Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Ilgaz Dağı Küçükhacet (2546 M.) Günübirlik Zirve Etkinliği 21 Haziran 2015

Değerli dostlar her sene olduğu gibi bu sene de ilkbaharı yaşamak ve doğal güzelliklere tanık olmak için Ilgaz Dağı'na gideceğiz. Bu tırmanışta, dağcılığa yeni başlayanlar için temel bilgiler yanında, yüksek dağlarda yaşam ile ilgili bilgilerde aktaracağız. Ancak yine de bu tırmanışı temel yürüyüş eğitimi almamış, eksik donanımlı kişiler için önermiyoruz. 

PROGRAMIMIZ

 Sabah saat: 07.00'de Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısından hareket ediyoruz.  Yaklaşık 3.5 saat kadar sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde sıcak çorbalarımızı içerek vereceğimiz kahvaltı molası ardından yola devam ederek Ilgaz kasabasına ulaşacağız. Bu aktivitemizin günübirlik olması dolayısı ile zaman kaybetmeden aracımızdan indikten sonra tırmanışa başlıyoruz. Beklenilen tahmini süre 6-7 saat. Grup performansına gore değişiklik gösterebilir. Bulunduğumuz noktadan hafif eğim tırmanarak yürüyecek ve sabahın serinliğinde 1 saatlik yürüyüş ile geyik beline ulaşacağız, kısa bir mola sonrası Ilgaz Dağı'nın o büyük kütlesini yatayına doğru yükselerek tırmanacak ve zirve platosuna ulaşacağız. Zirve kocaman bir düzlük ve buradaki keyfimizi etkileyecek en büyük etken hava koşulları olacaktır. İniş güzergahımız yine aynı yol. Aracımıza geçtikten sonra yolda vereceğimiz molar sonrası gece saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

21 Haziran 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 65 TL 65 TL 70 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, araç içi ikramlar, rehberlik hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yolculuk süresince yapılacak harcamalar, öğle yemeği ve tesislerde alınacak yiyecek içecekler.

YANINIZA ALIN

Tüm kamp malzemesi dahil eşyalarınızı içine alabilecek bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk (soluyabilir), hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, tatlı ve tuzlu yiyecekler (fındık, fıstık, kuru üzüm kuru kaysı vs..) fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su kabı veya çelik termos.

CANKIRI İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35

Bu bir Hiking & Trekking Aktivitesidir, Doğa şartlarında ve arazide gerçekleşir, Doğal koşullar, yağmur, kar ve rüzgar gibi etkenler bu gibi aktiviteleri etkileyen başlıca sebeplerdir, bu aktiviteler inişler, çıkışlar, içeren aktivitelerdir. 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version