Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Günübirlik Erciyes Kayak Turu 12 Ocak 2014

Günübirlik Erciyes kayak turu yapılabilir mi?

Muhtemelen bunu düşünüyorsunuz. Evet yapılabilir. Sadece kayak düşünüyorsanız neden olmasın. 2013 yılında pistler, zeminler ve tesisler baştan sona yenilendi. Telesiyej ve diğer ücretler daha uygulanabilir hale getirildi.

Kayakçılara da kayak yapmak kaldı sadece.

Eğer sadece kayak diyorsanız sabah erkenden kalkacak ve yol alacaksınız. Pistler açılmasını müteakip orada olacak ve ver elini pistler diyeceksiniz. Erciyes dağının eteklerinde kayak keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Günübirlikte olsa dolu dolu gün boyu kayak yapabileceksiniz. Üstelik kayak ve snowboard kiraları grubumuza özel 15 TL olacaktır.

10 gün öncesi kayıtlarda 10 TL erken rezervasyon indirimi!

Bu sezon kayakçılara özel 1. kayak etkinliğimize, 18 Ocak 2014 tarihinde günübirlik Kayseri-Erciyes turu ile başlıyoruz. Birçoğunuzun bildiği gibi Erciyes Kayak Merkezi yeni bir master plan ile yapılanma içindedir; hedefi büyük çapta ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ve uzun vadede Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapmak, ülkemizi dünya çapında kış ve doğa sporlarında temsil etmektir. 2011-2012 sezonunda projenin ilk etabında yapılan 6 adet yeni mekanik tesis (toplam mekanik tesis sayısı 12 olmuştur) ve toplamda 30 km yeni pist uzunluğu ile yaklaşık günde 6900 kişiye aynı anda kayak yapabilme imkânı sunulmuş ve günlük kapasite ise yaklaşık 10 bin kişi olmuştur.

PROGRAMIMIZ

-   18 Ocak Cumartesi sabahı 05:00’de ayarlanan aracımızla Kızılay/Kumrular Sokak’dan başlayıp farklı noktalardan sizleri alarak Erciyes Kayak Merkezi’ne doğru sandviç ve sıcak/soğuk ikramlar eşliğinde hareket ediyoruz.

-   Yolda vereceğimiz kısa bir moladan sonra saat 10:00 civarında Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşıyoruz.

-   Skipass’lerimizi hemen alıp pistlere kavuşuyoruz ve akşama kadar kayak yapıyoruz. 

-   Öğlen yemeğimizi pistlerin hemen yanında yer alan bir kafede mangalda sucuk (isteyen ızgara köfte de alabilir)+meşrubat olarak alıyoruz.

-   Pistler kapandıktan sonra saat 17:30’da Erciyes’ten ayrılarak Ankara’ya doğru yol alıyoruz, yolda vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra saat 23:00 civarında Ankara’da olacak şekilde etkinliğimizi tamamlıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

12 Ocak 2014, Kumrular, 05:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 115 TL 115 TL 120 TL


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 50 TL ilave edilir.

  • 115 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
    (120 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 3 taksit), (125 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit)
  •  6 yaşından büyük tüm öğrenciler 105 TL (peşin veya kredi kartı tek çekim)
    (110 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 3 taksit), (115 TL - Bonus/Yapı Kredi kartlarına 7 taksit) (Öğrenciler için üst yaş sınırlaması yoktur fakat tüm öğrencilerin skipass alımları sırasında kimliklerini beyan etmesi zorunludur)
  • 0-6 yaş ücretsiz (transferlerde ekstra koltuk istenmesi durumunda 50 TL koltuk ücreti alınacaktır) 0-6 yaş koltuk ücretinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
  • Taksitlendirmeler World ve Bonus kartlara yapılabilmektedir.

 

Kontenjan: Toplam 45 kişi

Pist Bilgileri:

Zorluk derecesi olarak yeni başlayanlar için mavi renkli, orta düzey kayakçılar için kırmızı renkli ve ileri düzey kayakçılar için siyah renkli olmak üzere toplamda 34 adet pist seçeneği mevcuttur. Toplam 30 km’lik pist uzunluğuna sahip Erciyes Kayak Merkezi’nde yer alan pistler hakkında daha detaylı bilgi almak ve pist haritasını incelemek için aşağıdaki web adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kayserierciyes.com.tr/Icerik.php?ID=13 (pist haritasının linki sayfanın sonundadır)

Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi master planı ve birçok konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz http://www.kayserierciyes.com.tr/ adresini inceleyebilirsiniz.

NELER DAHİL?

-   Gidiş-dönüş lüks araçla ulaşım(Ulaşımlar sayıya bağlı olarak: 0-17 arası 19 kişilik Mercedes sprinter yada Crafter, 18-30 arası 31 kişilik midibus, 31 kişi ve üstünde 45-55 kişilik otobüsler kullanılacaktır.)

-   Günlük sınırsız kullanım skipass

-   Öğle yemeği olarak sucuk ekmek veya ızgara köfte + meşrubat

-   Ulaşım sırasında araç içinde verilecek sıcak-soğuk ikramlar, sabah sandviç servisi

NELER HARİÇ?

-   Akşam yemeği

-   Kayak, snowboard takımları ve kızak kirası (Bizim gruba özel  kayak, snowboard takımları ve kızak kirası 15TL/günlük olacaktır)

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, yedek çorap ve giysi, varsa kayak takımları, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb., kar ortamı olacağı için güneş gözlüğü, şapka, bere, varsa yedeği ile birlikte eldiven

KAYSERI İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu tamamen kayak etkinliği olarak planlanmış olup erken saatte hareket edilerek gün boyu kayak yapılması planlanmıştır. Kahvaltılık sandviç doyurucu olup araç içinde sıcak soğuk ikramlarımız mevcuttur.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 05:00
Milli Kütüphane 05:05
Armada 05:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 05:20
1011 Kavşağı 05:25
Altınpark 05:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version