Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı Ankara dışında yılbaşı, çiftlikte yılbaşı, trende yılbaşı, Farklı yılbaşı eğlencesi, dağda yılbaşı, ankara da yılbaşı programları, ankara da yılbaşı organizasyonları, ankara da yılbaşı eğlenceleri,

GAP TURU "Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Adıyaman-Antakya"

GAPTURU

DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP-ADIYAMAN-ANTAKYA
14-20 HAZİRAN 2009-20-26 EYLÜL 2009-29 KASIM-05 ARALIK 2009

Ramazan ve Kurban Bayramı

Gaziantep, Arkeoloji ve Etnoğrafya müzesi, Adıyaman, Kahta, Karakuş tümülüsü, Arsemia, Nemrut dağı terasları,  Atatürk barajı seyir yeri, Urfa, Zeugma, Sedef ve bakır alış verişi, Kilis,  Antakya, Saint Pierre kilisesi, Arkeoloji müzesi, İskenderun

PROGRAMIMIZ

Saat 21:30 da Kumrular Caddesi önünde buluşma Diyarbakır’a hareket.

1. GÜN : Sabah saatlerinde Elazığ’a varış  ve kahvaltı serbest zaman Harput Arapbaba türbesi gezisi sonrası Diyarbakır’daki otelimize varış yerleşme serbest zaman saat 15:00’de otelimizden ayrılış şehir turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : Kahvaltı sorası,Malabadi köprüsü gezisi,Hasankeyf’e hareket, Baraj suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf antik kentini gezdikten sonra Midyat gezisi sonrası,Mor Gabriel manastırı, Mardin’e hareket akşam yemeği ve ko-naklama otelimizde.

3. GÜN : Kahvaltı sonrası etkileyici taş evleriyle Mardin şehir turu Dayr-ül Zahferan Manastırı  öğle yemeği ,Kızıltepe ,Viranşehir güzergahından Harran Üniversitesi , Konik Harran evleri görülerek akşam saatlerinde otelimize varıp yerleşiyoruz akşam yemeği konaklama otelimizde( sıra gecesi )

4. GÜN : Sabah kahvaltısından sonra Balıklıgöl, Mancınıklar,Hz İbrahim’in doğduğu Mağara çarşıda serbest zaman öğle yemeğinden sonra Atatürk barajına hareket GAP hakkında genel bilgi aldıktan sonra Kahta’daki otelimize hareket akşam yemeği ve ko-naklama otelimizde.

5. GÜN : Sabaha karşı saat 03:00 da ilginç doğa harikasıyla dünyanın 8.harikası

olabilecek Nemrut dağına Kommegene Krallığının tümülüsüne tırmanıyoruz Güneşin doğuşunu izledikten sonra   Cendere ,Karakuş ,Arsemia ,Eski Kahta kalesi gezisi otelimize dönüş kahvaltı , daha sonra Kahramanmaraş’a hareket ,kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Gaziantep’e hareket. Şehir turu. Serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama.

6. GÜN : Kahvaltı sonrası çarşıda  serbest zaman öğle yemeğinden sonra İskenderun’a hareket akşam saatlerinde otelimize varış yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

7. GÜN :  Kahvaltı sonrası İskenderun şehir turu  Hatay’a hareket ünlü Antakya mozaik müzesi dünyanın ilk Mağara kilisesi olan St.Piere Kilisesi Antakya evleri Harbiye’de serbest zaman Ankara’ya hareket.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Gaziantep, Arkeoloji ve Etnoğrafya müzesi, Adıyaman, Kahta, Karakuş tümülüsü, Arsemia, Nemrut dağı terasları,  Atatürk barajı seyir yeri, Urfa, Zeugma, Sedef ve bakır alış verişi, Kilis,  Antakya, Saint Pierre kilisesi, Arkeoloji müzesi, İskenderun


HAREKET NOKTAMIZ
13 Haziran, 19 Eylül  ve 28 Kasım 2009 tarihlerinde, Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 22.00


ÜCRET:
 TL peşin
 TL Bonus karta 3 taksit
7-12 yaş çocuk  TL peşin
7-12 yaş çocuk  TL kredi kartı tek çekim
0-6 yaş çocuk ücretsiz
0-6 yaş çocuk koltuk ücreti  TL


NELER DAHİL?
Otobüs ile özel ulaşım, araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı (7),  akşam yemeği (6),3 veya 4****lı otellerde konaklama(6), yerel araç hizmetleri (1),yol  ikramlar, rehberlik  hizmetleri ve TURSAB seyahat sigortası


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, şelale geçişi için lastik ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kültürel bir etkinlik olan Karadeniz de hava şartları farklı olabilmekte. O yüzden sıcak tutucu kıyafet önemli.


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 21.30
Milli Kütüphane: 21.40
Armada: 21.45


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü ve Sevgi Dis)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98


 

NOTLAR:

  • Araç durumu katılım sayısına göre belirlenmektedir.
  • Araç yerleşim listesi kesin kayıt sırasına göre olup, ödemelerin etkinlik başlamadan önce EFT/KK yada Nakit olarak ofisimize ödenmesi gerekmektedir.
  • Sayımızın 19'a kadar olması durumunda özel dizayn turizm paketli 20 kişilik minibüsler; 30 kişiye kadar 31 kişilik midibuslar, 30 üstü olması durumunda da 46 kişilik otobüsler kullanılır.
  • Tüm araçlarımızda sıcak ve soğuk içeçecek ikramları standart olup; müzik tarzı olarak hafif veya klasik/entrumental tarzı müzik çalar.
  • Etkinlikte çekilen fotoğraflar salı günü yayınlanan etkinlik bülteninde link olarak yayınlanır.
  • Etkinlik süresince olabildiğince plastik kullanımının az olmasına özen gösterilir ve çöp ile sigara izmaritlerinin yere atılmaması rica edilir.
1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

REZERVASYON ve BİLGİ:

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA (Metropol Sineması Yanı)

Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09 - GSM: 0 530 333 2 331