Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

-Yeni Rota-Çubuk2 Barajı- Çitköy Dere Geçişi 22 Kasım 2015

İlk defa yapılacak yeni rotada bizimle yürümeye ne dersiniz? Mevsiminde özelliklerinden faydalanmak amacı ile hem doğa hem dere hemde fotoğraf yürüyüşü diyebileceğimiz farklı güzel bir rota. Çubuk2 barajı kenarında gök dokusunu hissederek yürüyeceğiz. Barajın bitiminde barajı besleyen su kaynaklarını takip ederek, renk dönüşümleri nefis olan titrek kavak ve söğüt aağaçlarının arasından yürüyerek Çitköy'e gelecek, kalmışsa arkadaşımızın elma bahçesinden elma toplayacak ve alabalık çiftliğinde etkinliğimizi sonlandıracağız. 

Hep aynı rotalardan yürümekten sıkıldığınızın farkındayız. Bizde sıkıldık çünkü. O yüzden olabildiğince yeni rotalara ağırlık vermeye çalışıyoruz. Aynı güzergahları bile farklı rotalardan yapmaya çalışıyoruz. Sizinde bizlere yeni rotaların açılmasında destek olacağınızı biliyoruz.

De hadi... Gidelim...

 

PROGRAMIMIZ

Saat 08.00 da her zamanki Kumrular caddesi Kaymakamlık caddesinden hareket edeceğiz. Yol duraklarımızda arkadaşlarımızı aldıktan sonra Çubuk ilçemizde kısa bir çay-çorba ihtiyaç molası verdikten sonra yolumuza devam ederek Çubuk 2 Barajının olduğu noktaya gelerek kısa bir hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Göl kenarında yapılacak yürüyüş sonrası barajı besleyen su kaynaklarından birinden gölden ayrılarak dere içerisinde söğüt ve titrek kavak ağaöları arasında sulak alanlara yürüyüşümüze devam ederek yol güzergahımızda buluna Horasan erenlerinden Şah Kalender Türbesini de gördükten sonra kayalık bir alan içerinde saklanmış Çitköy'e alabalık çitfliğine gelerek  etkinliğimizi bitiriyor ve Çubuk'ta vereceğimiz (Balık çiftliği normalde kapalı ancak açtırabilirsek balık ziyafeti çekebiliriz.) mola sonrası Akşam 19.00 civarlarında Ankara'da olacağız.

Yürüyüş güzergahımız ortalama 16 Km olacak.Yükseklik ortalama 1200 m civarlarında olacak. Sonbahar dolayısı ile sararmış yaprakları ile Meşe-Çınar-Söğüt ve Kavak ağaçları arasında dere ve fotoğraf yürüyüşüde içerecek bir yapıya sahip yeni bir rota.

HAREKET NOKTAMIZ

22 Kasım 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 40 TL 45 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, araç içi sıcak soğuk ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

CUBUK İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Yürüyüş güzergahımız ortalama 16 Km olacak.Yükseklik ortalama 1200 m civarlarında olacak. Sonbahar dolayısı ile sararmış yaprakları ile Meşe-Çınar-Söğüt ve Kavak ağaçları arasında dere ve fotoğraf yürüyüşüde içerecek bir yapıya sahip yeni bir rota.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 08:20
1011 Kavşağı 08:25
Altınpark 08:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version