Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kırşehir Termal Otel Konaklamalı, Japon Bahçesi, Kırşehir, Hacıbektaş, Seyfe Gölü Gezisi 17-18 Aralık 2011

Uzunca zamandır yapmadığımız yine bize özel bir gezi...
Kırşehir yolumuz üzerinde son yıllarda dahada zenginleşen bitki türleri ile Japon bahçesini göreceğiz.Kırşehir şehir gezisi yapacak, Flamingo kuşlarının konaklama alanı olan ve daha önce kuruma tehlikesi geçiren Seyfe gölü gezisi yapacak, Hacıbektaş'ta da Semah törenlerini izleyeceğiz. Yol güzergahımızda Mucur yeraltı şehride bizleri bekliyor.

Oldukça dolu dolu geçecek bu etkinliğimize herkes katılabilir. Akşam Termal konaklama keyfi de cabası...

PROGRAMIMIZ

1.Gün: Saat 07:00'deGüvenpark Kumrular sokak Penguen pastanesi önünden hareketle başlayacak etkinliğimiz, araçta yapılacak poaça ve sıcak soğuk içecek servisi ile birlikte yol üzerinde vereceğimiz molanın ardından uygun olması durumunda 30 yıla yakın zamandır Kaman yakınlarındaki bir köyde arkeolojik kazı yapan Japon'ların kurup adını Japon bahçesi olarak adlandırdıkları Japon bahçesini, Ahi Evran camiisi ve türbesi, Cacabey camiisi ve Kırşehir Arkeoloji müzesini gezdikten Kırşehir'e 15 km uzaklığında olan bir dönem kuruma tehlikesi geçiren ama şimdilerde su toplayan Seyfe gölünü gördükten sonra Kırşehir'e gelerek termal özelliğine sahip otelimiz Terme Otele gelerek kısa dinlenme ve yemek sonrası otelin termal ünitelerinden faydalanıyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından yola çıkıp Mucur ilçesindeki Yeraltı şehri gezisi sonrası Hacıbektaş'a gidiyoruz. Burada Atatürk evi, bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ele geçen eserlerin sergilendiği Etnoğrafya müzesi, Hacıbektaş dergahı ve dergahın kurucusu Balım SULTAN türbesini gezip Dergah avlusunda grubumuz için özel olarak gösterilecek olan Semah töreni izlenecektir. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Çilehane'ye gidip Ozanlarımızın heykellerini geziyoruz. Çilehane'den ayrılıp Hacıbektaş çıkışındaki yaşı 350 yaşında olduğu tahmin edilen muhteşem ceviz ağacı gezisi sonrası burada çay-kahve arası verdikten sonra saat: 18.30'da Ankara ya hareket ediyoruz. Tarihe tanıklık etmiş güzel kentler içerisinde, eşsiz tarihimizin sunduklarını keşfetmiş ve yaşama artı bir değer katmış olarak 22:30 sularında Ankara ya ulaşıp, bir başka etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 185 TL 190 TL 200 TL
Tek kişilik oda 225 TL 230 TL 240 TL
7-12 yaş 145 TL 150 TL 155 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 50 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Bu ücrete Özel araçla ulaşım, araçta poaça ve çaydan oluşan ikram, Kırşehir Termal otelde konaklama(1) , akşam yemeği(1), kahvaltı(1), Artı yaşam refakati, Rehberlik hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası ile birlikte tüm çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar ile 2.gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Etkinliklere katılacak katılımcılarımızın; Mayo, terlik, havlu vb kaplıca için gerekli malzemelerini , uygun bir sırt çantası ve kış koşullarına uygun kıyafetler giymelerini öneriyoruz.

KIRSEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kültür turu olması dolayısı oldukça kolay zorlamayn bir gezi

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version