Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kızılcahamam Işık Dağı Salın Yaylası Karagöl Doğa Yürüyüşü 03 Mayıs 2015

Çok yorucu olmayan, Ankara bölgesinin en yüksek dağına tırmanacak, Batı Karadeniz iklimini yaşayacak Karadeniz'in karakteristik özelliklerini yaşıyan Salın yaylasında gezecek ve Karagöl'de dinlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Üstüne üstük birde fotoğraf çekiyorsanız doğa ve manzara sizi bekliyor.

Bahar itibarı ile; doğanın yenilenmesine ve çokça açılmaya başlayan çiçekleri göreceğiz diye düşünüyoruz.

PROGRAMIMIZ

Yürürken öğrenmek, bitki tanımak, Ankara ve çevresinin 150-200 km çapında topoğrafya ve arazi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, yaz döneminde kamplı dağ etkinliklerine katılmak ve form tutmak isteyenler ve yürüyüşlere gelmeyi düşünen tüm doğa ve yürüyüş severleri bekliyoruz. bu etkinliğe katılanların özellikle spor ve doğa içerisinde kondisyon amaçlı yaptıkları bu etkinliğin uzunluğu yaklaşık 12 km dir. Bu Doğa gezisine Günlük yürüyüş sporu yapan, her yaştan sporcu katılabilir. Bölge yayladır, üst kesimlerde meşe Sarıçam, Köknar ve kavak ormanlarıyla kaplıdır. Bu hafta sonu doğa yürüyüşü etkinliğimiz Kızılcahamam sonrası Çerkeş ilçesi sınırları içinde yer alan; Karagöl-Işık dağı arasındaki doğal parkur alanında yapılacaktır.

Buna göre Pazar günü Saat: 08.00’da Kumrular caddesi girişinden hareketle başlayacaktır. Yolda çay/çorba molası verdikten sonra Işık dağı yakınlarındaki yol kenarında aracımızdan iniyoruz. Kapalı ormanlık alan içerinden yer yer patika yer yer yokuş ve stabilize yollardan devam ederek Işık dağı zirvesine ulaşıyoruz. Zirvede vereceğimiz yaklaşık 1 saatlik yemek molası sonrası yolumuza devam ederek inişe geçiyoruz Salın yaylası üzerinden devam ederek Karagöl’e varıyoruz.

Göl kenarında şartlar dahilinde yapılacak ikramlar sonrası Saat 17.00 civarında hareket ederek Kızılcahamam’da vereceğimiz kısa bir çay-çorba arasından sonra saat 19.30-20.00 civarlarında Ankara’ya varmayı planlıyoruz.

Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


Doğa yürüyüşü YAZ JoelCedric VCD ile artiyasam2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

16 Mayıs 2010 İlker Ergün
08 Kasım 2009 İlker Ergün
19 Nisan 2009 İlker Ergün
17 Haziran 2007 İlker Ergün

HAREKET NOKTAMIZ

03 Mayıs 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 40 TL 45 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar turizm refakat hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version