Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kazan Dutözü Geçidi-İğdir Köyü/göleti Doğa Yürüyüşü 18 Ocak 2015

Doğa bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Tüm Doğa severleri Bu güzellikleri seyre çağırıyoruz.
Yürürken öğrenmek, bitki tanımak, Ankara ve çevresinin 150-200 km çapında topoğrafya ve arazi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, Güz döneminde kamplı dağ etkinliklerine katılmak ve form tutmak isteyenler ve yürüyüşlere gelmeyi düşünen tüm doğa ve yürüyüş severleri bekliyoruz.
Katılımcılarımızın mevsim koşullarına uygun koruyucu giysi, aksesuar, karbon hidratlı yiyecekler ve küçük bir termosta sıcak sıvı almak için çay ve kahve getirmelerini ve bunu yanındaki arkadaşları ile paylaşmalarını öneriyoruz.
Yürüyüş parkuru uzunluğu yaklaşık 12 km dir. Bu yürüyüş deneyim ve kondisyon gerektirmektedir. Bu Doğa gezisine Günlük yürüyüş sporu yapan, her yaştan sporcu katılabilir. Bölgenin, üst kesimleri meşe Sarıçam, Köknar ve kavak ormanlarıyla kaplıdır.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 08:00'da Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kazan yönüne devam ederek Kazan’da çay/çorba/ihtiyaç molası veriyoruz. Dutözü köyüne varıp yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüze bozkırlar içinde yer yer çam ve çalılıklar arasından yaklaşık 1050 m. yükseklikten başlayıp, 1400 m.'ye kadar çıkıyoruz. Saat 16.30 civarlarında etkinliğimizi bitiriyoruz ve dönüş yolunda vereceğimiz çay-çorba molasından sonra saat 18.00-18.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz. Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Kemal Doğan
İlker Ergün
Sami Cebeci

03 Ocak 2010 İğdir Çeçtepe doğa yürüyüşü fotoğrafları: İlker ERGÜN Sami CEBECİ Kemal DOĞAN


Doğa yürüyüşü YAZ JoelCedric VCD ile artiyasam2010

GÖRÜLECEK YERLER

Dutözü Köyü, İğdir Köyü, Esenler Deresi ve çevresindeki bozkırlar

HAREKET NOKTAMIZ

18 Ocak 2015, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 45 TL 45 TL

Yapı kredi ve bonus kartlara taksit yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KAZAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

3 - Orta uzunlukta çıkışlar ve inişler var.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version