Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Beypazarı Eğriova Yaylası Ve Göleti Doğa Yürüyüşü 02 Ağustos 2015

Ankara'ya biraz uzak ama nefis bir doğa. Yayla ve göl gezilerinden ve tamamen orman içerisinde olacak bir yürüyüş. sıcakların arttığı bir döneme dek gelmesi  açısından doğaya kaçış için en iyi rotalardan...Fotoğraf çekmek isterseniz, rengarenk çiçekler ve derecikler arasında yürüyüş yapmak isterseniz; Eğriova Gölet’i ve Yaylası doğal güzellikleri ve manzarasıyla Ankaralı doğaseverlerin gözdesi olan bir mekanı  olan bu rotamıza mutlaka bekliyoruz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 07:00'da Kumrular Sokak girişinden başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Beypazarı yönüne devam ederek yolda vereceğimiz çay/çorba/ihtiyaç molası sonrasında Eğriova Göletine varıyoruz.

Araçtan indikten sonra kısa bir hazırlık ve esnetme hareketleri sonrasında yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüze yoğun ormanlık alanlarda yaklaşık 1820 m. yükseklikten başlayıp, iniş çıkışlarla 1775 m.ye kadar ulaşıyor ve tekrar inişlerle göletin yanına ulaşarak yaklaşık 12 km yürüyoruz. Saat 17.00 civarlarında etkinliğimizi bitiriyoruz.

Dönüş yolunda Beypazarı’nda vereceğimiz kısa bir çay-çorba molasından sonra saat 20.30 civarlarında Ankara'ya dönüyoruz.

Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Not: Bu etkinliğimizin çadır konaklamalı seçeneği de Cumartesi sabah 09.00 çıkışlı olup; Pazar günü buluşularak birlikte doğa yürüyüşü yapılacaktır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlker Ergün
Ali Turan Görgülü
İlker Ergün 2

GÖRÜLECEK YERLER

Beypazarı Eğriova Gölet’i ve Yaylası ile çevresindeki ormanlık alanlar.

HAREKET NOKTAMIZ

09 Ağustos 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 40 TL 45 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar Turizm refakat hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen ve Akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, karbonhidratlı yiyecekler, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

BEYPAZARI İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

3 – ormanlık arazide iniş çıkışlar

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Optimum karşısı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version