Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kütahya–Eskişehir Termal Ve Kültür Gezisi 16-17 Mart 2013

Kütahya 5* Güral Harlek Thermal Resort & Spa Konaklamalı

2 farklı şehir kültür ve doğa gezisi yapacağız. Temel amacımız 1. Gün kendimizi çok yormadan daha hafif tempoda yapabileceğimiz Kütahya gezisi planladık. Germiyan sokağı, Hıdırlık tepe, Macar evi ve müze gezilerimiz sonrası Çavdarhisar’da Aizonai Antik kentini gezeceğiz. Ve ertesi günde son dönemde oldukça modern çizgileri ile dikkatimizi çeken Eskişehir gezisi yapacağız. Odunpazarı evleri, Cam müzesi, Atlı han ve Porsuk çayı kenarında gezmek yapacaklarımızın başlıcalarından.   Konaklamanız Kütahya Güral Harlek Thermal Resort & SPA olacak. Otelimiz 5 yıldız termal konseptte olup Alkollüdür.  Gece ve ertesi gün öğleye kadar otelin termal aktivitelerinden faydalanacağız.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:  Sabah saat 07.30'da Ankara garında buluşarak 08.00'da Eskişehir'e hareker ederek 09.30 gibi Eskişehir'e varıyoruz. Garda bizi bekleyen yerel aracımızla Kütahya'ya hareket ederek Kütahya kültür turumuza başlıyoruz. Eski Osmanlı şehri olduğunu hemen anlayabildiğimiz şehir gezisine ünlü Germiyan Sokağı’nı gezerek başlıyoruz. Daha sonra Hıdırlık Tepesi ( Panoromik ) , Kütahya Kalesi, Kossuth ( Macar ) Evi, Ulu Camii, Alipaşa Camii, Kütahya Çini Müzesi’ni göreceğiz. vereceğimiz öğlen yemeği sonrası Kütahya gezimizi bitirip otelimize geçerek dinleniyor termal aktivitelerden faydalanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Güral Harlek Thermal Resort & SPA otelimizde.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası öğleye kadar otel termal aktivitelerinden faydalanıyoruz. Sonrasında otelden çıkışımıza yaparak Eskişehir'e hareket ederek Sazova'ya varıyoruz. Sazova'da yeni açılan ülkemizin en büyük Planetoryum'u, Japon bahçesini, isteğe bağlı bilim deney merkezini geziyor vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası Kentpark'a geliyoruz. Park içerisindeki  yapay plajı, çevreyi gözlemledikten sonra ilk işimiz isteyen dostlarımızla Porsuk çayında bot turu yapmak. Yaklaşık yarım saat sürecek keyifli bot gezimiz sonrası 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği restorasyon çalışmaları yer yer devam eden Odunpazarı ile başlıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceksiniz. Ahşap tavan süslemeleriyle ünlü olan Osmanlı Evi Müzesini ( Panaromik ) gördükten sonra tarihte bilinen ilk Cam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlı Han'a giderek Eskişehir’e özgü lületaşı atölyelerini geziyor ve alışveriş yapıyoruz. Kurşunlu Külliyesi’ni ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ) ziyaretleri sonrasında  Porsuk Çayı kıyısında serbest zaman veriyoruz. Saat 17.00'da Eski hal binası olan Haller'de toplanıp vereceğimiz kahve molası sonrası saat 18.00 YHT treni ile Ankara'ya hareket ederek saat 19.30'da Ankara'ya vararak etkinliğimizi sonlandırıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan Aslan Fotoğrafları

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Kütahya; Germiyan sokağı konakları, Hıdırlık tepe, Kütahya Kalesi, Kossuth ( Macar ) Evi, Ulu Camii, Alipaşa Camii, Kütahya Çini Müzesi, Çavdarhisar, Aizonai Antik Kenti,  Anatanrıça Kybele’ye adanan tapınağın üzerine kurulan Zeus Tapınağı ve Tarihin ilk Borsa Binası, Tiyatro Binası, stadyum, sütunlu caddeleri ve hamamı, Eskişehir, Sazova, Planetoryum, Japon bahçesi, Kent park, Porsuk çayı, Adunpazarı evleri, Cam müzesi, Atlı han, lületaşı atölye teşhir yerlerinde alışveriş, Kurşunlu külliyesi, Haller...

HAREKET NOKTAMIZ

16 Mart 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 265 TL 265 TL 280 TL
Tek kişilik oda 325 TL 325 TL 340 TL
7-12 yaş 205 TL 205 TL 220 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 110 TL ilave edilir.

KONAKLAMA: Güral Harlek Thermal Resort & SPA otelde olacaktır.

Web adresi: http://www.guralharlek.com/harlek/resimler/galeri/  mutlaka incelemizi öneriyoruz.

OTEL HAKKINDA KISA  BİLGİ
Oksijen deposu çam ağaçları arasında doğa ile uyumlu olarak yapılmış termal bir tesis,Gürültü kirliliğinin olmadığı , kuş sesleri eşliğinde stressiz bir ortam.Bunlara ilave olarak tüm odalarda ve spa merkezinde termal suyun vücudunuza sağlık dolu dokunuşları ile vücudunuzu ve kendiniz şımartmanız için oluşturulan mekanlar,Kısaca Güral Harlek Thermal Resort & SPA‘ya hoşgeldiniz.Güral Harlek Turizm Bakanlığı Özel Konaklama Tesisi İşletme Belgeli ve Sağlık Bakanlığı Kaplıca İşletme İzin Belgelidir. 

NELER DAHİL?

Ankara-Eskişehir-Ankara hızlı tren ulaşımları, Yerel ulaşımlar, Kütahya Güral Harlek Thermal Resort & SPA otelde yarım pansiyon konaklama(Kahvaltı ve Akşam yemeği, konaklama), Tursab zorunlu seyahat sigortası, Rehberlikler ve Kırkayaklar turizm acenta refakati, Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar, 

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, Eskişehir'de isteğe bağlı yapılacak bot turu, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri ve yukarıda sayılmayanlar fiyata dahil edilmemiştir. Otel SPA aktivitelerinden: Masaj, kese ve otelin ücretli aktivite olarak adlandırdığı aktiviteler.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.
NOT: Termal havuz için bone, mayo vb. kişisel özel eşyalarınızı getirmeyi unutmayınız

ESKISEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ümitköy köprüsü altı 07:20
Ümitköy Migros karşısı 07:25

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version