Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kuzeydoğu Anadolu-Baştanbaşa Gürcistan-Macahel-Doğu Karadeniz Özel Turu Kesin Çıkış 15-22 Haziran 2013

Başka yerde olmayan bu turumuzda sadece Karadeniz bölgesini gezmiyorsunuz. Oldukça detaylı, zengin içerikli bir gezi olacak. 
Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Erzurum buluşmalı olacak bu turumuzda Erzurum'dan başlayacak, Narman peri bacalarını görecek, Sarıkamış kayak merkezinde kahve molası verecek, Kars şehir gezisi yapacağız. Ermenistan sınırında Anı Ören Yerini görecek, Çıldır gölü üzerinden  Posof Türközü sınır kapısından Gürcistan'a gireceğiz. Sırasıyla Bojomi, Gori üzerinden Tiflis'e varacağız. Eski ve modern Tiflis gezilerimiz olacak. Akşam eğlenceli bir mekanda akşam yemeğimiz olacak. Gori bölgesinde Stalin'in doğduğu müze evi göreceğiz. Bölgenin Kapadokya'sıda denilen Uplistikhe bölgesini özellikle programımıza koymadık. Çünkü görmemiz gereken daha özel yerler var. Kutahi'de bölgenin en büyük Ortodoks kilisesi Bagrati'yi görecek ve Batum'a geçeceğiz. Batum'da dünyanın sayılı Botanik Parkını görecek, artık çok değişen Batum mimarisi arasında gündüz ve gece gezeceğiz. Işık-su oyunlarının olduğu anın bitmesini istemeyeceksiniz. Türkiye sınırına girdikten sonra da Borçka Karagöl, Geçit, Saklı cennet Macahel, şikvedili şelalesini göreceğiz. Macahel hala doğal dokusunu koruyabimiş ender bölgelerimizden bir cennet. Uzundere vadisinden geçecek ve yine Erzurum'da gezimizi sonlandıracağız.

Yazması bile uzun! Siz birde bu turu yaşarken düşünün. Uzun, çokça yer gezilen, dolu dolu bir Kuzey Anadolu turu.

Farklı dolu dolu bir Kuzeydoğu Anadolu-Gürcistan-Karadeniz olsun diyorsanız hiç düşünmeden sadece Artıyaşam'a özel bu tur kaçırmayın.

PROGRAMIMIZ

Uçak ile:Saat 03:35 de THY’nin TK 2451 seferi ile Adana’dan İstanbul Atatürk havalimanına  ve yine THY’nin saat 07:15 de TK 2704 seferi Erzurum’a hereket ve saat 09:10 da Erzurum’a varış, veya

Saat 06:45’de Anadolu jet Hava Yollarının TK 7107 sefer sayılı uçağı Adana Ş,Paşa hava limanından Ankara’ya hareket ve TK 7070 sefer sayılı uçağı ile de saat 09:20 de  hareketle saat 10:45 de Erzurum’a varış.

15 Haziran 2013: Anadolu  2011 Universiad Kış Oyunlarına ev sahipliği yapan Erzurum Palandöken kayak merkezinde kısa bir tur yapacağız. Bu noktadan itibaren uzun Kuzey Doğu Anadolu ve Macahel gezimiz başlıyor. Başka yerde göremeyeceğiniz Kızıl renkli Narman Peri Bacalarını gezecek, sonrasında 2,500 m. yükseklikte toplu olarak yetişen Sarıçam ormanlarının yer aldığı ve Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerinden birisi olan Sarıkamış Milli Parkını ziyaret edeceğiz. Selim, Benliahmet yoluyla akşam geç saatlerde serhat ilimiz Kars’a ulaşıp  SİM-ER oteline yerleşeceğiz.

16 Haziran 2013 Pazar: Kahvaltı sonrası Kars şehir merkezinde rehber arkadaşımızı aldıktan sonra Ani Harabeleri'nde uzun bir gezi planlamaktayız. Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay'ın hemen yanında kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Anı'da Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Cami gibi önemli alanları geziyoruz. Rusların bölgede egemenlik sürdürdüğü dönemlerde yapılan taş binalar, Kars Kalesi, bugün cami olarak kullanılan Havariyyun Kilisesi gibi güzellikleri barındıran Kars şehir merkezine dönüp, genel bir Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Sim-er Otelinde. Gece isteyen arkadaşlarımızla Kars şehir turuna devam edeceğiz.

17 Haziran 2013 Pazartesi: Sabah kahvaltı sonrasında deniz seviyesinden 2 bin metrenin üzerinde bulunan ve bu yükseklikte martıların yaşadığı Çıldır Gölü ve Posof üzerinden Türközü gümrük kapısından Gürcistan’a giriş yapacağız.  Boydan boya Gürcistan Tiflis-Batum hattını gezeceğiz. (Uzun ve yorucu bir yolculuk olacak. Bu güzergahı tercih etmemizdeki etken; Gürcistan'ın içlerini ve yaşamlarını gerçek dokusunu görecek şekilde hareket halinde de olsa görmek. Gürcistan içi kapsamında Kutahi bölgesinde Bagrati ve kiliseleri gezecek, yol üzerinde Gürcistan’ın Kapadokya’sı da diyebileceğimiz Uplistiskhe antik şehrini de gezdikten sonra.  Borjomi – Kharagauli Milli Parkı’na varacağız. Dağlar arasında yemyeşil vadileri ve mineral suları ile adeta bir cennet parçası olan bu parkta maden suyunu çeşmeden içtikten ve isteğe bağlı Gürcistan 3 boyutlu şehir haritasının olduğu müzeyi gördükten sonra yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk sonrası Gürcistan başkenti Tiflis’e varacağız. Akşam yemeği ve dinlenme sonrası gece her şeyi ile yeniden yapılan Tiflis’i gece gezecek ve otelimize geçerek dinleneceğiz.

18 Haziran 2013 Salı: Kahvaltı sonrası Tiflis şehir gezisine  başlayacağız. 5. yüzyıldan günümüze başkentlik yapan ve köklü bir geçmişe sahip Tiflis unutamayacağımız güzelliklerde bir şehir. Her yer, Gürcü ve Ortodoks kültürünü yansıtan tarihi binaların ve son dönemde yapılan modern mimarinin son derece ihtişamlı eserleri ile dolu. İlk gezeceğimiz alan; “Açık Hava Etnografya Müzesi”. Sonra sırası ile Narikala Hisarı içinde kalan Jarden sokaklarında geziyoruz. , etrafındaki Metekhi Kilisesi ve şehirdeki Osmanlı eserlerini, Sameba Katedrali ve Eria Tepesi göreceğiz. Öğle yemeğini şehrin merkezindeki Jarden Meydanı’nda yedikten sonra Tiflis’ten ayrılıyoruz.
Bir sonraki durağımız ise Gori isimli küçük bir yerleşke. Burası sadece Gürcistan ya da Komünist Rusya tarihini değil dünya tarihinde de iz bırakan lider Stalin’in doğduğu şehir. Stalin’in anısına, müze haline getirilen doğduğu evi geziyoruz. Burada Stalin’in Batum’a gitmek için kullandığı tren bile her şeyiyle korunmuş bir halde görülebiliyor. Yolumuza devam edip geç saatlerde Batum’a geleceğiz. Akşam yemeğimiz Batum’da, yöresel zengin içeriği ile Gürcü yemekleri olacaktır. Ayrıca Yöresel şarap’ta masamızdan eksik olmayacaktır.  Konaklama için Batum’daki otelimize yerleşeceğiz.

19 Haziran 2013 Çarşamba: Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Batum şehir gezimize, dünyanın sayılı Botanik Parkları arasında yer alan genetik olarak bir çok bitki çeşidinin olduğu ve mikroklima özelliği dolayısı ile Karadeniz’de Akdeniz iklimini hissedeceğimiz  Botanik Park ziyareti ile başlayacağız.(yaklaşık 2-3 saat arası)  Milli park botanikçisinin anlatımları eşliğinde geçecek gezimiz sonrası öğle yemeği molası vereceğiz. Karadeniz sahil restaurantta vereceğimiz yemek molası sonrası Batum Acara Etnoğrafya ve doğa müzesini gezip, tarihleri hakkında bilgi alacağız. Gürcü mimari karakteristiğini anlatması açısından; Eski postane binası, şehrin en büyük ve gösterişli binası Virgin Mary kilisesi gezileri sonrası serbest zaman. Batum halka açık plajları ile yaklaşık 30 km üzerinde bir uzunluğa sahiptir. Kıyıları tamamen kentpark konumundadır. Batum şehir gezileri sonrası otelimize gelip kısa süreli dinlendikten sonra Canlı müzik eşliğinde muhteşem zengin ve unutamayacağınız Gürcü yemeklerini yiyeceğimiz restauranta geçerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama Batum otelimizde.

20 Haziran 2013 Perşembe: Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra, erkenden yola çıkarak  Artvin’in Borçka ilçesine hareket edeceğiz. Araç değişikliği ve alan rehber ve ihtiyaç temini için bir süre Borçka’da kalacağız. Zor arazi koşullarına dayanıklı araçlarla Camili’ye hareket yol güzergahımızda Borçka’ya bağlı Karagöl’de öğlen yemeği molası vereceğiz. Çevre gezileri sonrası Karagöl’den ayrılarak  akşam saatlerinde Camili’ye varıp TEMA Evi /veya Maral/Efeler köyünde yerel Gürcü köy evlerine yerleşeceğiz. Yemek ve kahvaltılar ekoturizmin gerektirdiği şekilde tamamiyle köyde doğal ortamda yetişen sebze, meyve ve hayvansal ürünlerden hazırlanmaktadır.

21 Haziran 2013 Cuma:Kahvaltı sonrasında köyü sınırları içerisinde olan Maral (Şikvedili) Şelalesine gidiş, halatlarla eriyen kar sularından oluşan şelale havuzunda banyo( A.Nihat GÖKYİĞİT anılan soğuk havuzda 8-10 dakika kalabilmektedir), ardında piknik şeklinde şelale yakınında öğle yemeği sonrası, talep olması durumunda, Düzenli, Efeler, Kayalar, Uğur köylerini gezeceğiz. Çevre köy gezileri sonrasında TEMA Evine dönüş ve dinlenme.

22 Haziran 2013 C.tesi:  Sabah erken kahvaltı sonrası Macahel’den ayrılıyoruz. Geçit’te vereceğimiz Karçal manzaralı fotoğraf molası sonrası Borçka üzerinden Artvin kenarından Uzundere Vadisine gireceğiz. Derin bir kanyon havasında olan Uzundere’den Tortum şelalesi Yedi göller mevkiinde öğle yemeği molası vereceğiz. Geç öğleden sonra  yeniden Erzurum’a geleceğiz. Erzurum’da Çifte Minareler, Oltu taşlarının ve gümüş işçilik örneklerinin sergilendiği kapalı çarşı da alışveriş arası veriyor, bu arada Erzurum’ un ünlü Civil peynirini de almayı unutmuyoruz.

Saat 20:25’ de Anadolu Jet Hava Yollarının TK 7075 seferi ile önce Ankara’ya, saat 23:20 de de TK 7106 seferi ile Adana’ya hareketle saat gece yarısı 00:20 de Adana Şakirpaşa havalimanına varmış olacağız.  

Turumuz Erzurum buluşmalı ve Erzurum uğurlamalı olacaktır. Ulaşım detayları için bizleri arayabilirsiniz.

Daha önce yapılan turlarımızdan fotoğraflar:

Ercan ASLAN
Tülin TÜRKYILMAZ
Serdar ENGİNDENİZ
Artıyaşam 2011-1
Artıyaşam 2011-2
Artıyaşam 2011-3
Artıyaşam 2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

15 Haziran 2013,

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 1320 TL 1320 TL 1360 TL
Tek kişilik oda 1580 TL 1580 TL 1620 TL
7-12 yaş 1100 TL 1110 TL  
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 340 TL ilave edilir.

Bonus Kart'a 3 Taksit , World Kart'a 7 Taksit  yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım,Yerel araçlar, Batum’da ve Tiflis’de yerel araç ulaşımları,  konaklama(2 gece Kars , 3 gece Gürcistan Batum(2) ve  1 gece Tiflis konaklama, 2 Gece Camili, konaklama )Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama, Batum ve Türkiye için ayrı ayrı rehberlik, Batum ve Tiflis’te Restaurantta zengin çeşitleri ile yemek ve yöresel şarap ikramı , Araç içi ikramlar,Kırkayaklar / Artıyaşam Turizm acenta refakati.

NELER HARİÇ?

Gidiş ve dönüş uçak/ulaşım biletleri, Öğlen yemekleri, Kişisel Harcamalar, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri, kimlikle giriş için 15 liralık yurtdışı çıkış harcı

YANINIZA ALIN

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.(Kimliğinizin buruk olmaması gerekmektedir.)

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KARS İÇİN HAVA TAHMİNİ

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version