Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kızılcahamam Işık Dağı Salın Yaylası Karagöl Kar Yürüyüşü -Kiş- 25 Ocak 2015

Kışın Karların en yoğun olduğu bu dönemde Işık dağında kar yürüyüşü yapmaya ne dersiniz?
İnişli ve çıkışlı bir etkinlik olacak. Işık dağı zirvesinden Kızılcahamam ve Çerkeş yaylalarını, köylerini görecek şekilde panoramik fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kar seviyesi yüksek olacağı için kış yürüyüşlerine uygun malzemelerinizle gelmeniz önem arzetmekte.

PROGRAMIMIZ

Yürürken öğrenmek, bitki tanımak, Ankara ve çevresinin 150-200 km çapında topoğrafya ve arazi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, yaz döneminde kamplı dağ etkinliklerine katılmak ve form tutmak isteyenler ve yürüyüşlere gelmeyi düşünen tüm doğa ve yürüyüş severleri bekliyoruz. bu etkinliğe katılanların özellikle spor ve doğa içerisinde kondisyon amaçlı yaptıkları bu etkinliğin uzunluğu yaklaşık 12-14 km dir. Üst kesimlerde meşe Sarıçam, Köknar ve kavak ormanlarıyla kaplıdır. Bu hafta sonu doğa yürüyüşü etkinliğimiz Kızılcahamam sonrası Çerkeş ilçesi sınırları içinde yer alan; Karagöl-Işık dağı arasındaki doğal parkur alanında yapılacaktır.

Kapalı ormanlık alan içerinden yer yer patika yer yer yokuş ve stabilize yollardan devam ederek Işık dağı zirvesine ulaşıyoruz. Zirvede vereceğimiz yemek molası sonrası yolumuza devam ederek inişe geçiyoruz. Salın yaylası üzerinden devam ederek Karagöl’e varıyoruz. Saat 16.30-17.00 civarlarında hareket ederek Kızılcahamam’da vereceğimiz kısa bir çay-çorba arasından sonra saat 19.30-20.00 civarlarında Ankara’ya varmayı planlıyoruz. Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

16 Mayıs 2010 İlker Ergün
08 Kasım 2009 İlker Ergün
19 Nisan 2009 İlker Ergün
17 Haziran 2007 İlker Ergün

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ocak 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 40 TL 45 TL


* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar turizm refakat hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version