Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Hata
 • JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/arti2008/public_html/images/stories/TurSlider/KemaliyeSlider2015Bilgilendirme
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/TurSlider/KemaliyeSlider2015

   Kemaliye(Eğin)-Divriği Ve Sivas Turu 2 Gece 3 Gün 05-07 Haziran 2015

   Doğu Anadolu sınırları içerisinde saklı bir cennet. Kültürü, mimarisi, insanlarının sıcaklığı ile çok farklı bir dünyaya gidiyoruz. Kurtuluş savaşımızın stratejilerinin belirlendiği Sivas kongre binası, Medreseler ve "Görmeden ölme" denilerek kesinlikle görülmesi istenen Divriği ULUCAMİ'yi mutlaka görmelisiniz. Vali Yazıcıoğlu'nun çabaları ile kurulan ve Karanlık kanyon kenarında 28 tane tünelden oluşan Taş yolunu, Fırat nehrinde Karanlık kanyonda bot turunu, Ünlü isimlerin doğduğu Eğin-Kemaliye'yi mutlaka görmelisiniz. Emin olun gördüğünüze değecek ve unutamayacaksınız. 

   ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA Orda bir köy var, uzakta O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür. Orda bir ev var, uzakta O ev bizim evimizdir. Yatmasak da, kalkmasak da O ev bizim evimizdir. Orda bir ses var, uzakta O ses bizim sesimizdir. Duymasak da, tınmasak da O ses bizim sesimizdir. Orda bir dağ var, uzakta O dağ bizim dağımızdır. İnmesek de, çıkmasak da O dağ bizim dağımızdır. Orda bir yol var, uzakta O yol bizim yolumuzdur. Dönmesek de, varmasak da O yol bizim yolumuzdur. Ahmet Kutsi TECER

   PROGRAMIMIZ

   Akşam 17.30 da garda buluşarak Doğu Ekspresi trenimize biniyoruz. Ve 18.00’da Ankara^'dan hareket ediyoruz. Gece akşam yemeği ve restorantta geçecek keyifli sohbetler eşliğinde yolculuğumuz devam edecek. 
    
   1.GÜN:
   • Sabah 08.11 civarında İliç’e Bağıştaş istasyonuna varıyoruz. Trenimizden inerek yerel aracımıza geçtikten sonra bölgede sizlere yapacağımız kahvaltılık çorba ikramı sonrası Eğin(Kemaliye)’e varıyoruz. 
   • Eğin gezimiz başlıyor. 
   • Kadıgölü, Maniler Yolu, ÇEKÜL tarafından restore edilen tarihi Kemaliye evlerinin bulunduğu sokakları gezip, kapı ve kapı tokmaklarını izleyeceğiz. Asırlık çınar ağaçları altında yer alan kır kahvesinde kahvemizi içeceğiz. Bu arada çarşıları dolaşırken yerel ürün olan dut pekmezinden yapılan LÖK’ümüzü de sipariş edeceğiz. İlçe turundan sonra öğle yemeğimizi(çilingir sofrası) Kemaliye’ye tepeden kuşbakışı seyredeceğimiz Peyir de alacağız. 
   • Yemek sonrası Taşbaşı-Abçaağa(Bu köy,Doğu Perinçek ile ünlü şair Ahmet Kutsi TECER’in memleketi dir. ) yokuş aşağı kısa yürüyüşünü gerçekleştirdikten sonra akşam saatlerinde Fırat nehrinin oluşturduğu Karanlık Kanyonunda bot gezisi(tahmini süre 80-90 dakika) Issız koylarda yaban keçi ve geyiklerinin su içmek üzere kıyılara inmelerine tanık olacağız.
   • Akşam gün batımında 1.800 rakımlı Eğin ve Fırat manzaralı tepede bulunan Kırkgöz şelalesini gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
   2.GÜN: 
   • Kahvaltı sonrası Kahvaltı sonrasında Ayşe Kulin’in “Köprü” kitabına konu olmuş Vali Recep Yazıcıoğlu’nun yaptırmış olduğu köprüyü gördükten sonra  Kozlupınar, Yeşilyurt, Aşutka üzerinden eski bir Alevi köyü olan Ocak köyünü ziyaret edeceğiz.  
   • Tekrar Kemaliye’ye gelerek; Kemaliye'de Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi'ni gezdikten sonra otelimize geçerek dinleniyoruz.
   3.GÜN:
   • Bu gün yolumuz uzun. Ve erkenden kalkarak Kemaliye’den ayrılıyoruz. 
   • Yapımı 150 yıl süren, amacı Kemaliye’nin ulaşım sorununu çözerek yaşamı kolaylaştırmak olan bu kararlılığın göstergesi Karanlık kanyonun kenarı boyunca uzanan ürkütücü Taş Yolu, bizleri farklı dünyalara götürecek. Kısa yürüyüşlerle fotoğraflayacağımız bu yol hafızalarımızın silinmeyecek. 
   • Divriği’ye hareket ederek öğlen yemeğini alıyoruz.
   • İlk durağımız olan Ayanoğlu Konağı’na geliyoruz. Öğle yemeğini yerel lezzet Divriği Pilavı ana menülü yemeğimizi Ayanoğlu Konağının mistik ortamında alıyoruz. Yemek sonrası 800 yıllık Selçuklu eseri, 1986 yılında Unesco listesine alınan muhteşem eser Divriği Ulu Cami ve Şifahanesi’ni geziyoruz. Ahlat’lı ustanın Taşı, hamuru işler gibi 3 boyutlu şekil verilişine şahit olacağımız bu eserden ayrılarak Sivas’a hareket ediyoruz.
   • Sivas Şehir turu kapsamında; Kültürel ve tarihsel zenginlikleriyle ön plana çıkan kent merkezinde ziyaret edeceğimiz değerlerin başında gelen milli mücadele tarihimizin kaldırım taşlarından Sivas Kongresinin yapıldığı Kongre Merkezini geziyoruz. Sivas kongre merkezinin ardından İslami ve mimari özelliği bakımından ön plana çıkan Çifte Minareli Medrese ve Buruciye Medresesini de ziyaret edip, alacağımız öğlen yemeği molası sonrası Sivas Şehir müzesini gezisi sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. 
   • 19.00’da garda buluşup 4 Eylül Mavi treninde kuşetlerimize geçip yerleştikten sonra restorantta buluşarak turumuzun değerlendirmesini yapıyor, fotoğraflarımızı paylaşıyor ve

   06.10’da uyumuş, dinlenmiş olarak Ankara garına gelerek turumuzu bitiriyoruz.

    
    

   Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

   Ercan ASLAN
   Fikret-Cavidan KURTAY
   Peri YAZICI 25-28 Haz09
   Ercan ASLAN 01 25-28 Haz09
   Ercan ASLAN 02 25-28 Haz09
   Ercan ASLAN 03 25-28 Haz09

   GÖRÜLECEK YERLER

   Sivas-Kongre binası, Medreseler, Divriği, Ulucami, Kemaliye Taşyolu, Apçağıa, Kırk göz mesire yeri, köy gezileri ve kendine ait müzesi olan Alevi köyü Ocak köyü başlıca gezeceğimiz yerler arasında. 

   HAREKET NOKTAMIZ

   05 Haziran 2015, 17:30

   ÜCRET

   Nakit Kredi kartı
   tek çekim
   Kredi kartı
   6 taksit
   İki kişilik odada kişibaşı 499 TL 499 TL 520 TL
   Üç kişilik odada kişibaşı 490 TL 490 TL 510 TL
   Tek kişilik oda 599 TL 599 TL 620 TL
   7-12 yaş 399 TL 399 TL 410 TL
   0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

   * 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 120 TL ilave edilir.
   * Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

   FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

   Gidiş/dönüş tren biletleri(4 kişilik kuşetli odalar. 2 kişilik yataklı isteyenler +45 Lira kişi başı fark ödeyeceklerdir.),1 gün yolda yapılacak kahvaltılık çorba ikramı, Divriği-Kemaliye-Elazığ yerel ulaşımları, otelde yarım pansiyon konaklama(2), Tursab seyahat sigortası, rehberlikler,

   FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

   1. gün ve son gün trende alınacak içecek ve yemek ücretleri, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, otelde akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri, Karanlık kanyonda yapılacak tekne turu ücrete dahil edilmemiştir.

   YANINIZA ALIN

   Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin

   ERZINCAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

   ZORLUK

   Kültür gezisi mahiyetinde olup, mahalle aralarında kısa yürüyüşler içermektedir. Yorucu olmayan bu etkinliğimize her yaştan katılımcı rahatlıkla katılabilir.

   {gallery}KemaliyeSlider2015{/gallery}

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version