Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kuzeydoğu Anadolu-Baştanbaşa Gürcistan-Macahel-Doğu Karadeniz Özel Turu 03-10 Ağustos 2013

Ramazan Bayramı  Artıyaşam 7 gece 8 günlük çok özel Kuzeydoğu Anadolu-Baştanbaşa Gürcistan-Macahel ve Doğu Karadeniz turu!

Hareket tarihleri: 08-15 Haziran 2013 | 03-10 Ağustos  2013 Ramazan Bayramı

Başka yerde olmayan bu turumuzda sadece Karadeniz bölgesini gezmiyorsunuz. Oldukça detaylı, zengin içerikli bir gezi olacak. 
Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Kars buluşmalı olacak bu turumuzda Kars şehir gezisi ile başlayacak, Ermenistan sınırında Anı Ören Yerini görecek, Çıldır gölü üzerinden  Posof Türközü sınır kapısından Gürcistan'a gireceğiz. Sırasıyla Bojomi, Gori üzerinden Tiflis'e varacağız. 2 gün Tiflis'teyiz. Eski ve modern Tiflis gezilerimiz olacak. Akşam eğlenceli bir mekanda akşam yemeğimiz olacak. Gori bölgesinde Stalin'in doğduğu müze evi göreceğiz. Bölgenin Kapadokya'sıda denilen Uplistikhe bölgesini özellikle programımıza koymadık. Çünkü görmemiz gereken daha özel yerler var. Kutahi'de bölgenin en büyük Ortodoks kilisesi Bagrati'yi görecek ve Batum'a geçeceğiz. Batum'da dünyanın sayılı Botanik Parkını görecek, artık çok değişen Batum mimarisi arasında gündüz ve gece gezeceğiz. Işık-su oyunlarının olduğu znın bitmesini istemeyeceksiniz. Türkiye sınırına girdikten sonra da Borçka Karagöl, Geçit, Saklı cennet Macahel, şikvedili şelalesini göreceğiz. Macahel hala doğal dokusunu koruyabimiş ender bölgelerimizden bir cennet. Uzungöl, Ayder yaylalarını söylemeye gerek yok zaten görecek, bolca fotoğraf çekeceksiniz. 

Trabzon'da Ayasofya müzesi gezisi sonrası'da Sümela Manstırını görecek ve Coşandere'de konaklayacağız. Son gün Hamsiköy'de fırında sütleç yedikten sonra Zigana geçidinden ve Örümcek ormanlarından geçerek Gümüşhane Karaca Mağarasını gördükten sonra Erzurum''a vararak etkinliğimizi sonlandıracağız.

Yazması bile uzun! Siz birde bu turu yaşarken düşünün. Uzun, çokça yer gezilen, dolu dolu bir Kuzey Anadolu turu.

Farklı dolu dolu bir Karadeniz olsun diyorsanız hiç düşünmeden sadece Artıyaşam'a özel bu tur kaçırmayın.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Anadolu Jet Hava Yollarının TK 7090 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 09.00 de Ankara Esenboğa hava limanından, Kars’a hareket ve saat 10.35'te Kars Hava limanına varış. Bizi bekleyen aracımızla şehir merkezinde vereceğimiz bir çay molası sonrası  Ani şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay'ın hemen yanında kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Anı'da Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Cami gibi önemli alanları geziyoruz. Rusların bölgede egemenlik sürdürdüğü dönemlerde yapılan taş binalar, Kars Kalesi, bugün cami olarak kullanılan Havariyyun Kilisesi gibi güzellikleri barındıran Kars şehir merkezine dönüp, genel bir Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Sim-er Otelinde. Gece isteyen arkadaşlarımızla Kars şehir turuna devam edeceğiz.

2.GÜN: Sabah kahvaltı sonrasında deniz seviyesinden 2 bin metrenin üzerinde bulunan ve bu yükseklikte martıların yaşadığı Çıldır Gölü ve Posof üzerinden Türközü gümrük kapısından Gürcistan’a giriş yapacağız.  Boydan boya Gürcistan Tiflis-Batum hattını gezeceğiz. Borjomi – Kharagauli Milli Parkı’na varacağız. Dağlar arasında yemyeşil vadileri ve mineral suları ile adeta bir cennet parçası olan bu parkta maden suyunu çeşmeden içtikten ve isteğe bağlı Gürcistan 3 boyutlu şehir haritasının olduğu müzeyi gördükten sonra yolumuza devam ederek Gürcistan başkenti Tiflis’e varacağız. Akşam yemeği ve dinlenme sonrası gece her şeyi ile yeniden yapılan Tiflis’i gece gezecek ve otelimize geçerek dinleneceğiz.

3.GÜN: Kahvaltı sonrası Tiflis şehir gezisine  başlayacağız. 5. yüzyıldan günümüze başkentlik yapan ve köklü bir geçmişe sahip Tiflis unutamayacağımız güzelliklerde bir şehir. Her yer, Gürcü ve Ortodoks kültürünü yansıtan tarihi binaların ve son dönemde yapılan modern mimarinin son derece ihtişamlı eserleri ile dolu. İlk gezeceğimiz alan; “Açık Hava Etnografya Müzesi”. Sonra sırası ile Narikala Hisarı içinde kalan Jarden sokaklarında geziyoruz. , etrafındaki Metekhi Kilisesi ve şehirdeki Osmanlı eserlerini, Sameba Katedrali ve Eria Tepesi göreceğiz. Öğle yemeğini şehrin merkezindeki Jarden Meydanı’nda yedikten sonra Eski Tiflis ve Deniz gölünü gördükten sonra Tiflis otelimize gelerek dinleniyoruz. Akşam yemeği Tiflis'te canlı müzik ve eğlenceli bir mekanda olacak

4.GÜN: Sabah yapacağımız kahvaltı sonrası Tiflis'ten ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız ise Gori isimli küçük bir yerleşke. Burası sadece Gürcistan ya da Komünist Rusya tarihini değil dünya tarihinde de iz bırakan lider Stalin’in doğduğu şehir. Stalin’in anısına, müze haline getirilen doğduğu evi geziyoruz. Burada Stalin’in Batum’a gitmek için kullandığı tren bile her şeyiyle korunmuş bir halde görülebiliyor. Gori'den ayrılarak Gürcistan içi kapsamında Kutahi bölgesinde Bagrati ve kiliseleri gezecek be akşam saatlerinde Batum'a otelimize vararak dinleneceğiz. Akşam yemeği sonrası Gürcistan gece şehir turuna çıkacağız. Konaklama Batum Otelimizde.

5.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası Batum’da alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Batum’dan Ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Rize bezi alışverişinden sonra Borçka'ya vardıktan sonra vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası bir kısmı Gürcistan'da kalan Macahel  yoluna saparak yol güzergahımızda; Karagöl'e varacağız. göl kenarında yapacağımız geziler ve vereceğimiz çay molası sonrası Macahel'e hareket ediyoruz. Macahel’i dünyadan ayıran Geçit’e çıkıyoruz. Burada soğuk olmasına rağmen biraz uzun kalmak istiyoruz. Karşımızda Karçal fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında Macahel Tema evine varıyoruz. Camili’de kısa geziler sonrası Macahel ile ilgili yapacağımız sunum sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN: Bu gün Saklı cennet Macahel’i gezeceğiz. Gürcistan sınırında bulunan mikro klima özelliğine sahip ve hiç bozulmamış yapıya sahip bu doğal bölgede sırası ile Maral köyü sınırları içerisinde olan Maral (Şikvedili) Şelalesine gidiş, halatlarla eriyen kar sularından oluşan şelale havuzunda banyo ardında Macahel köylerini  gezeceğiz. Çevre köy gezileri sonrasında TEMA Evine dönüş ve dinlenme dinlenme sonrası Borçka’ya hareket ederek vereceğimiz öğlen yemeği molası Ayder yaylasına hareket edeceğiz. Fırtına Vadisinde bulunan Taş Kemer Köprülerin görülmesi sonrası Fırtına deresi üzerinde Osmanlı alabalıkta çay-kahve molası veriyoruz. Çamlıhemşin üzerinden Ayder’e hareket. Kalegon mevkii ve Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve serbest zaman. İsteyenlere kaplıcaya girme imkânı. Konaklama ve akşam yemeği sonrası  otelimize geçerek dinlenme.  (Tulum eşliğinde horon imkanı). Konaklama Ayder otelimizde

7.GÜN: Sabah erken kahvaltı sonrası Ayder yaylasında kısa fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ayder’den ayrılarak; Uzungöl’e hareket ediyoruz. 1300 m yüksekliğindeki Uzungöl kenarında yapacağımız çevre gezileri  ve  öğlen yemeği sonrası Uzungöl'den ayrılarak Trabzon'a hareket ediyoruz. Trabzon şehir gezisi kapsamında; bir zamanlar tarihi İpek Yolu ticaretinin en önemli uğrak merkezi olan Trabzon'u tanıyarak başlıyoruz. Şehrin en önemli tarihi yapıtı Ayasofya Müzesi gezisi sonrası sonra Maçka ilçesi sınırları Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sumela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Kuruluşu M.S. 4.yy a kadar dayanan Sumela Manastırı Karadağın üzerindeki heybetli duruşu ve Milli Parkın doğal güzelliği içerisinde ziyaretimizi tamamladıktan sonra Coşandere otelimize gelerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası tesisten ayrılarak oldukça lezzetli fırında sütlaç tatlı molası sonrası Zigana geçidinden ve Örümcek ormanlarından geçerek Gümüşhane ili sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Ülkemizin en zengin sarkıtlarının olduğu Karaca mağarası ziyareti sonrası Erzurum'a hareket ederek Saat 20:25’ de Anadolu Jet Hava Yollarının TK 7075 seferi ile Ankara’ya hareket ederek 22.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önce yapılan turlarımızdan fotoğraflar:

Ercan ASLAN
Tülin TÜRKYILMAZ
Serdar ENGİNDENİZ
Artıyaşam 2011-1
Artıyaşam 2011-2
Artıyaşam 2011-3
Artıyaşam 2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

03 Ağustos 2013, 13:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 1320 TL 1320 TL 1360 TL
Tek kişilik oda 1580 TL 1580 TL 1620 TL
7-12 yaş 1100 TL 1110 TL  
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 340 TL ilave edilir.

Bonus Kart'a 3 Taksit , World Kart'a 7 Taksit  yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım,Yerel araçlar, Batum’da ve Tiflis’de yerel araç ulaşımları,  konaklama(1 gece Kars , 3 gece Gürcistan Batum(1) ve  2 gece Tiflis konaklama, 1 Gece Camili, 1 gece Ayder ve 1 gece Coşandere konaklama )Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama, Batum ve Türkiye için ayrı ayrı rehberlik, Batum ve Tiflis’te Restaurantta zengin çeşitleri ile yemek ve yöresel şarap ikramı , Araç içi ikramlar,Kırkayaklar / Artıyaşam Turizm acenta refakati

NELER HARİÇ?

Gidiş ve dönüş uçak/ulaşım biletleri, Öğlen yemekleri, Kişisel Harcamalar, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri, Pasaportla giriş için 15 liralık yurtdışı çıkış harcı yada kimlikle girişte alınacak 1 liralık giriş ücreti(Kişisel olduğu için katılımcının ödemesi istenmektedir.)

YANINIZA ALIN

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

TRABZON İÇİN HAVA TAHMİNİ

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version