Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Akyarmalar-Yağcılar Yaylası Doğa Yürüyüşü 02 Nisan 2017

Baharın gelişi ile birlikte doğa yürüyüşleri ayrıca keyifli olmaya başladı.  Kapalı orman dokusu altında gerçekleştireceğimiz kesinlikle gidilmeye değer bir parkur. Hafif eğimli, Sarıçam, karaçam, Köknar ağaçlarının olduğu ormanlık doku içerisinde yaklaşık olarak 12 km lik bir yürüyüş rotamız sizi bekliyor.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 08:00'de Kumrular Sokak girişinden başlayacak etkinliğimize ara duraklardan katılımcılarımızı alarak devam edeceğiz.

Araç içerisinde yapılacak çay-kahve ikramları ile Kızılcahamam yönüne yol alarak, Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası sonrasında yolumuza devam edip aracımızdan inecek ve yapacağımız hazırlıklar sonrası 10:00 sularında yürüyüşümüze başlayacağız. Bu yürüyüşümüz sağlıklı Sarıçam-Karaçam-Köknar-Kavak ağaçları arasında geçecek tatlı bir eğimle başlayacak. Ortalama 08-12 km arasında sürecek doğa yürüyüşümüz; öğlen yemek arası sonrası sonrasında, dere kenarında, göl kenarlarında sık orman dokusu arasında devam edecek. 1700 m. yüksekliğindeki zirvede verilecek kısa bir mola sonrası inişe geçilerek farklı bir rotadan saat 16,30 civarında aracımıza gelerek etkinliğimizi sonlandıracak ve Kızılcahamam'da vereceğimiz kısa mola sonrası 18.30-19.00 civarlarında Ankara'ya varacağız.

Yürüyüş rotamız mevsim itibarı ile mor ve sarı Ankara çiğdemlerinin yoğunlukta olacağı bir rota olup, yer yer kar içerinde de yürüyüş yapacağımızı düşünüyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlker Ergün
Muhsin Kara
Onur Aktop
Halil Ulukaya
Çiğdem Avcı
Serkan Şimşek

GÖRÜLECEK YERLER

Akyarma ve Yağcılar çevresindeki ormanlık alanlar, dere yatakları ve açık alanlarda çiçekler arasında yapılacak doğa yürüyüşü olacaktır.

HAREKET NOKTAMIZ

02 Nisan 2017, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 45 TL 45 TL 50 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Özel ulaşım,
  • Araç içi Sıcak çay kahve ikramları,
  • Tüm çevre gezileri,
  • Rehberlik hizmetleri,

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle yemekleri,
  • Akşam yemeği,
  • Kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

3- orta zorlukta iniş çıkışlar var

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version