Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Eğerlikuzören- Eğerlidere Doğa Yürüyüşü 08 Şubat 2015

Sonbaharın, renklerin ve güz meyvelerinin tadına bakarak yapılacak bu yürüyüşümüzde ormanlık alanlar ve yaylalar içinden yaklaşık 1400 m. yükseklikten başlayıp, iniş çıkışlarla 1835 m. yükseklikteki Sivricetaş Tepeye ulaşıyor ve tekrar inişlerle yaklaşık 12 km yürüyüş sonunda 1360m'ye kadar iniyoruz.

Bölge Timur'un atlarının tımar edildiği bölge olması dolayısı ile Eğerli ile başlayan köy isimleri çokca var.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 08:00'da Kumrular Caddetsi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Eğerli Kuzören Köyünde aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz.

Yürüyüşümüzde ormanlık alanlar ve yaylalar içinden yaklaşık 1400 m. yükseklikten başlayıp, iniş çıkışlarla yaklaşık 12 km yürüyüş sonunda 1360m'ye kadar iniyoruz. Saat 17.00 civarlarında etkinliğimizi bitiriyoruz ve dönüş yolunda vereceğimiz çay-çorba molasından sonra saat 20.00 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.
Etkinliğimiz Alternatif Trekking ve Artıyaşam olarak ortak yapılmaktadır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Doğa yürüyüşü YAZ JoelCedric VCD ile artiyasam2010

HAREKET NOKTAMIZ

08 Şubat 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 45 TL 45 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version