Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Zonguldak Harmankaya Şelalesi Su Yürüyüşü 09 Ağustos 2015

Ne dersiniz?

Doğa yürüyüşlerimizi farklı bir etkinlikle, içine biraz da sulu şeyler katarak taçlandırmaya ne dersiniz. Ankara yakınlarında çok güzel ormanlık alanlarda , dere yataklarında, göl kenarlarında, kanyonlarda, Karadeniz yaylalarında yürüyüşler yaptık. Biraz daha uzaklaşalım, Zonguldak’a gidelim. Gerisini birlikte yaşayalım diyoruz. Daha önce yaptığımız; Zonguldak Harmankaya şelalelerini görmeye, sulu dere yatağı içinde sulu yürüyüş yapmaya gidiyoruz. Nefis bir etkinlik olacağı garantisi verebiliriz. Ancak dediğimiz gibi; bu etkinlik sulu yürüyüş ve çok da kolay değil. Heyecanın doruğa ulaşacağı, yer yer sulak yerlerden şelale sularının altından geçeceğimiz, uygun olması durumunda küçük göletlerde suya girebileceğimiz muhteşem bir rota. Sulu yürüyüş bitimi sonrası yine nefis bitki tünelleri arasından yapacağımız doğa yürüyüşümüzü anlatmaya gerek yok sanırım. Sanırız Ankara çıkışlı dördüncü defa Artıyaşam grubu tarafından yapılacak bu etkinliğimize mutlaka kaydınızı yapın. Bu yaz sıcağında bu kadar yakında yapılacak bu heyecanlı etkinliği kaçırmayın diyoruz.

NOT: Bu etkinlik tamamen sulu alanda yapılacağı için yanınıza mutlaka yedek kıyafetler getirmeniz gerekmektedir. Yedek iç çamaşır, ayakkabı, şort ve göletlere girmek için mayo, havlu ve benzeri kıyafetlerinizi getirmeyi unutmamanızı hatırlatıyoruz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 07:00'da Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra İstanbul yönüne devam ederek Otoban üzerinde çay/çorba/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Zonguldak şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada kısa alışveriş molası sonrası yerel rehberimizi alarak yürüyüşümüzün başlayacağı noktaya geçiyoruz.

Yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız dere yatağını takip edecek ve tamamen su içerisinde geçecek. Kapalı orman dokusu içerisinde yer yer kayaların, yer yer suların içerisinden geçeceğiz. Küçük şelaleleri saymazsak 10-15 m yüksekliğinde 3 büyük şelale de göreceğimiz alanlar arasında. Öğlen yemeğimizi uygun bir yerde mola vererek kumanyalarımızla yiyeceğiz. Yemek sonrası sulu yürüyüşümüze devam edip saat 16.30 civarlarında etkinliğimizi bitirip 17.00 civarlarında Zonguldak’a gelip yemek molası ve serbest zaman verdikten sonra saat 18.00’da Zonguldak’tan ayrılarak 10.30 civarlarında Ankara'ya döneceğiz.

Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Deniz Çopur - Filiz Orhan
Emre Ün
Gül Aslan
Zafer Coşar
Zafer Yaşar Hatipoğlu
İlker Ergün

GÖRÜLECEK YERLER

Zonguldak Harmankaya Şelalelerinde doğa ve su yürüyüşü yapacağız. 

HAREKET NOKTAMIZ

09 Ağustos 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 75 TL 75 TL 80 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı, çevre gezileri rehberlik hizmetleri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen yemeği için kumanya, akşam yemeği  ve kişisel harcamalar, gezi ücretine dahil edilmemiştir. Öğlen yemeği için zamanımız olmayıp evlerinizden getirdiğiniz kumanyalarla yürüyüş esnasında dere içi uygun alanda yemek molası verilecektir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

Islanma ihtimaline karşın yedek çamaşır, çorap, ayakkabı getirilmesi önemle tavsiye edilir.

ZONGULDAK İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Dere içi sulu bir yürüyüş olacaktır. Katılımcıların doğa yürüyüşü tecrübesi olması önerilmektedir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version