Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

TAŞKÖPRÜ ELEKDAĞ KAPTAN KONAK GEZİSİ 24-25 Temmuz 2010

Kastamonu, Taşköprü, Arıgören köyü, Kavakbelen, Köy okulu, Değirmen, Frenk köyü çevresinde yapılacak gezinti ve doğa yürüyüşleri.

23 TEMMUZ CUMA akşamı saat: 23.55’te Güvenpark/Kumrular caddesi girişinden hareket ediyoruz.

1.GÜN(24 TEMMUZ 2010 CUMARTESİ): Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla belirli yerlerde verilen molalar sonrası Akyurt-Çankırı-Kastamonu üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerinde Arıören köyündeki Elekdağ Kaptankonak’a gidiyoruz.  Kuşlar korosu ve Çiftlik sahiplerinin bizi  karşılamasıyla hemen odalarımıza yerleşip 1 saat uyuyoruz. Yöresel ürünlerden ve gerçekten tamamen organik uzayan güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası doğanın armağanlarına daha yakın olmak üzere yollara düşüyoruz. Orman içi yollarda  oldukça keyifli bir doğa yürüyüşü ile önümüze çıkan dağ çilekleri, çeşit çeşit lezzetli mantarlar, ormanın orta yerindeki doğal kızılcık bahçesinden geçerek buz gibi suyu olan Kavakbelen’e varıyoruz.  Hafif bir kır mönüsü öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. İştahımızı akşama saklayıp konağımıza başka bir orman içi yoldan yürüyerek ulaşıyoruz. Akşam yemeğine kadar konakta zaman geçirmek hiçte zor olmayacaktır. Hamakta tembellik yapabilir, çardakta çay keyfi ya da belki zorlukla anımsadığınız çocukluğunuzun oyunları olan çelik çomak oynayabilir, ip atlayabilirsiniz. At binme konusunda deneyimli olan arkadaşlarımız ayrı bir ücret ödeyerek at binebilirler. Yine yöresel ürünlerden özenle hazırlanmış akşam yemeğinden sonra bahçede ateş başı keyfi için her şey hazırdır. Işık kirliliğinin olmadığı bir ortamda; dileyen konuklarımız közde kahvesini içebilir,  içkilerini yudumlayarak doğal ortamda bulunmanın keyfini çıkarabilirler. Geceyi uzun yaşamak konuklarımız için; gece kuşlarının bin bir türlü ritmi eşliğinde ve Arıören korosu eşliğinde ormanda gece yürüyüşü öneriyoruz. Daha sonra bol yıldızlı gecelerde uyku zamanı. Önü, arkası ormanlarla kaplı konağımızda, konforlu özel odalarımızda ve siz konuklarımız için özel üretilmiş çarşaf ve yataklarda güzel bir uyku uyuyoruz. Geceyi Arıören köyünde geçiriyoruz.

2.GÜN(25 TEMMUZ 2010 PAZAR): Konakta veya çardakça alacağımız gerçek köy kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Kuş sütü değil, taze inek sütü, fırında patetes, omlet, bölge meyvelerinden reçel ve pekmez yöresel tadlarımız olacak.  Kahvaltı sonrası kısa süreli bir hazırlık sonrası  artık kullanılmayan Köy okulu, Değirmen ve Frenk köyü gezisi sonrası  önceden koyunların yıkandığı mini doğal havuz kenarına gidip bu kez biz küçük şelalede suya girmeyi deniyoruz. Öğleye kadar sürecek bu etkinlikler sonrası tekrar konağımıza dönüyoruz. Güzel bir öğle yemeği sonrası saat: 15.00’te Konak çalışanları ile vedalaşıp Taşköprü üzerinden yolumuza devam edip Kastamonu’ya gidiyoruz. Etnoğrafya ve Arkeoloji müzelerini gezdikten sonra yolumuza devam edip Ilgaz’da mola veriyoruz. Çankırı-Akyurt üzerinden yolumuza devam edip gece saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Artıyaşam/Busem Tur/Frekans tur  etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

GEZİ ÜCRETİ: 195.00 TL peşin veya 210.00 TL  Bonus karta 3 taksit

GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER: Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve kek ikramı, kahvaltı(2), öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), Köy konağında konaklama(1), dönüşte araç içinde özel ikramlar, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.
GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Mevsime uygun koruyucu giysiler, yedek giysi ve ayakkabı, şapka, yağmurluk, mayo, terlik, bone, havlu, özel yiyecek ve içecekler, fotoğraf makinası.
NOTLAR:
1- Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.     
2- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
3- Yemeklerde alınan su ve menü kapsamındaki içecek ücretleri dışında kalan içecek ücretleri, at binme ücreti, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar ile son gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

ARAÇ KALKIŞ GÜZERGAHLARI:


1-Kumrular caddesi girişi: 23.55
2-Milli Kütüphane : 00.05
3-Armada : 00.10
4-E5 Batıkent Jandarma/Carrefour : 00.20
5-E5 Endi market : 00.25
6-E5 Eryaman Göksu göleti karşısı : 00.35


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version