Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Uçakla Kısa Gap Turu 3 Gece 4 Gün Ramazan Bayramı Turu 08-11 Ağustos 2013

Batman-Hasankeyf-Midyat-Mardin-Şanlıurfa-Harran-Halfeti 3 Gece 4 Gün

TARİHLER: 20-23 Nisan 2013 | 26-29 Ekim 2013 | 08-11 Ağustos 2013

Zamanda yolculuk yapacağız.
Eski dünyanın merkezi, uygarlıkların beşiği, jeopolitik önemi oldukça yüksek olan bu bölgeyi görmeyenlerin kesinlikle görmesi gereken bir bölge...

Batman'da buluşmalı olacak bu etkinliğimizde Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli bölgelerini gezeceğiz. Batman havaalanında inecek, Hasankeyf'te yapacağınız geziler sonrası eski taş evleri görecek, Midyat'a taş konakları, Süryani kültürü hakkında bilgilenecek, özel telkari gümüş atölyelerinde nefis gümüş örneklerini görecek, Gece inci gerdanı şeklinde Mardin'i görecek, Mardin dar sokakları arasında geçmişe yolculuk yapacak, Şanlıurfa'da sıra gecesinde eğlenecek, Harran Kübik evleri arasında ve yöresel doku arasında kaybolacaksınız. Fırat nehri kerarında siyah gül anlamına gelen Halfeti'de su altında kalan tarihi dokuya hüzünleneceğiz. Urfa'da vereceğimiz kahve molası sonra sizleri uğurlayacağız.

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Uçak-Otobüs seçenekleri ile gelecek arkadaşlarımızı otogar ve havaalanından alarak buluşuyoruz. Saat 10.30'da Batman'da buluşuyoruz.

1.GÜN: Batman’da aracımıza yerleştikten sonra Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz.  Burada, ünlü Kalesi, Büyük Saray, Tılsımlı Kapı, Darphane ve Kule gibi önemli yapıtları gördükten ve öğlen yemeği molası verdikten sonra Midyat’a varacağız. Burada sırasıyla, Midyat Konukevi , Mor Gabriel Manastırı ziyaretlerinin ardından Midyat Telkari ustalarının el emeği gümüş telkari alışverişleri için serbest zaman verdikten sonra Midyat’taki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeği sonrası dinleniyoruz.

2.GÜN:Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Mardin’e hareket edeceğiz. Yolda Eski Mardin olarak’ta adlandırılan Savur ilçesine gidiyoruz.  Süryani ve Arapların yaşadığı, “Küçük Mardin “ olarakta adlandırılan Savur Sokaklarını ve taş işçiliği geziyor ve bu kapsamda en iyi örneklerden; Hacı Abdullah Bey Konağı’nı geziyoruz. Etnoğrafik eserlerin ve taş işçiliğinin olduğu konak gezimiz sonrası Mardin’e hareket ediyoruz. Öğlen yemeği sonrası tüm günümüz Mardin’de geçecek. Otelimize yerleşmeden önce Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı ve Ulu Camii gezileri yapacak, Mardin de sokak gezileri gerçekleştireceğiz. Sonrasında Konağımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra gece İnci Gerdanı görümündeki Mardin’e seyir terasından bakış sonrası konaklama Mardin’de otelimizde.

3.Gün:Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da şehir gezisi kapsamında; döneminin önemli Ticaret, Bilim ve Din merkezi olan Tarihi Harran Şehrine doğru yola çıkacağız. Harran Höyüğü, İlk İslam Üniversitesi sayılan Ulu Camisi ve insanların ilk yaptıkları ev şekillerinden olan Kubbe Evleri ni göreceğiz, bu evlerde yöresel kıyafetlerle çektireceğiniz fotoğraf ile albümünüze bu anınızı da yerleştirebilirsiniz. Öğlen yemeği molası sonrası Şanlıurfa’ya hareket edeceğiz. Şanlıurfa şehir gezisi kapsamında; Anadolu’nun ilk revaklı ve son cemaat kısımlı camisi olan ve Hz. İsa’nın mendili içine atılan kuyuyu içinde barındıran Ulucami,  Balıklı Göl, hareketliliği ve eski hanları ile tarihi içinde barındıran Kuyumcular Çarşısı, Nacar (Nacar) Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bedesten, Sipahi Pazarı ve daha birçok çarşının içinden geçerek tarihi Gümrük Hana ulaşıyoruz ve burada bir çay molası veriyoruz. Konukevine geçip kısa bir dinlenme arası verdikten sonra konuk evimizde akşam yemek ve sıra gecesi için tekrar buluşuyoruz. Gece sıra gecesi eğlencesi sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün:Kahvaltı sonrası Halfeti’ye gidiyoruz. Baraj gölünde Rumkale’ye ve Savaşan köyüne ayıracağız tüm günümüzü…Tekne ile Rumkale’in çevresini dolaşacak, sular altında kalan Savaşan köyünün su yüzeyinde kalan bölümünde derme çatma çay ocağında kahve molası verip isteyenlerle Fırat sularına gireceğiz.(Mayolarınızı mutlaka getirin.) Rumkale’ye tekne ile geldikten sonra keman ve darbuka eşliğinde yemeğimizi yedikten sonra  Halfeti’den hareket edip Birecik’e gidiyoruz. Koruma altına alınan Kelaynak kuşlarını gördükten sonra tarihi çarşılarda alışveriş ve geziler için serbest zaman verip saat  18.00’da Gümrük handa buluşup çay kahve keyfi yaptıktan sonra havaalanına hareket ederek TK 7117 sefer sayılı uçakla saat 20.30’da sizleri uğurlayacağız.

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

NOT: Ulaşımlar ile ilgili detaylı bilgiler için acentamızı arayabilirsiniz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap


Daha Büyük Görüntüle


ARTIYAŞAM GAP GEZİSİ ile artiyasam2010

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Batman, Hasankey, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Harran, Sıra gecesi, Halfeti, Gaziantep, Adıyaman Nemrut gün doğumu,

HAREKET NOKTAMIZ

08 Ağustos 2013,

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 560 TL 560 TL 590 TL
Tek kişilik oda 675 TL 675 TL 705 TL
7-12 yaş 480 TL 480 TL 510 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 205 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişibaşı: 535 Lira peşin   565 lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

Yerel araçlarla özel ulaşım, Şanlıurfa'da Sıra gecesi, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), konaklama(3),  Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir kültür turudur. Uzun yürüyüşler içermez. Yer yer doğa içerisinde alanlar içerir. ancak zorlu değildir.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version