Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Ihlara Vadisi Melendiz Çayı Doğa Yürüyüşü -Akşam Yemekli- 13 Eylül 2015

Hasan Dağının tüflerini asırlar boyu aşındıran Melendiz ırmağı güzel bir vadi oluşturmuş. Yer yer 100-150 m  yükseklikte olan bu vadi içerinde Melendiz çayı kenarı boyunca Ihlara'dan Selime köyüne kadar yaklaşık 14 km lik bir doğa yürüyüşü yapacağız. Tarihi kiliselerden Yılanlı ve Ağaçaltı kiliselerini gördükten sonra yürüyüşümüz başlayacak ve özellikle sezonun da katkısıyla farkında bile olmayacağınız bir keyifli doğa yürüyüşü olacak. Bekliyoruz.

Akşam üstü yürüyüş bitimide sizlere yemek olarak tavuk güveç ikramımız olacak.

PROGRAMIMIZ

Ankara Kumrular sokak girişinde saat 7:00 de aracımız kalkacak. Milli Kütüphanenin arkasından, Armada'dan yolcularımızı aldıktan sonra konya yolu istikametinde 3.5 saatlik bir yolculuk yapacağız. Saat 10,50 civarında Güzelyurt'ta aracımızdan inerek yürüyüş hazırlıkları yapacağız.

Yürüyüş Ihlara'da vadisinden başlayacak. Turistlerin giriş yaptığı noktadan giriş yapacağız. Vadi içerisinde ilk Hıristiyanlardan kalan kalıntıları ve kiliseleri gezerek yürüyeceğiz. Bu gezi yaklaşık 13 km'lik oldukça kolay ve asla yorgunluğun olmayacağı bir gezi olacak. Öğlen yemeğimizi vadide ağaçların arasında yiyeceğiz. Yürüyüşümüz saat 16:00 civarında yine Selime köyünde sona erecek.

Yürüyüş sonrası Melendiz çayı kenarındaki alanda sizlere atvuk güveç menüsü ile akşamüstü yemek ikramı yaptıktan sonra

İsteğe bağlı bölgenin en büyük katedrali Selime Katedralini geziyor ve Ankara^'ya doğru yola çıkıyoruz. Tuz gölü kenarında fotoğraf molası erdikten sonra 21.30 civarlarında Ankara'da olacağız.

 

HAREKET NOKTAMIZ

13 Eylül 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 95 TL 95 TL 100 TL
7-12 yaş 75 TL 75 TL 80 TL

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım, rehberlik, tavuk güveç menüsü ile akşam yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

özel harcamalar, kişisel harcamalar, müze ve ören yeri giriş ücretleri ve doğa yürüyüşü esnasında öğle yemeği

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

AKSARAY İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

14 km lik bir yürüyüş olmasına rağmen Melendiz çayı kenarında iniş ve çıkışın olmadığı oldukça keyifli bir doğa yürüyüşü. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version