Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Çamlıdere-Müsellim Yaylası Ve Göleti Doğa Yürüyüşü 26 Nisan 2015

Bahar aylarında Kızılcahamam köylerinin ayrı bir güzelliği var. Dereler, irili ufaklı şelaleler, rengarenk çiçekler ve ormanlar bizlere yürüyüşümüz boyunca eşlik ediyor. Keyifli bahar yürüyüşü rotalarımızdan biri olan bu rotamızı kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

Bu hafta sonu çamların yoğun olduğu Ankara yakınlarında Çamlıdere bölgesinde 12-18 km.lik bir rotada bahar yürüyüşü yapacağız. Grubun ve havanın durumuna göre çizeceğimiz rota genel itibarı ile çam ormanları ve halen açan çiğdem çiçekleri arasında oldukça keyifli olacak . Doğanın bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda sunduğu farklı güzellikleri görmek için tüm doğa severleri bu güzellikleri seyre çağırıyoruz. Yürürken öğrenmek, bitki tanımak, Ankara ve çevresinin 150-200 km çevresinde topoğrafya ve arazi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, yaz döneminde kamplı dağ etkinliklerine katılmak ve form tutmak isteyenler ve yürüyüşlere gelmeyi düşünen tüm doğa ve yürüyüş severleri bekliyoruz. Yürüyüş parkuru, orman içi patika ve yer yer yoğun orman dokusu içermektedir, normal bir tempo ile yürüyüş sporuna engel bir sağlık sorunu taşımayan ve gerekli kondisyona, performansa sahip tüm katılımcılar tarafından yürünebilir. İlk kez ve uzun yürüyüşe katılanların özellikle doğa içerisinde kondisyon amaçlı yapılan bu spor etkinliği sonrasında oluşacak olan yorgunluğun, ertesi gün mutlu ve huzurlu uyanacağınızın anahtarı olduğunu söylemek mümkündür. Yürüyüş bölgesi halen yaşayan bir yayladır, yükseklik kazanıldıkça üst kesimlerde Meşe, Sarıçam, Köknar ve Kavak ormanlarıyla karşılaşılır.

Bu etkinliğin akışı ise : 08:00 Ankara çıkış 10:30-11:00 yürüyüş başlangıcı, 50 dk yürüyüş 10 dk mola şeklinde 13.30 öğlen yemek molası, ve sonrasında 17:00'ye kadar 50 dk.da 10 dk. mola olmak üzere yürüyüş. 17:00 bitiş ve Ankaraya dönüş yolculuğu 19:30-20:00 Ankara'ya varış şeklinde olacaktır.

HAREKET NOKTAMIZ

26 Nisan 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 40 TL 45 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Artık bahar gezileri yapıyoruz. Katılımcı arkadaşlarımızın tozluk, iyi bir ayakkabı ve yedek kıyafetlerini getirmelerinde fayda var. Bahar yağmurları olacak, İyi bir yağmurluk önem kazanıyor. ıslanma ihtimaline karşı yedek kıyafetlerinizi getirmeyi ihmal etmeyiniz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version