde ekmek atölyesi var, sabah kahvaltıda kendi sağdığımız süt ve folluklardan topladığımız yumurta var. Gölet ve yaylalarda gezecek eğleneceğiz. Bu etkinlik hem çocuklarımızın hem de yetişkin ailelerimizin birlikte keyif alacağı bir ÇocukVeDoğa gezisi.

Ya gitsem acaba nasıl olur diye düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin hemen rezervasyonunuzu yaptırın! Böylece çocuklarınıza, sizinle birlikte güzel bir haftasonu, doğa tatili hediye edeceksiniz.

PROGRAMIMIZ

Yola Çıkış: 13 Mayıs CUMA akşamı 19:00: Güvenpark Kumrular girişinden aracımız kalkıyor, yol azığımız ev yapımı poğaçamız olacak.
23:00 civarlarında Daday At Çiftliğine varıyoruz, odalarımıza yerleşip sessizlikte derin ve güzel bir uykuya dalıyoruz. Uykudan önce yıldızları ve ayı kontrol etmeyi unutmayalım, oradalar mı?

BİRİNCİ GÜN
08:00-10:30 Nefis bir Köy Kahvaltısı
kahvaltı masası 10:30'a kadar açık olacak. Erken ya da geç kalkın; köy yumurtamızı, köy tereyağı, köy peyniri, köy balı, doğal köy sütü eşliğinde temiz havada yiyip güne başlayacağız.
09:30-09:45: Çoluk çocuk birlikte sabah sporu yapıyoruz.
10:30-16:30 Halaçoğlu Yaylasına römork safarisi.
Römorkumuza atlayıp yayla yoluna koyulacağız. Çocuklarla bitkileri ve canlıları inceleyeceğiz, onlar ağaçlara tırmanacak, çayırlarda yuvarlanacaklar. Öğle vakti ekmek arası ızgara sucuk, salata, ayran. Öğle uyku ihtiyacı olan çocuklarımız için yanımızda çadırımız olacak. Akşam ateşi için gıcı (kozalak) toplayacağız.
16:30 Çiftliğe dönüş ve dinlenme-duş
Burada seçenekli olarak isteyen arkadaşlarımızla 8 km lik bir yürüyüşle aşağı eğimli Taşçılar Göletine doğa yürüyüşü yapacağız. İsteyen arkadaşlarımızda traktörle köye inecekler.
18:30-19:30 Akşam yemeği hazırlığı
Yemekte neler mi var; yöresel yemeklerden oluşan menü çocuklarımız için özel olarak düşünüldü:
Tarhana çorbası (çiftlik ürünü), ızgara tavuk ve köfte (köyde çimenlerde yayılan hayvanların etinden), salata, mevsimine uygun sulu yemek, pilav. Masayi birlikte hazırlayip keyifle yemeğimizi yiyeceğiz.(Et yemeyen arkadaşlarımızın bizleri bilgilendirmelerini rica ediyoruz.)
19:30-20:30 Akşam Yemeği
20:30-...: Ateş hazırlığı ve şarkılı sohbet
Çocuklarla birlikte çalı toplayıp, odun kesmeye, ateş yakmaya ne dersiniz? Közde patates yapıp, yıldızlar altında ateşimizin karşısında çember olup şarkılar söyleyeceğiz. Işık kirliliğini uzaklarda bıraktık, unutmayın. Uykumuz geldi diyen, uyku vakti gelen çocuk ve yetişkinlerimizi rahat ettirip binyıldızlı geceye devam...

İKİNCİ GÜN
08:00-11:00 Köy Kahvaltılı sabah keyfi
yumurtalarımızı folluktan kim toplayacak, acaba yumurtlamışlar mı? İnek sağımına tanıklık eder misiniz çocuklar? Hadi o zaman!
10:30-12:00 Çiftliği ve atları tanıyoruz ve atla kısa turlar başlıyor.
Ata daha önce binmemiş olanlarımız öncelikli olarak manej içinde kısa teorik bilgilerini alıyorlar ve bir kısmımız çiftlik içinde turlayacak, bir kısmımız Çıllar Köyü'ne gidecek. Kendine güvenen büyükler de Taşçılar Göleti'ne atlarla tur yapacaklar.
Dileyen Çiftlikte kalıp çiftlik işlerini yerinde gözlüyor ve hatta bunlara katılıyor; tavukları yemliyoruz, tohum ekiyoruz, fidan-fide dikme, balıkları doyurma.
12:00 Öğle Yemeği hazırlığı, Ekmek Atölyesi
Hamur yoğurup, açıp, sacda pişireceğiz, odun ateşinde. Peki ama odunlar, çalılar hazır mı? Hadi, hadi...
13:00-14:00 Öğle yemeği
etli ekmek, papatesli ekmek, ıspanaklı ve peynirli... yayık ayranı, salata.
14:00 Bavul toplama hazırlığı ve sonrası topluca anı fotoğrafı!
14:30 Çiftlikle, Bıyıklı Çifti ve kızları Sude, Elif ve Beste ile, atlarla, Efe köpekle, tavuk ve ineklerle, hamak ve ağaçlarla vedalaşıp yola çıkıyoruz.
Akşam engeç 20:00da Ankara'dayız. İyi geceler, tatlı rüyalar...

GENEL BİLGİLER

Çömlekçiler Atlı Turizm - Atlı Spor Turizm Merkezi, 1985 yılında kurulmuş, Daday'ın 8 kilometre batısındaki Çömlekçiler köyünde yer alıyor. Babadan oğula geçen bir gelenekle işletilen çiftik sahibi Levent Bıyıklı ve Zuhal Bıyıklı üç kızı ile burada yaşıyorlar. Kızları, Beste (eylül 1998), Elif (eylül 2001) ve Sude (ekim 2005). Türkiye'nin ilk atlı spor turizm merkezi özelliğinde, mütevazı ancak son derece temiz. 24 odasi var ve hepsinde tuvalet- banyo ve sıcak su mevcut.
Hiç ata binmemiş ya da az deneyimi olanlara, önce manej içinde teorik bilgiler veriliyor. Bu şekilde kısa turlara katılmak mümkün olabiliyor. Orman içinden geçilerek gölete varılıyor. Halaçoğlu Yaylası'na yapılan günübirlik turlar daha da keyifli. Gezilerde inekler, tavuklar arasında gerçek köy yaşantısı ve doğanın içinde olmanın keyfine varabilirsiniz. Daday Çömlekçiler At Çiftliği nereye ne kadar mesafede:
Daday-Ankara: 295 km, Daday-Kastamonu: 31.7 km, Daday-İstanbul: 513,2 km, Daday-Zonguldak: 193,4 km, Daday-Pınarbaşı: 63 km.

Ankara dışından katılımlarınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Comlekciler Daday At Cifligi

HAREKET NOKTAMIZ

13-14-15 Mayıs 2011, Cuma, Cumartesi-Pazar, Kumrular, 19:00

ÜCRET

Peşin Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 200 TL 205 TL 215 TL
Tek kişilik oda 240 TL 245 TL 260 TL

0-3 yaş: ücretsiz (arabada ayrı koltuk istenirse - önerilir- 60 TL)
3-12 yaş: 120 TL
Kredi kartı tek çekim veya İşbankalarına 3 taksit yapılabilmektedir.
Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit imkanı.
KDV dahildir.

NELER DAHİL?

Akşam yol azığı ev yapımı poğaça, ulaşım, köy kahvaltısı (2), öğle yemeği (2), akşam yemeği (1), çiftlik evinde konaklama (2), Tursab seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik, Traktörle yerel ulaşım.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar.
Akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.
Atla Taşçılar Gölet turu: 25TL (toplam 1,5 saat 6km), atla Çömlekçiler köyü turu 20 TL (4km, 45dk), Manejde at turu 10 TL (3tur).

YANINIZA ALIN

• Mevsime uygun giysiler (şapka, yağmurluk gibi) ve yedek giysiler.
• Su geçirmeyen kapalı ayakkabı ya da çizme, yedek ayakkabı,
• Mümkünse su mataralarımız (araçta yanımıza alalım)
• Mümkünse, fazla çöp üretimi olmaması için, yolda kullanmak üzere çay kupamız (araçta yanımıza alalım)
• Varsa böcek gözlem kabımız (üst kapağı mercekli kutu)
• Not defteri ve kalemimiz
• Fotoğraf makinamız
• gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, terlik,
• hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler,
• ani hava değişikliklerinde ve akşam kullanmak için hırka, polar vb.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan, tamamen keyif içerikli bir tur. Ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Kısa yürüyüşler, ata binmeler, köy çevre gezileri yanında isterseniz süt sağmayı, köy büyükleri ile sohbet etmeyi, ekmek-gözleme yapmayı öğrenme şansınız olacak.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 19:00
Milli Kütüphane 19:05
Armada 19:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 19:20
1011 Kavşağı 19:25
Altınpark 19:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version